denniys denniys komentáře u knih

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Bezesporu ma nejoblibenejsi knizka od pana Kinga :) a zustane to tak,je to proste srdecni zalezitost..

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha je dobra,ma stejnou kvalitu,ne-li vyssi nez predchozi dily,rozhodne jsem se nenudila a byla napnuta jako struna a moooc opravdu mooc me potesil konec..ten je proste vyborny :) pred par dny jsem videla film a ptam se jen "coze?" a "proc?"..tak skvelou predlohu takhle zprznit :( to opravdu kazdy americky film musi koncit happyendem?? Ted mi kamaradi,kteri videli film,fakt neuveri,ze knihu povazuju za perlicku :D

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Za me osobne silna ctyrhvezda,plny pocet kniha nema kvuli prvni tretine-nemohu si pomoci,ale chybela ji stava..druha tretina je stavnatejsi a konec pomerne stavnaty,ale stejne jsem cekala neco vic..mozna za to muze prirovnani k panu Kingovi..kniha ma jakous takous atmosferu a je napinava,ale nelze srovnavat ji s dily mistra strachu..prijde mi,ze Crouch plne nevyuzil potencial sveho dila a konec znacne uspechal oproti rozvleklemu zacatku,dalo se tam prece skvele vyradit na tematu konce sveta,vice specifikovat jeho okolnosti a lepe objasnit struktury na zaklade kterych prece jen lide mestecko neopusti,mohl vice rozebrat ty predchozi pokusy o udrzeni radu,kdy lidem povedeli pravdu..no kazdopadne cetba je to velmi dobra,ale takova malo slana :) mozna zkusim serial,predloha neni spatna a zaujala me jmena u rezie,tak jsem zvedava jak bude mestecko Pines vypadal vizualne :)

22.12.2018 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Bez nadsazky je to asi nejlepsi kniha,co jsem kdy cetla..predevsim je mnohem povedenejsi nez predchozi dily,jedina kapitola z pohledu kterekoliv postavy neni ani na minutku nudna..nemohu se dockat Vichru zimy..znam serial,mam ho strasne rada,ale s knihou se absolutne nemuze rovnat..nechapu,proc se nedrzeli predlohy,kdyz je tak skvela,ach ten konec,Varys hodne huste! Chapu,ze sedma rada serialu bude odlisna kvuli predstihu serialu pred knihami,ale tato kniha byla jiz vydana,kdyz se tocil,nebo minimalne tvurci spolupracuji s panem autorem na odpovidajici serii serialu (aspon pokud pan google poskytnul spravne info),tak proc tam vynechali Aegona? To je asi jeden z nejmarkantnejsich rozdilu a zrovna toho je opravdu skoda,jsem zvedava,ceho docili dalsi drak :) opravdu nadherna kniha..jsem rada,ze jsem se do Pisni ledu a ohne pustila,je to nejpusobivejsi knizni serie,ktera se mi dostala do rukou a jsem presvedcena,ze ji uz nic neprekona..vymyslet svet tolika kralovstvi,svetu,boha Svetla a boha Jineho,ostatnich bohu,zed,svet za zdi,tolik tvoru,tolik postav tak skvele psycholigicky vykreslenych,tolik propojenych osudu-neuveritelne..uz jen predstava,ze v tuto chvili mam precteno pres 5000 stran a autor od prvnich stran musel tusit,co napise o desetitisice radku pozdeji,pac souvislosti jsou tak uzce propojene..jsem uchvacena,jak jen clovek muze knihou byt..ted nezbyva jen cekat,jak se nakonec vsechny pribehy uzavrou a kdy se konecne privanou ocekavane vichry zimy :)

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

A mě se to opravdu líbilo..celá série je velmi podařená..svět, ve kterém se příběh odehravá, je naprosto zvrhlý a nemorální, ale prostě to tak má být..je to napínavý, silný příběh o "dětech", které musí zabíjet, aby přezily..když čtu komentáře některých lidí, nechápu proč to četli dál, když je to tolik pobouřilo..nejsou to jediné knihy s podobným tématem, ale pro mě jsou rozhodně jedny z těch lepších..

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Zajimavé a ještě jednou zajímavé..nečekala bych, že mě tato série bude takhle bavit..dvojka možná o chlup slabší, ale oproti jiným knihám v tomto žánru je pořád sakra dobrá..hned se vrhám do dalšího dílu :)

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Kniha mě velmi mile překvapila,přečetla jsem ji jednim dechem a hned se vrhnu na další díl..mnohem lepší než film...

22.12.2018

Beznaděj Beznaděj Stephen King

tak tahle kniha se mi i přes náboženské aspekty velmi líbila :) výborná tísnivá atmosféra od začátku až do konce,který byl povedený

Puls Puls Stephen King

Zajímavá kniha, zajímavá zápletka.. 5* dostat musela, protože je od Mistra, ačkoliv jedna ze slabších..začátek je famózní, pak tempo poněkud klesá, ale stejně mě kniha místy málem nedovolila dýchat napětím..škoda jen, že je konec takový otevřený, klidně by mohl být druhý díl, námětu by bylo jistě dost :)

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Tak ja nevim..nektere kapitoly byly dobre,nektere ne..pribeh nebyl spatny,svet byl zajimave vymysleny,ale zapletka byla az moc pruhledna a vsechno uz nekde bylo..no uvidime,co prinese dalsi dil,jisty potencial tento pribeh ma..za me proste 50/50

22.12.2018 3 z 5

Galejník Galejník Drago Jančar

Tuto knihu jsem cetla pouze proto,ze mi ji vnutil kamarad jako svou oblibenou..byla to narocna cetba,vadila mi absence prime reci a prvni polovina knihy me vubec nebavila,pak se to konecne zmeni,prijdou na radu galeje a mor..kdo ma rad carodejnictvi a knihy z obdobi stredoveku,bude mozna spokojen,za me slabsi 3 hvezdy a to opravdu jen za konec knihy..

19.12.2018 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Nemohu si pomoci,ale prijde mi,ze mistr tentokrat nevyuzil potencial tematu...cetla sem vice knih s podobnou myslenkou a bohuzel byly lepsi. Autor se soustredi spise na boje mezi dobrem a zlem a sny,nez na to jak nemoc vznikla,jak se rozsirila a jak lidstvo v podstate skoncilo..prvnich 600 stran se mi cetlo tezce,druha polovina je o poznani lepsi. I pres vytky je to jako vzdy dobra kniha,ale na pet hvezdicek nestacilo..

19.12.2018 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tato kniha stojí za přečtení..je dlouhá,ale vtáhne do děje a nepustí..chvílemi jsem málem zapomínala dýchat a myslela jen na to,že je geniální..Steven King mě nikdy nepřestane bavit,obdivuju kolik knih napsal a přitom každá je na jiné nadpřirozené či podivné téma..a teď tohle..posledních sto stran je doslova fičák,konec celkem logický vzhledem k tématu,nepřeslazený a uspokojivý..styl psaní brilantní,některé kapitoly či odstavce byly darem od boha,a pokud ne to,tak od krále určitě,jelikož King je bezpochyby králem svého žánru!

Přechod Přechod Justin Cronin

Tato kniha patri k tomu nejlepsimu,co jsem kdy v ramci zanru cetla..spoiler - nejsilenejsi je predstava,ze stejne armadni experimenty mohou prave ted probihat kdekoliv na svete a stejne tak nad nimi mohou ztratit lide kontrolu,stejne jako v knize,zaroven me zaujala myslenka toho,ze nemoc je puvodne z netopyru..musim uznat,ze malokdy jsem u cetby tak nervozni jako pri cteni Prechodu,je to vyjimecne dobre zpracovany postapo pribeh,ted jsem zvedava,jak obstoji na filmovych platnech,na ktera se chysta..

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Treti dil tohoto eposu byl pro me zatim nejctivejsi a nejzajimavejsi..nejvic me bavi drobne rozdily proti serialu,ktery jsem videla prvni. Chvilemi si rikam,ze pan autor musi byt zvrhly :D Nicmene jedine co tomu mohu vytknout je vaha vazane knihy-1200 stran je opravdu hodne a pohodli si s ni clovek udela jen stezi ;

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Přečteno jedním dechem během jednoho dne..možná to autorky natahují,ale příběh je pořád poutavý a šťáva tomu fakt nechybí:)a i kdyby dílů bylo dvacet,přečtu všechny..