Východ Modrého měsíce

V těch dávných dobách žili hrdinové i padouši a zemí kráčela temnota. Žili tam draci, které bylo nutné zabít, princezny, které bylo nutné zachránit a rytíři v blýskavém brnění konali statečné činy. O těch časech se traduje mnoho pověstí plných příkladného hrdinství a odvážných kousků hodných obdivu. Tento příběh mezi ně nepatří. Rupert nijak netoužil po tom stát se princem. A už vůbec nestál o to vydat se zachraňovat princeznu před drakem, ještě k tomu na hřbetě jednorožce nevalných morálních kvalit. Když však začne vycházet Modrý měsíc a prastará magie hrozí zničit svět, vypadá to, že bude potřebovat všechny přátele, které může mít, aby katastrofě zabránil. Příběh ze světa Jestřába a Rybářky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11616/j-r-vychod-modreho-mesice-11616.jpg 4.678

Lesní království (1.)

Blue Moon Rising (1991)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Kniha Východ Modrého měsíce

sarka9190
11.07.2018

Jeden z mých začátků, co se týče fantasy a dodnes na ni nedám dopustit. Jeden z klenotů v mé knihovně, který nikdy nedám z ruky. Inteligentní, vtipné, hořké, hrdinské, prostě lahůdka.

Dave_Jame
18.07.2017

Au. Dobrá, tato knížka se táhla jak dehet.
Začátek byl vcelku dobrý. Postavy byly zábavné, prostředí příjemné, pohádkově osvěžující, ale s přibývajícími stránkami se čím dál víc hromadila negativa.

V první řadě, akce je špatná. Její podaní je nezáživné, nemá žádnou váhu a její vykreslení často nekoresponduje s jejím budoucím dopadem. Autor dále zcela přehání s rozsahem světa. Ať už pracuje s časem, vzdáleností, populací, nebo zdroji, vše působí nesouladně a uměle, čímž ničí iluzi světa. Nejhorší je však nucený důraz na neustálé  "zvyšování sázek". Je až komické, jak se kniha snaží násilně udržovat napětí. Když už si na konci knihy říkáte "Samozřejmě že se jim musí stát i tohle" a s vrčením odkládáte knihu, aby jste se uklidnily, je to náznak že to autor trošku přehnal.

Není to vysloveně děsivá kniha, dočetl jsem ji, ale zklamala jako dobrodružství, zklamala jako akce, byla zbytečně dlouhá a nic v ní není tak dobrého, aby jsem ji komukoliv doporučil.

ziriant
11.07.2016

Díky této knize jsem se kdysi k panu Greenovi dostala, už tehdy mi přišla docela správně potřeštěná, nyní ji ovšem dokážu ocenit ještě více, na sentimentu nezávisle.

OSTROVID
05.02.2016

Výborná fantasy knížka od výborného spisovatele...první seznámení s Jestřábem a Rybářkou.

tereza1036
04.04.2015

Vůbec nejsem na tento styl knih. Vůbec nemám ráda tento žánr. Ale tahle kniha? Natáhnout do injekční stříkačky a aplikovat. Sama nechápu svou úchylku, ale ještě po letech si vybavím scény, kterým se musím smát i okamžiky totálního napětí. Moje citová záležitost.

vjera
08.09.2012

Překvapivě velice příjemné seznámení se s tvorbou pana Greena. Prvních cca sto stran jsem zírala nad neskutečnou lehkostí, vtipem (popichování mezi Jednorožcem, Rupertem a drakem...) a pohádkovostí celého příběhu. Pak přišla na řadu "krizovka" Lesního království, prohlubování charakterů... no a už jsem četla jako pomatená. Pokud jste tomuto autorovi ještě nedali šanci, rozhodně neotálejte! Z mé strany spokojenost a hned se vrhám na pokračování.

McGrinder
03.02.2012

Johohóóó! Tak zde jsem se bavil královsky! Kniha je plná humoru, ani na chvíli se čtenář nenudí. Jedna z nejlepších Greenových knih!