Východ Modrého měsíce

V těch dávných dobách žili hrdinové i padouši a zemí kráčela temnota. Žili tam draci, které bylo nutné zabít, princezny, které bylo nutné zachránit a rytíři v blýskavém brnění konali statečné činy. O těch časech se traduje mnoho pověstí plných příkladného hrdinství a odvážných kousků hodných obdivu. Tento příběh mezi ně nepatří. Rupert nijak netoužil po tom stát se princem. A už vůbec nestál o to vydat se zachraňovat princeznu před drakem, ještě k tomu na hřbetě jednorožce nevalných morálních kvalit. Když však začne vycházet Modrý měsíc a prastará magie hrozí zničit svět, vypadá to, že bude potřebovat všechny přátele, které může mít, aby katastrofě zabránil. Příběh ze světa Jestřába a Rybářky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11616/j-r-vychod-modreho-mesice-11616.jpg 4.599

Lesní království 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Blue Moon Rising, 1991

Kniha Východ Modrého měsíce

kolacky
29.05.2021

Tak tohle byl zážitek! Jedna z nejlepších fantasy, k jaké jsem se v poslední době dostala. Určitě si najdu nějaké další příběhy o Rybářce a Jestřábovi.

Nailo
09.07.2020

Jedno z prvních fantasy, které jsem měl možnost číst a k němuž se i po letech stále rád vracím. Příběh je sice trochu klišé, protože zde máme prince a princeznu zachraňující království, avšak lehký humor a propracované charaktery nejen hlavních aktérů, ale i krále, čaroděje, zrádců atd. dodávají knize na čtivosti. Nejvíc na Východu Modrého měsíce oceňuji lidskost postav.

Ellis03
31.01.2020

Moc hezké počtení. Kniha byla vtipná a četla se velice Dobre. Svět se mi líbil, i když ke konci za o ´doby temna´ byl až skoro depresivní. ???? určitě zkusím i další díl. Za mě 4,4 hvězdy.
Četla jsem jako E-knihu ale těch chyb tam bylo vážně neuvěřitelně moc!

Spetum
05.11.2019

Mé první seznámení se světem Jestřába a Rybářky (a potažmo vlastně i s nimi). Bavil jsem se dobře – výborná směsice potřeštěnosti, humoru i dobrodružného příběhu. První půlka knihy mi připadla lepší než druhá, kde už ubylo vtipných hlášek a přibylo pokusů o epické scény - a proto dávám o jednu hvězdičku míň.

sarka9190
11.07.2018

Jeden z mých začátků, co se týče fantasy a dodnes na ni nedám dopustit. Jeden z klenotů v mé knihovně, který nikdy nedám z ruky. Inteligentní, vtipné, hořké, hrdinské, prostě lahůdka.

Dave_Jame
18.07.2017

Au. Dobrá, tato knížka se táhla jak dehet.
Začátek byl vcelku dobrý. Postavy byly zábavné, prostředí příjemné, pohádkově osvěžující, ale s přibývajícími stránkami se čím dál víc hromadila negativa.

V první řadě, akce je špatná. Její podaní je nezáživné, nemá žádnou váhu a její vykreslení často nekoresponduje s jejím budoucím dopadem. Autor dále zcela přehání s rozsahem světa. Ať už pracuje s časem, vzdáleností, populací, nebo zdroji, vše působí nesouladně a uměle, čímž ničí iluzi světa. Nejhorší je však nucený důraz na neustálé  "zvyšování sázek". Je až komické, jak se kniha snaží násilně udržovat napětí. Když už si na konci knihy říkáte "Samozřejmě že se jim musí stát i tohle" a s vrčením odkládáte knihu, aby jste se uklidnily, je to náznak že to autor trošku přehnal.

Není to vysloveně děsivá kniha, dočetl jsem ji, ale zklamala jako dobrodružství, zklamala jako akce, byla zbytečně dlouhá a nic v ní není tak dobrého, aby jsem ji komukoliv doporučil.

ziriant
11.07.2016

Díky této knize jsem se kdysi k panu Greenovi dostala, už tehdy mi přišla docela správně potřeštěná, nyní ji ovšem dokážu ocenit ještě více, na sentimentu nezávisle.

OSTROVID
05.02.2016

Výborná fantasy knížka od výborného spisovatele...první seznámení s Jestřábem a Rybářkou.