denniys denniys komentáře u knih

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Prach snů - už jen ten název je nádherný a vystihuje vlastně celou ságu.. Prach snů mě opět totálně emočně vysál..první dvě třetiny knihy byly čekáním na dezert v podobě části závěrečné..dvě epické bitvy na konci knihy s mnoha smutnými křížky slibují, že desítka bude nadupaná..vlastně ji nejspíš celou probrečím..s každým dílem, kdy se přibližuji závěru, se netěším na chvíli, kdy nastane..a ta chvíle je téměř tu..

27.12.2018 5 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

tento díl Malazské ságy mi trochu zamotal hlavu, na četbu asi zatím nejnáročnější a místy se opravdu objevily hluché pasáže, nicméně těch silných momentů je stále mnohem víc a čím dál víc se těším na finále tohoto kolosu...

27.12.2018 5 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Tohle je prostě nepopsatelná nádhera, opět...Půlnoční vlny nás zavedly do nových světů a zase rozšířily již tak široký příběh..posledních 100 stran je opět totální emoční tornádo..už vlastně ani nemám slova chvály, vše jsem již zmínila u předchozích dílů..jen chci zmínit, že Tehola s Buggem prostě musíte milovat a když čtete konec, máte nad jejich přátelstvím slzy v očích...Půlnoční vlny jsou dalším skvostem Malazské knihy padlých a opět mi bylo velkou ctí..

27.12.2018 5 z 5

Dóm řetězů Dóm řetězů Steven Erikson (p)

4. díl tohoto gigantu mi zatím přišel nejslabší, ovšem na skvělosti mu to neubírá..možná to bylo tím, že předchozí díly byly emočně narvané ( Coltain, Whiskeyjack atd.)..každopádně to vynahrazoval Karsa Orlong, na jehož další osud se opravdu těším..a jelikož je Malaz návyková záležitost, vrhám se rovnou do dalšího dílu..

Král Král J. R. Ward (p)

ačkoliv mi dělá problém přiznat na veřejnosti, že čtu erotickou knížku o upírech, musím uznat, že jsem si tuto sérii oblíbila více, než jsem myslela..a zjistila jsem to po dočtení 11.dílu, když jsem nikde nenašla ke stažení další díl..dokonce jsem měla v plánu zajít pro Krále do knihovny..nicméně jsem přečetla 4 jiné skvělé knížky a když jsem pak náhodou Krále našla na uložtu, srdce mi poskočilo radostí..Bratři jsou výtečná oddechovka, všechny díly mají stejnou úroveň a s radostí budu pokračovat v četbě o dalších jejich osudech..za mě prostě ano,je to dobrý

27.12.2018 4 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

no nevím, kniha je nedozrálá, strašně předvídatelná, chvilkami se snaží kopírovat Metro 2033 a moc to autorce nevěřím, bohužel :( a ten konec?? co to bylo? proč všichni musí oživovat postavy, které zcela bez pochybností v předchozím díle zabili?! to nedokáže vymyslet novou postavu nebo chytlavou zápletku,aniž by takto trapně proběhlo zmrtvýchvstání? a už teď je jasné, že Alex bude záporák dalšího dílu a bude to celé jen o milostném trojúhelníku, aneb další četba pro patnáctileté..škoda, mělo to docela potenciál..

26.12.2018 3 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

už mě nenapadá, co napsat, abych se neopakovala..autorka ani u 9. dílu neubrala nebo nepřidala na úrovni..prostě pořád ty stejné lovestory z prostředí Bratrstva založené na stejném principu..

26.12.2018 4 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

bavilo mě to, ale je to pořád to samé, jen se střídají jména..těžká červená knihovna..nějak nevím, co dodat dalšího, jelikož všechna slova padla na hodnocení předchozích dílů a nechci psát to samé pořád dokola..

26.12.2018 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

nebylo to špatné čtení, ale pomalu a jistě mě přestávají bavit ty přeslazené románky, jsou jako přes kopírák - věčné rozchody a návraty, poté happyend..nevím, kolik dílů ještě má trpělivost snese..

23.12.2018 4 z 5

Thirsty Hearts Thirsty Hearts Julia Ross

příběh této knihy je otřesný, ale o ten tu nejde, jako "učebnice" je kniha skvěle zpracovaná a díky otázkám k textu mě i bavila

Nikdo není bez viny Nikdo není bez viny Kiersten White

noo, tak se nic nezměnilo a druhý díl je stejná ztráta času jako ten první.. a už vůbec netuším z čeho chce autorka vařit třetí díl, když nenašla suroviny ani na pořádný první díl..boože, ať už mám tuto sérii za sebou, něco takhle nepovedeného se jen tak nepotká..

23.12.2018 1 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

O chlup lepší než Dcera, nicméně je tahle nalepovačka na první díly fakt zbytečná - poněkud trapný pokus vykřesat ze série co nejvíc..naopak u mě tím Selekci pouze poškodila..

Dcera Dcera Kiera Cass

Upřímně mi chvilku trvalo, než jsem se rozhodla, jak se k této knize postavím..Selekce byla dosud z celé série jednoznačně nejlepším dílem zejména pro svou originalitu a také tím, že přesně popisovala soutěž..ostatní části upadly do vod průměru, ale pořád se držely nad hladinou, zatímco Dcera se začíná topit.. Princezna není vyloženě nesympatická, ale milovat jí taky nebudete, soutěži mnoho prostoru věnováno není a celé mi to přijde jaksi o ničem, mrzí mě hlavně to,že není věnován téměř žádný prostor hrdinům z prvních dílů..poslední díl přečtu a doufám, že mu budu moci přidat aspoň jednu hvězdičku, jelikož než jsem dočetla Dceru, měla jsem tuto sérii docela ráda...

23.12.2018 2 z 5

Brána do pekla Brána do pekla John Connolly

První kniha od tohoto autora v mých rukou a takové překvapení!!!! Jsem totálně nadšená!!!! Strašně moc se mi toto dílo líbilo..nechybí vědecký úhel pohledu a vlastně vůbec nic, skvěle vtipně napsané..Malý Samuel hází perličku za perličkou a démon Baldrián mu statečně sekunduje...nevím proč, ale trochu mi to připomnělo Vyhlídku na věčnost od pana Kulhánka a jeho Fionku...výborná kniha!

23.12.2018 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Závěrečnému dílu této série přidávám jednu hvězdičku..nedokážu s určitostí říct, že byla lepší než předchozí díly, ale tak nějak si to zaslouží, jelikož mě bavila..byla napínavější a autorce se podařilo příběh zakončit s velkou důstojností..

23.12.2018

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Oddechová, nenáročná kniha o puberťácích a andělech..stejně jako u prvního dílu platí, že kniha nenadchne ani neurazí a do pár dnů zapomenete, že jste ji vůbec četli..prostě jen další kniha v moři knih..přesto tuto sérii dočtu, k relaxaci se hodí celkem dobře

Tulák Tulák Peter Newman

Na tuto knihu jsem se opravdu hodně těšila, dokonce jsem ji od kamarádky dostala k narozeninám.. Nelze říct, že bych byla zklamaná, ale bohužel se nedostavilo ani očekávané nadšení. Přelouskala jsem ji asi během osmi hodin, nečte se špatně, je svižná, ale chybí jí jakési lepší vysvětlení. Popisovaný svět je zajímavý a originální, příběhu taky nic nelze vytknout, jen je všechno takové povrchové, jakoby odfláknuté.. Tato kniha rozhodně nevyužila svůj potenciál, na druhou stranu se jedná o autorovu prvotinu, třeba s dalšími knihami dostanene propracovanější příběhy..

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Velmi milé překvapení oproti prvnímu dílu..opravdu hodně mě tenhle příběh začal bavit, svým způsobem uzrál, obsahuje od všeho něco, postavy jsou krásně vykresleny, emoce čiší téměř z každé stránky a celkově je v této knize velký posun kupředu a hlavně už na vás z každého řádku nekřičí "ahoj,já jsem young adult knížka, tak se ničemu nediv"..

23.12.2018 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Dobře,sice je to totálně průměrná kniha pro mládež, ale opravdu mě bavila..je nenáročná, děj pěkně plyne, nějaké to napětí tam taky je, trochu romantiky pro něžnější dušičky..prostě pohodová oddechovka s lehce zvráceným tématem k rybníku :) ps-přirovnávání k Hunger games mě teda pěkně vytáčí!

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Rozhodně byl tento díl o chlup lepší než první a to díky tomu,že neměl tak rozvleklý začátek..nicméně je to pořád prostě jen young adult,nelze od toho čekat žádné zázraky..