LeserDe LeserDe komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Oproti ostatním komentářům musím říct, že i teď, s ročním odstupem od chvíle, co jsem knihu četla, se mi konec líbil. Mám ráda otevřené konce, protože mě nutí nad hrdiny a jejich dalšími osudy přemýšlet. Líbil se mi i nelichotivý vhled do lékařského prostředí.

30.09.2023

Klapy klap Klapy klap Honza Čáp

Skvěle napsané vzpomínky a neméně výborné ilustrace. Je to hezky. a poctivě udělaná kniha. Lehce nostalgická, vtipná, dojemná.

30.09.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Mrzela mě jen jedna věc, že kniha není další, tak ráda, bych s těmi postavami žila dál. Skvěle napsané.

30.09.2023 5 z 5

Austerlitz Austerlitz Winfried Georg Sebald

Dělalo mi problém se textem prokousat, četla jsem ho rok, což je možná můj rekord. Není to nejčtivější kniha, všechno tam plyne tak neurčitě, pomalu, není tam nic, co by čtenáře zaujalo a nutilo ho se od knihy neodlepit. Nicméně téma hledání vlastní identity mi přijde natolik nosné, že jsem nemohla jinak než dát pět hvězd. Bylo zpracované dobře.

29.09.2023 5 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

Vedlo mě to k hlubokému zamyšlení o tom, co se odehrává za zdmi továren, jejichž oblečení nosím. Bylo znát, že autor má dobré povědomí o tom, co se v místech, o nichž píše, odehrává. Bylo to velmi smutné čtení, ale důležité, takže doporučuju.

29.09.2023 5 z 5

První člověk První člověk Albert Camus

Nevím čím to bylo, ale nečetlo se mi to zrovna nejsnáz, louskala jsem to asi týden. Ale je to moc krásný, takový mystický.

23.08.2022 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Bylo to napínavé a dlouhé tak akorát, aby to nenudilo.

18.06.2022 5 z 5

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

Tahle sbírka je poměrně jednoduchá na čtení, žádné složité jinotaje. Přesto je z toho cítit preciznost a touha po dokonalosti, které se Holanovy verše přibližují. Četla jsem v rámci povinné četby.

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Dostala jsem knihu darem a nic od ní nečekala. Moc mě nebavila, měla jsem problém de do ní začíst. Možná jsem teď jen naladěná na jiný typ příběhů...

01.05.2022 2 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Pokud chcete vědět, jak přemýšlejí outsideři z říše slečen, neoblíbení jedinci, kteří neumí zapadnout a nezbývá jim nic jiného než se uchylovat k povrchnímu sarkasmu, bude se vám tahle kniha líbit. Mně díky tomu připadala vtipná a moc jsem si ji užila. Není potřeba ve všem hledat hloubku nebo vysokou literaturu, která člověka povznese. I konzumní knihy s jednoduchým příběhem a bez okřídlených myšlenek jsou fajn. V jednoduchosti je krása.

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Kniha mě bavila, neobsahovala hluchá místa, děj příjemně ubíhal. Nebude ve mně rezonovat ani příběh ani její myšlenky, ale to se děje u málokteré knihy. Jsem spokojená.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Líbí se mi, že je to poměrně stručné a přece v příběhu nic nechybí. Líbí se mi všechny postavy, i když uvažují bizarně, jsou zábavné. I když jsou některé nesympatické, jako třeba hlavní postava nebo matka, dá se s nimi vydržet. Není to nic hlubokého, ale dobře se příběh čte. Ideální k vodě.

Život si se mnou zahrává Život si se mnou zahrává David Grossman

Čekala jsem podle recenzí víc. Víc hloubky, víc psychologie postav, víc reálií. Na to, že se to tváří jako "vyšší literatura" bych si představovala větší zážitek. Nebavilo mě, jak je to napsané, dialogy a přemýšlení hlavních postav, navíc v příběhu nebylo nic, s čím bych se ztotožnila.

30.04.2022 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvělé! Bravurně popsané prostředí a vztahy mezi lidmi, je to hodně o naší krajině, o českosti, i když je to značně idylické, protože když dneska přijedete na "dědinu", zas taková romantika to není. Vypadá to tam spíš jako ve Výměně manželek, to víme, ale to se zas netýká téhle knihy, která není reportážním románem. I tak je to místy pravdivé, nejvíc ze všeho je to ale vlastně docela milé a navzdory místu, kam je děj zasazen i svěží.

28.04.2022

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Jsem líná psát dlouhý elaborát. Kniha mě bavila, reálie byly popsány dokonale do nejmenších detailů a ani příběh nenudil.

28.04.2022 5 z 5

Hančina cesta Hančina cesta Alžběta Langová

Myslím, že je to velmi dobře a citlivě zpracované téma šoa.

26.04.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Ta kniha je dobrá, a to z několika důvodů. Dobře se čte, koupila jsem ji jeden den dopoledne, druhý den jsem ji večer měla dočtenou. Chcete ji číst i když nemusíte, prostě vás to baví a nemusíte se do ní nutit. Je to román od ženy pro ženy, muži si tu opravdu na své nepřijdou, ale ne každá knížka musí být pro všechny, že. Když se podívám na obálku, moc se mi líbí, což je mi u knih většinou jedno, ale tahle ve mně vzbuzuje příjemné pocity. Napsané je to obstojně, žádné jazykové zádrhele nevidím, ale to nepíšu jako odborník, jen jako prostá čtenářka. Chování dvou hlavních postav mě bavilo, stěžovat si v komentářích na to, že se chovají, jako kdyby jim bylo náct, mi připadá úsměvné, protože ne každý se chová důstojně a dospěle. A právě díky charakterům postav, tato kniha, věřím, bude hodně lidí bavit. Tak si ji užijte jako já.

26.04.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nechci psát, že je to hloupé, asi to bude v něčem naopak velice chytré, když to miluje, tolik lidí, ale mě to ani trochu nebavilo. Přistupovala jsem k tomu jako k odpočinkové četbě, stejně se tam ale vyskytovalo tolik klišé, že jsem román nakonec odložila a další autorovy počiny už asi nevyhledám.

26.04.2022 1 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Stokrát jsem si tipla, kdo je vrah, ale stejně jsem to zase neuhodla. I proto se mi tahle kniha opět líbila.

25.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ani chvíli jsem se nenudila, odpočinkové čtení.

25.04.2022 5 z 5