dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Kniha nebyla špatná, ale že bych z ní byla úplně unešená se říci taky nedá. Nějak mi tam chyběla zápletka, která by mne vtáhla do děje a nutila mne číst dál.. Cca po 50 stránkách jsem knihu odložila a vrátila jsem se k ní až po měsíci. Cat jako vyšetřovatelka je sympatická a milá, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Hrozně mi tam chyběl ten wow efekt, u kterého bych si řekla super, tohle mě fakt bavilo. A ještě nevím zda je to chyba u mě, ale měla jsem šílený problém, zapamatovat si všechna jména. Přišlo mi, že se všichni jmenují snad stejně a pořád jsem se vracela o stránky zpět, abych si uvědomila, kdo je vlastně kdo. Pro další knihu od této autorky rozhodně hned nepoběžím - možná někdy časem.. :-)

19.03.2020 3 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Nejraději bych hodnotila jako 3,5 hvězdičky.. 3 se mi zdají málo, ale 4 už zase moc. Začátek knihy byl super, jenže pak se to na můj vkus začalo příliš táhnout a komplikovat. Ke konci už jsem zase byla napnutá, jak to dopadne, ale celkově z knihy nejsem zase úplně odvařená, jak jsem původně čekala.. :) U této knihy by mě asi více bavilo filmové zpracování, než to číst.. :D Na druhou stranu, zase jsem četla i horší knihy, tak zase tak zlé to nebylo.. ale i tak nechávám jen 3 hvězdy.. ..:)

25.09.2019 3 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Oddechové odpolední čtení u krbu :)

19.06.2019 4 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Kniha se četla dobře, i když podobnost s Padesáti odstíny šedi se opravdu nezapře :)

19.06.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha místy opravdu nereálná. Nechce se mi věřit, že by to tam šlo všechno tak moc snadno. Každopádně i kdyby z toho byla pravda jen polovina, pořád mi jde z těch hrůz husí kůže...Každopádně kniha byla napsaná čtivě, přečteno za dva dny..

23.11.2018 3 z 5

Moc milé doplnění upírské série :) Klidně bych ocenila i více stran :)

15.10.2018 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

S autorkou se setkávám již po třetí a ani tentokrát z toho nejsem příliš nadšená. Hned od začátku nás autorka zásobuje jednou postavou za druhou, při čemž se jejich vztahy různě prolínají. Proto je opravdu velmi důležité, aby byl čtenář od samého začátku velmi pozorný, protože jakmile vám uteče začátek, je to konečná. Celkově mě to pojetí příběhu moc nebavilo, jelikož to na mě bylo celkem chaotické, a i samotné cestování časem mě spíše otravovalo, než aby to samotný děj knihy oživilo. V úplném závěru jsem alespoň doufala, že to bude něco, co mě posadí na zadek, ale to se také nestalo. Myslím, že samotný motiv se dal i částečně odhadnout, takže knihu Pomalu hořící oheň řadím mezi ty průměrnější thrillery. Do dalších knih (pokud budou) se od autorky určitě pouštět nebudu, protože se znovu ukazuje, že tento styl psaní není můj šálek kávy.

19.05.2024 3 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Achjoooo. Ponaučení z tohoto čtení je pro mě jednoznačné – číst anotace knih! Protože kdybych tušila, že tady budeme cestovat časem, do knihy bych se určitě nepustila! Já prostě nemám ráda věci, které nejdou vysvětlit a jsou nadpřirozené, což cestování časem určitě je. Takže v první části knihy jsem byla naprosto rozčarovaná a měla jsem strach, že ji ani nedočtu. Naštěstí autorky po čase přestaly tolik skákat v ději a příběh se nakonec ustálil. Ve finále to bylo celkem milé a oddechové čtení, ale rozhodně to nebyla kniha, která by mě posadila na zadek. Myslím, že za pár týdnů si na ni ani nevzpomenu, ale na druhou stranu, účel to splnilo. Jen teda ta vánoční atmosféra mě úplně nedostala, tak nějak jsem čekala, že na mě ty Vánoce víc „dýchnou“.

27.12.2023 3 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Od knihy jsem úplně nedostala to, co jsem čekala. Trošku jsem doufala že se díky čtení dostanu více do vánoční nálady, ale bohužel se úplně nepovedlo. S knihou jsem měla poměrně problém, abych se začetla, hodně se střídaly pasáže, které byly nudné s pasážemi, kdy jsem si říkala hurá, konečně se něco začíná dít. Celkově to na mě působilo takovým nudným dojmem, kdy nebýt lehkého „zvratu“ v závěru, tak bych knize dala ještě méně hvězdiček. Asi jsem doufala až příliš ve vánoční atmosféru, která tady byla spíš tak nějak okrajově a příběh se mě nikterak nedotkl. Takže tuhle knihu jako vánoční úplně nemohu doporučit.

16.12.2023 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Sara Blædel

Teda, já se musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapena. Knihu jsem měla už nějaký ten pátek doma a ani nevím z jakého důvodu jsem její čtení neustále odkládala. Ale musím se přiznat, že jsem opravdu ráda, že jsem se do ní konečně pustila. Začnu těmi pozitivnějšími věcmi - hrozně se mi líbil motiv a celkový námět knihy. Kvůli spoileru nemohu úplně víc rozepsat, ale tohle mě fakt bavilo. Jakmile jsem se začetla přibližně za polovinu, tak příběh začal eskalovat a závěrečnou část knihy jsem přečetla už na jeden zátah. Co se týká negativ, tak bych vytkla poněkud pomalejší začátek a s čím jsem měla já obrovský problém, byly jména, postavy a všechny ty příbuzenské vztahy. Tady toho bylo tolik, že jsem se v tom prostě ztrácela, musela jsem se občas i vracet a hledat, kdo je vlastně kdo. Ale i tak to byl velmi zajímavý thriller a myslím, že pro méně náročného čtenáře je to ideální volba. Jsem zvědavá, zda i série Grónsko (Bez kůže, Ledový strach, Maska smrti) jsou alespoň stejně dobré, jako Rozpuštění :-)

24.09.2023

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Tentokrát musím říci, že kniha od této autorky mě celkem zklamala. Po Štvanici i Seznamu hostů jsem byla zřejmě moc rozmlsaná a čekala jsem trochu víc. Tady mi chybělo napětí a něco, co by mě vtáhlo do děje. Možná, kdyby kniha byla o 100 stran kratší, bavilo by mně to trochu více. Takhle jsem se místy do čtení nutila a i když jsem chtěla vědět, jaké tajemství za tím vším stojí i tak jsem se chvílemi nedokázala ke knize vrátit. Děj se místy opravdu hodně táhl a některé pasáže mi přišly až zbytečné. Zhodnotila bych to jako velmi průměrný thriller, na který během pár dní zapomenu a za pár týdnů už ani nebudu vědět, že jsem něco takového četla. Takže pokud máte chuť se pustit do čtení od této autorky, sáhla bych spíše po prvních dvou knihách, které byly mnohem lepší a napínavější.

31.08.2023 3 z 5

Pořádný terno Pořádný terno Lauren Blakely

Po delší době tady máme další díl ze série Můj klenot. Tentokrát se nám na scéně objevuje lékař Chase a pekařka Josie.

Hlavní ústřední dvojice tvoří nerozlučné parťáky, ale pouze na přátelské úrovni. Když se však Chase ocitne v situaci, kdy nechce dále bydlet se svým bratrem Maxem a Josie přijde o spolubydlící, vznikne tady dokonalý nápad - pojďme bydlet spolu! Pomůžeme si navzájem s placením nájmu a navíc si budeme skvěle rozumět, to prostě bude fungovat. Jediný problém je v tom, že Chase je poměrně hodně zakoukaný do Josie, ale je to přeci pořádný tvrďák, co dokáže udržet hranici mezi přátelstvím a láskou, nebo ne? :-)

Za mě musím říci, že to byl asi nejlepší díl z celé série. Přišlo mi, že Chase nebyl úplně tak extrémně namachrovaný, jako ostatní chlapci z této série ( i když je jasné, že vysoké mínění o sobě má, což je charakteristickým rysem této série :-) ). Celkově to na mě působilo takovým milým dojmem, protože láska, která vzniká z přátelství mě prostě baví. Autorka umí skvěle napsat pikantní scény a je vidět, že se s tím opravdu nemazlí. Ale vzhledem k tomu, že mám přečtené i ostatní díly, tak jsem věděla, do čeho jdu. Tentokrát jsme mohli i maličko nakouknout do hlavy hlavní hrdinky, i když to bylo vždy jen na pár řádků :-) Myslím, že by vůbec nebylo špatné, kdybychom se dočkali knihy, kde bychom měli pohledy obou hrdinů. Každopádně tahle série mě baví a i když všichni víme, jak to dopadne, i tak po takové oddechovce moc ráda sáhnu :-)

19.08.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Tři kamarádky, které si daly slib, že rozhodně nikdy nebudou mít nic s bratry Kingovými. Tři bratři, kteří za sebou sice nechali minulost, ale přítomnost je vrátí zpátky na začátek. A jak už to bývá, tyhle dvě slavné trojice se opět setkají tváří v tvář a bude to opět jízda, na kterou se nezapomíná.

Musím říci, že po tom, jak jsem po sérii Komického románku byla na Riche natěšená, tak přišlo velmi rychlé vystřízlivění. Tentokrát bych řekla, že děj v knize prostě vázl. Přišlo mi, jak kdyby nás Penelope chtěla překvapit něčím novým, ale to něco se moc nepovedlo.

Zaprvé mě tedy překvapilo, kolik sprostých slov se v začátku objevilo. Docela mě to zarazilo, protože to není úplně autorčin styl a tady to působilo, jako pěst na oko. Celkově mi v knize chyběla chemie mezi hlavními postavami a zápletka, která by mě vtáhla do děje.

Na druhou stranu, abych zase nebyla jenom kritická, musím přiznat, že některé hlášky v knize byly naprosto dokonalé. A to je přesně to, co na Penelope miluji. Když chce, dokáže psát s lehkostí a vtipem. Knihu bych tedy spíše doporučila jako velmi jednoduchou oddechovku, kdy třeba chcete na chvíli jen změnit žánr a dokonale vypnout hlavu.

Pošťuchování chlapců i dívek bylo v příběhu úsměvné a kdo ví, třeba s dalším pokračováním se zase dočkáme trošku lepšího zpracování. Protože když si vzpomenu na zmiňovanou sérii Komického románku, tak ta byla naprosto dokonalá a tu s klidným svědomím mohu doporučit! :)

25.06.2023 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Tentokrát se musím přiznat, že z knihy od Marcela Mosse nejsem tolik nadšená, jako tomu bylo u knihy Ukaž mi. V první řadě musím říci, že tady máme opravdu extrémně velké množství postav, kdy každá postava má svůj vlastní příběh. Když k tomu připočítáme to, že celou první polovinu knihy neustále cestujeme v čase (minulost, přítomnost, před týdnem, před třemi lety), tak mi z toho místy vznikal opravdu velký guláš a poměrně se mi to pletlo dohromady. Celkový nápad knihy určitě nebyl špatný, musím přiznat, že kniha byla opravdu čtivá a já měla za tři dny přečteno, ale i tak to bude jedna z těch knih, kterou si přečtu a do pár dní statečně zapomenu, o čem byla Každopádně věřím, že kniha mnohé čtenáře dokáže zaujmout a určitě i šokovat, protože se v knize setkáme s různými ožehavými tématy, které mě donutily se i občas nad některými věcmi zamyslet.

26.03.2023 3 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Velmi pěkné zakončení této série. Příběh byl opět napínavý a plný zvratů , kdy se při vyšetřování objevovaly samé otazníky a odpovědi z počátku vůbec nepřicházely. Oceňuji celkovou propojenost a plynulost příběhu. Jen jsem se občas maličko ztrácela v příběhu, protože opět zde bylo velké množství postav :-D Ale celkově mi styl psaní autorky sedí a jsem zvědavá, zda v budoucnu přeci jen nějaké pokračování těchto sympatických vyšetřovatelek nenapíše.. :-)

08.11.2022 4 z 5

Děti ohně Děti ohně Victoria Jenkins

Autorka si drží takovou tu svojí "psací klasiku". Kniha se mi četla dobře, děj mě bavil a zápletka byla zajímavá. Celkově mě tahle série baví, ale jak jsem říkala již u předchozího dílu, není to nijak výjimečná kniha. Ale určitě v této sérii budu pokračovat. Myslím, že knihu ocení spíše "thrillerový začátečník" než čtenář, který má v tomto žánru již něco načteno. Jediné co mě na této knize nebavilo je množství postav. Chvílemi jsem se úplně ztrácela v tom, kdo je kdo a ke komu patří.

14.10.2022 4 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Tak tohle přesně potřebovala číst moje těhotná duše! :-) Já se celou dobu u knihy bavila v plno situacích jsem se i našla a uvědomila jsem si, že je třeba brát věci s nadhledem. Už se velmi těším na další volné pokračování této knihy, které si určitě musím pořídit. :-)

08.09.2022 5 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

No upřímně mám z knihy takové rozporuplné pocity. Od Pauliny jsem byla zvyklá trošku na něco jiného, ale zase nemůžu říci, že by mě kniha zklamala nebo že se mi nelíbila. Bylo to hodně jednoduché a odpočinkové čtení s troškou mafiánské zápletky. O logice některých věcí se tady bavit asi úplně nebudeme, ale každopádně pokud se chcete odreagovat a místy i pousmát, určitě knihu doporučuji a osobně jsem zvědavá na další díl, protože plno věcí zůstalo nedořešených :-)

08.09.2022 4 z 5

Podraz Podraz Paulina Świst

Kniha byla super, dostala jsem přesně to, co jsem čekala :-) Je teda pravda, že v postavách jsem měla neskutečný guláš a místy jsem se lehce ztrácela, ale i tak mě čtení bavilo. Mělo to náboj, napětí a ani o erotiku nebylo nouze. Paulině tento styl psaní neskutečně sedí a je opravdu profík ve svém oboru. A i když Kinga a Chladný zůstávají mojí srdcovkou, určitě i tuhle trilogii doporučuji. :-)

09.04.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Kniha se čte dobře, ale už si trošku říkám, zda by se v tom nejlepším nemělo přestat :-) Určitě to nebyl nejhorší díl (tím pro mě zůstává Zákusek), ale oproti Balíku kvalita zase o něco klesla. Tak nějak mi některé pasáže přišly zbytečné. O humoru a sexu se tady v tomto díle také moc mluvit nedá. Jediné oživení této série je v podobě malé Zoey, která to přeci jen oživila. Každopádně jsem už ráda, že Keřík bude posledním dílem této série, kterou jsem si vlastně moc užila :-) Doufám, že to řeknu i po přečtení posledního dílu. :-)

11.03.2022 3 z 5