Denaille Denaille komentáře u knih

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Musím přiznat, že neco z toho co se stalo mi přišlo dost předvídatelné, ale na druhou stranu se zase stalo tolik věcí, na které bych nejspíš v životě ani nepomyslela... :D
Také jsem při čtení různých recenzí a komentářů zjistila, že si mnozí myslí, že z toho mohlo být vytřískáno více. Já jsem stejného názoru. Mohlo to být ještě jednou tak dlouhé a rozhodě detailněji propracované. Některé scény podle mě proběhly hodně rychle a při některých mi popis nestačil a nedokázala jsem si představit, co jak vypadá a jak se to přesně odehrálo.
Ale to byl asi jediný nedostatek.

30.05.2012 5 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Možná už je to tím, že od přečtení Vzpoury uteklo pár dní ale... Tenhle díl mi nepřišel vůbec špatný. Rozhodně byl lepší než díl druhý.
Je možná pravda, že to stále není nic převratného, je spousta mnohem lepších knih, ale nemůžu se ubránit srovnávání s jinými tohohle žánru. Je lepší než Stmívání ale horší než Hunger games... Když se to vezne kolem a kolem, celá séria byla zase něco nového a bavilo mě to.

07.05.2012 4 z 5

Word 2007 nejen pro školy Word 2007 nejen pro školy Pavel Navrátil

Jelikož mám prarodiče, kteří teď zápasí s počítačem a dědovi musím neustále vysvětlovat, jak pracovat ve Wordu, přemýšlela jsem, že mu přinesu něco, co by si sám pročetl a naučil. Ale váhám. Tahle kniha je dobrá pro ty, kteří mají nějaké minimální znalosti v oblasti počítačů. Dát ji dědovi, nevím, zda by mu to pomohlo, spíš by ho to ještě více zmátlo.
Ale pro tu znalejší část obyvatelstva je to ideální. Možná bych některé podkapitoly prohodila a dala na začátek, protože se hodí při jakékoliv práci v dokumentu a tudíž nechápu jejich smysl někde za grafem.

22.04.2012 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Opravdu mimořádný příběh, který mě hned od začátku neskutečně zaujal. Draci a inpirace Čínou (nebo celkově východem) není sice nic nového, ale tentokrát mám pocit, že se to povedlo. Hlavní hrdinka je úžasná, konečně nějaký normální charakter a fakt dobrá zápletka z úplně jiného světa.
Jsem ráda, že už je druhý díl na světě, protože bych čekání nevydržela...

03.03.2012 5 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Na tradičním výletě v Praze jsem zavítali i do Vinohradského divadla právě na tuhle hru. Vidět herce jako Zlatu Adamovskou, Hanu Maciuchovou hru náležitě okořenili, ale i tak jsem se u toho náramně bavila. První polovina byla samozřejmě rozjezd, ale potom už to vše všechno ráz na ráz.... Rozhodně si to chci taky přečíst, ale vidět drama a číst drama je přece jenom něco jiného..

16.02.2012

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Česká fantasy se hodně liší od toho světového YA žánru, který je mezi námi teens tak oblíbený. Ne každý ho má rád a ne každý čte českou tvrobu už jenom z principu.
Petra Neomillnerová má svůj styl. I když je tohle moje prvotina od ní, troufám si tvrdit, že ostatní knihy nejsou zas tak odlištné. Popisuje prostředí s jakousi surovostí a tak realisticky, že se v tom prvky nějakého nadpřirozena hravě ztratí.
Není to příběh pro malé, ale pro ty, kteří už něco zažily a chtějí si odpočinout u zajímavé knížky.
K sérii Tiny Salo bych přidala šítek - česká Mercedes Thompson 18+.
Někomu mohou vadit erotické scény, ale mě se to překvapivě tentokrát nedotklo, protože to k tomu všemu jaksi patří. Svět upírů prostě není pohádka a to se mi na tom líbí, protože to tak má být.
Lidé se upírů musí bát.

13.02.2012 4 z 5

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Konečně mě čekal poslední a závěřečný díl celé trilogie a já si pořád nemohla najít čas na jeho přečtení. Navíc mě to ze začátku vůbec nebavilo a nemělo to takový spád, jaký jsem čekala.
Přesto se to zase někde v polovině zhouplo a rozjelo se to.
Nejenže do děje vstoupily úplně nové postavy, které měli zásadní význam v tom, jak to celé skončí. Netroufám si tvrdit, že je to poprvé, ale nepamatuji si na žádnou knihu, kde by autor skoro v závěru vložil do příběhu někoho, koho čtenář vlastně vůbec nezná, ale má na to pouze pár stran. V tomhle případě tou postavou byla Marie.
Zdá se mi to možná zvlástní, protože se mi celý příběh slévá v jeden pospolitý děj, který by nešel sepsat jen do pár krátkých vět.
V první knize to bylo 15. století, v další 17. a tahle poslední nesla jakýsi mix, kdy se autor z roku 2007 občas vracel do dob dávných a vysvětloval některé věci nebo pouze podtrhoval tu hlavní dějovou linii v současnosti.
Postavy jsou jedno velké neznámé. Po dočtení nemůžu říct, kterou postavu mám ráda a kterou ne. Všechny mají ve světě své místo, jakýsi svůj osud, a zdá se mi jakoby všichni stály někde na hranici mezi dobre a zlem. Jakoby nikdo nebyl ani dobrý ani zlý.

08.01.2012 5 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Zatím se mi to hodně líbí. Číst to v deseti, tak jsem posr*** strachy.
Autorova minulá sága ovšem začínala taky tak. První díly byly velmi dobré, ale jak knih přibývalo, přišlo mi, že se kvalita snižuje. Doufám tedy, že atmosféra prvního dílu bude stejná i v těch dalších... :)

20.12.2011 5 z 5

Pán čarodějnic Pán čarodějnic André Wiesler

Vůbec jsem netušila o co v téhle knize půjde. Začátek vypadal slibně, ale pak se děj najednou odebral do úplně jiných končin a místy to zavánělo nudou. Přestože se mi už do čtení nechtělo, prostě jsem musela číst dál. A někde uprostřed knihy jsem si uvědomila, že se mi nechce přestat číst.
Velmi mě zaujalo prostředí a postavy. Nejenže si nedokážete vybrat stranu, ke které se přikloníte, ale ani nevíte, která postava si zaslouží, abyste ji postavili nad tu či onu. Z hodin dějepisu jsem vždycky přikláněla spravedlnost na stranu husitů. Ale kde je ta spravedlnost teď? Osudy lidí v té době a jejich předurčenost jejich dědictvím zobrazuje život. A Bůh nejspíš není na ničí straně...
Po dočtení všech tří dílů je mi nezbývá než uznat, že první díl je z nich nejlepší. Konec to zabil, něco takového nejspíš nikdo netušil a přiznám se, že já brečela.

18.12.2011 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Sice jsem už pár knih od Austenové přečetla, ale nemůžu se považovat za takového odborníka, abych v tomhle díle hledala nějakou rapidní změnu ve stylu nebo volbě slov. Kdybych to nevěděla, nikdy bych neřekla, že to dopsal někdo jiný.
Možná se mi líbí ještě mnohem víc než Rozum a cit nebo Pýcha a předsudek. Stalo, že jsem se v některých místech dost nasmála. Hlavně při Edwardově nezdařilém únosu. Možná, že trocha toho vtipu je právě příčinou Marie Dobbsové a vůbec to nezkazilo výsledný dojem.
Co se týče děje. Ze začátku se to opravdu trochu táhlo. Prvním padesát stránek mě to nijak neoslovilo, ale pak jsem se zažrala a během pár hodin jsem to měla v sobě.
Zápletka tentokrát měla spád. Nešlo jen o pouhé převyprávění vztahu dvou lidí, ale stalo se tam cosi, co vás nesmírně zajímá, ale během celé té doby vás autorka nechá v nevědomosti a rozuzlení je až na konci.

30.10.2011 5 z 5

Psychologie v otázkách Psychologie v otázkách Petr Bakalář

Oceňuji jednoduchost a praktičnost téhle knihy. Dokáže ji pochopit každý (dokonce i já).

22.10.2011 3 z 5

Psychologie - Lexikon základních pojmů Psychologie - Lexikon základních pojmů Wolfgang Schmidbauer

Docela jsem s ní pobavila pár spolužáků ve škole... našli v ní hodně výrazů, které se týkají sexu, takže takové závidění penisu, masochismus a další věci měli hned pročtené... :D
Není to nic extra odborné, opravdu jsou to výrazy, které používají i běžní smrtelníci, ale jak je řečeno v anotaci, moc jim nerozumí (alespoň já mezi ně patřím). Tohle mi docela pomohlo do toho všeho trochu více nahlédnout a pochopit...

04.10.2011 3 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Pár knih ze Zeměplochy už mám přečteno a ne jednou se stalo, že mě děj nijak neoslovil. Tohle je jedna z těch, které za přečtení stojí a opravdu mě bavila...

09.09.2011 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Překvapivě mě druhý díl docela zklamal. Čekala jsem mnohem víc akce, zvlášť ze začátku se děj strašně táhl a stále jsem do toho nemohla úplně ponořit. Bavila mě snad jenom dějová linie Arye a zbytkem jsem se docela prokousávala...
Konec zůstal více méně otevřený, což mě nutí přemýšlet a těšit se na to, co se stane dál... Uvidíme.

09.09.2011 4 z 5

Luxus Luxus Anna Godbersen

Tak jsem si řekla, že bych měla dostát svému pohlaví a přečíst taky něco ze sekce romance. A výsledek je, že si příště přečtu aspoň pět recenzí, než si nějakou další romanci koupím.
Fakt jsem usilovně přemýšlela, jestli nejsou tři hvězdičky moc, ale na dvě to zas tak špatné nebylo.
Postavy jsou ale děsně neoriginální a už to, že na začátku v podstatě víte, jak to dopadne, čtení vůbec neulehčuje. Místy jsem se dost nudila a absolutně u mě děj nevyvolal žádné citové pohnutí. Dokonce ani chuť ji zavřít a vykašlat se na to. Prostě nic. Je to takový strašný průměr, přesně někde uprostřed těch pěti hvězdiček...

23.08.2011 3 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Rozhodla jsem se všechny prachy získané za účelem narozenin investovat do knih a tohle byla jedna z nich. Dost jsem se na ni těšila a přestože to nedopadlo úplně podle mých představ, rozhodně koupi nelituji.
Loki by se mi sice líbil víc černovlasý, a taky jsem čekala, že to bude větší parchant, ale Michael to za něj vybral... :D
Nejlepší kapitola je bezesporu Galerie.

22.07.2011 5 z 5

Oheň Oheň Henri Barbusse

Ze začátku to vypadalo na útrpné čtení, ale nakonec se z toho vyklubalo docela dobré čtivo. Některé události ze zákopů mi způsobovaly husí kůži.
Hodí se k čaji do deštivých dnů, kdy není nic jiného na práci. :)

22.07.2011 4 z 5

Mimo dobro a zlo: předehra k filosofii budoucnosti Mimo dobro a zlo: předehra k filosofii budoucnosti Friedrich Nietzsche

Nevím, jestli jsem od Nietzscheho vybrala správnou knihu... Jediná má "modré" hodnocení... :D K čemuž jsem taky přispěla pouze tří hvězdičkovým hodnocením. Nemyslím si, že je to špatná kniha, ale dost na tom možná má přičinění, že od Zarathustry jsem zatím nic nečetla a tudíž tuhle knihu nemůžu dostatečně pochopit.

13.07.2011 3 z 5

12 12 William Gladstone

Hodně zajímavá kniha. Čekala jsem od ní původně něco jiného. Ale po přečtení musím říct, že to tak muselo být.
Kdybych si mohla zvolit, jak by měl skončit svět... chtěla bych aby to dopadlo právě takhle. Sama jsem četla knihu o mayském kalendáři a tohle téma mě hodně zajímá. A nějak tak jsem si představovala tu změnu, která se má udát. Žádný konec světa s apokalypsou, ale změna v lidském uvažování a cítění.

23.06.2011 5 z 5

Volání Volání David Gaider

Knihy mě opravdu navnadili k tomu, aby si zahrála Dragon age... Zajímalo by mě, jak to dopadne, ale kromě Wowka a Age of Empires zatím nemám zkušenosti s žádnou jinou hrou... A ta doba, než bych ji na mém počítači vůbec rozjela, mě od toho vždy odradí... Spíš byla klidně pro další díly... :)

16.06.2011 4 z 5