debe debe komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Ale jo... i když furt tak na jedno brdo....

01.09.2019 3 z 5

Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím Dobrou s kobrou aneb Třicet legrácek před usnutím Terry Jones

Takový čerstvý vítr na poli pohádek, dětem se povídky moc líbí, už jedeme druhé kolo a pokaždé najdeme něco nového. Krásný jazyk, nové nápady a neotřelá poselství. Doporučuji!!!

24.01.2019 5 z 5

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Poeticky převyprávěné pověsti s krásnými ilustracemi, doporučuji všem!

06.01.2019 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Úžasný příběh, děti se bavily, na předčítání večer se těšily a já oceňuji perfektní překlad s krásnou češtinou!

06.09.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Nějak mi nesedlo to oddalování zápletky, celý se to díky tomu nějak rozplizlo...

06.08.2018 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Dokonalá tetralogie, úžasný příběh dvou kamarádek, kdy na začátku jsem si myslela, že chytrejší, krásnější, důvtipnější je Lila, v průběhu času, jsem nabyla dojmu, že tomu bylo naopak, v každém případě úžasné čtení od začátku do konce, vykreslené na pozadí poválečné Neapole až po možnosti dnešní doby. Doporučuji!

22.03.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Styl P.S. mi sedí, i příběh vyprávěný třemi osobami. Opět spousta nedorozumění a vyhrocených situací a pocit, že víme, co je nejlepší pro ty druhé. Osud malého Viktora, který je odkázán na rozhodnutí dospělých, a dospělí, kteří si představují své štěstí jinak než je přesvědčení ostatních :-) Ke konci už bylo těch hádek pro mě trochu příliš, ale příběhu na opravdovosti neubírá.

27.12.2017 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Kniha milá svým sdělením, ale ne úplně uvěřitelná pro její dvě hlavní postavy.

20.12.2017 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Povedená dětská kniha! Obr Dobr bavil!

17.11.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zatím mě ani jedna kniha A.M. nezklamala. Nenajdete zde žádné superhrdiny s neobyčejnými schopnostmi, ale obyčejně lidi, s běžnými problémy, mindráky, špatnými rozhodnutími poplatnými době. Nenucený styl vyprávění mi sedí. Milá s uvěřitelným příběhem.

12.11.2017 5 z 5

Žofinka Ofinka Žofinka Ofinka Ivona Březinová

Takové nemastné neslané, neurazí, ale děti čekaly nějaký "napínavější" děj... Nervy jim to nepocuchalo a už víme co je to hlinomaz :-)

19.10.2017 2 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Čekala jsem "zapletenější" zápletku. Ale i tak některé situace a postavy trefné.

06.10.2017 3 z 5

Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů Rytířské pohádky a tajemství starých alchymistů Dagmar Langová

Bezvadná kniha. Krásně se čte, oceňuji krásný bohatý český jazyk, děti nikdy neskončí u jednoho příběhu, srozumitelnou formou vyplyne z příběhu pointa. Příběhy jsou o odvaze, čestnosti, lidské slabosti a potřeby najít štěstí, vše pojato zábavnou formou, kde není nouze o zvraty! Víc takových krásných knih, navíc kouzelně ilustrovaných!

12.09.2017 5 z 5

Zlatá liška Zlatá liška Wilbur Smith

Ten konec byl dost pritazeny za vlasy, jakokdyby autor nevedel kudy kam a chtel pribeh rychle ukoncit. Ale jinak opet poutave cteni.

30.07.2017 4 z 5

Čarodějka Hermína a její nepovedené kousky Čarodějka Hermína a její nepovedené kousky Ann Rocard

No tak chvílemi jsem měla pocit, že kus textu snad i chybí - slátanina, děti to nebavilo...

28.07.2017 1 z 5

Hloupežníci Hloupežníci Miloš Kratochvíl

Kniha nás nalákala úžasnými ilustracemi, ale děti příběh nějak nebavil, a musím říct, že i já jsem se v ději ztrácela. Škoda.

08.07.2017 2 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Četli jsme prvně druhý díl a ten nám přišel lepší, nebyl až tak poučný jako první. Dětem se líbil víc než tento. Kvituji i bezva ilustrace k věci!

09.06.2017 4 z 5

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Bezva jako vždy, ovšem tady ty boje byly trochu detailněji a hlavně zdlouhavě popsané. Nicméně pan autor nezklamal a přidal nakonec i trochu zamotaných vztahů a citových křivd napříč rodinami.

09.06.2017 5 z 5

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Děti bavily příběhy, ale koukaly i na vcelku zdařilé ilustrace k věci!

29.05.2017 5 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Jan Guillou

Trochu jsem se bala, ze bez bratru Lauritzenu v hlavni roli to nebude ono. Naopak, pribeh je tak uveritelny, az z toho misty mrazi. Sice bych vynechala nektere pasaze nasilnicke pasaze, ty nebyly dle meho gusta, ale do tohoto valecneho obdobi bohuzel patri. Konec vzal rychly spad, ale stejne i tak bezva silny pribeh!

07.01.2017 5 z 5