Hloupežníci

Hloupežníci https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74551/mid_hloupeznici-W9f-74551.png 3 20 7

Matyáš Pazdera má tatínka, který vyrábí z porouchaných věcí robotíky – malé roboty, kteří mají dělat různé věci, bohužel ani jeden z nich nefunguje. Jednoho z robotíků Matyáš omylem rozšlápne. Zrovna toho, který má hlídat, aby nemluvil sprostě. Matyáš se bojí tatínkovi přiznat pravdu, a tak mu namluví, že za všechno může soused. A tu noc se v jeho pokoji zjeví Hloupežníci – tři hloupí pidikluci, kteří nedělají nic jiného, než že lžou,pomlouvají a vyvádějí zlomyslnosti. A podle jejich slov teď Matyáš patří k nim. Ta představa je děsivá, ale naštěstí v sobě má Matyáš mluvící světýlko, které mu pomůže všechno napravit.... celý text

Bonda
Bonda
10.09.2023 4 z 5

Moralita, ale četla se mi příjemně. Popisuje stav vědomí po nějakém nedobrém chování: ozývá se v nás tzv. svědomí a nechceme být počítáni mezi nepoctivce. Hodně se mi líbí výtvarné pojetí knihy.

Kattynka11
Kattynka11
06.03.2020 5 z 5

Tato kniha se mi líbila

lenka1411
lenka1411
07.01.2020 4 z 5

Právě jsem dočetla knihu Hloupežníci. Málem jsem ji díky předchozím recenzím ani neotevřela, ale pak jsem se přece jen začetla. Je to jednoduchý příběh o lhaní a svědomí se snahou poučit se, zamyslet se nad tím, co je a není správné. Děj rychle utíká, ostatně jako každý nečekaný průšvih. Kniha je pro děti od 6 let . Myslím, že v rámci 1. a 2. třídy může s dětmi krásně fungovat a otevřít tak živou diskuzi právě o lhaní, špatných činech a svědomí. Cítila jsem při čtení emoce jako strach, cítila jsem ozývat se svědomí a další napětí a tušení, že jsem do něčeho špatného zaplula a co teď s tím, nu a nakonec uvolnění z toho, že jsem se nedala, že jsem použila sebeúctu a poslechla hlas svědomí. Vyzkouším v rámci čtenářské gramotnosti a uvidím, zda jsem se trefila a děti kniha zaujme nebo zda se pletu.
Ilustrace knihy jsou náramné, nápadité, poťouchlé.

rubyna
rubyna
02.03.2018

Za starých časů jsem v koupelně vytvářela šamponové nebe. Prázdné lahvičky získaly své nové poslání - třeba kritizovat sprchu nebo se vznášet nad vanou. Knížka je mi tedy blízká. Asi bych čtení spojila s výrobou takových recyklovaných robotů. Příběh je potom plastičtější.. Na pokračování bych ji s dětmi nečetla, to by mohlo být opravdu matoucí.

debe
debe
08.07.2017 2 z 5

Kniha nás nalákala úžasnými ilustracemi, ale děti příběh nějak nebavil, a musím říct, že i já jsem se v ději ztrácela. Škoda.

kuky921
kuky921
03.10.2016 2 z 5

Velmi jednoduchý příběh, který ani neurazí ani neuchvátí. Knížku čtou povinně děti ve 4. třídě a je mi těch dětí líto. Jsou lepší knížky.

Lucien2008
Lucien2008