daza.dt Online daza.dt komentáře u knih

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Hodně velké zklamání, první část knihy - velmi krátký příběh, přiznám se - zase tak úžasný se mi nezdál, ale budiž, alespoň něco nového. A druhá část knihy - opsaná první kapitola z Cizinky. Za moji osobu - vyhozené peníze

24.05.2017 2 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu jsem si koupila a následně ji dostali všichni "povinně " doma. :)
Ač v ČR nikdo nemá rád pánbíčkování a prý jsou tady pomalu všichni nevěřící, na knihu jsem musela čekat, protože byla vyprodaná. :)
Kniha mě mile překvapila, "Zigiho" mám ráda a rozhodně mě nezklamal.
Doufám, že bude ještě nějaká další kniha. :)

03.05.2017 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Přiznávám, ke knížce jsem přistupovala s jistou dávkou skepse. Rozhodně nejsem příznivec knih, ve kterých najdete rady jak efektivní být v život, proaktivní v práci, asertivní vůči partnerovi a empatičtí...... to na mě často působí jak rudý hadr na býka.
Ale tato kniha je opravdu mile překvapila - autor se nesnažil za každou cenu do vět vměstnat co nejvíce výrazů, které vás spíše vyděsí. Témata a skutečnosti pojmenovává srozumitelně.
Jasně formuluje problémy, rady i závěry.
Jako celoživotní odkládač věcí musí říci, že to opravdu jde. Např. Buzerlístek - už mám taky a jde to - slon se sice občas bouří :)
Četbu rozhodně doporučuji.

20.09.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Úžasně psaná kniha, když začnete nelze přestat.
Přesně taková, kterou nechcete ve 2 ráno odložit, protože se musíte vyspat a odejít do práce.
Jak už psali ostatní - vyvolává hodně otázek. A to je dobře.

15.09.2016 5 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Tijan (p)

Po přečtení 1. dílu jsem se těšila, že třeba tento 2. bude lepší - no nebyl. Zajímavá zkušenost s touto spisovatelkou - další již netřeba.

02.01.2023 3 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Pana Vojtka mám ráda i jeho roztomilý osobitý způsob jak přednáší a prezentuje se. Knížka je jednoduchým shrnutím jeho častých témat diskuzí, které si můžete najít např. na Youtube. Přehledné krátké kapitoly na konci s příběhem z praxe. Doporučuji.

03.10.2022 5 z 5

Troufalý autor osud Troufalý autor osud Ilona Borská

Tenká knížka, ale obsah je krásný. Dotyčný pan Hodík musel být neuvěřitelný člověk, více takových lidí kdyby bylo. Chtěla bych mít někdy takového učitele. Opravdu krásná knížka.

03.10.2022 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

A pohádky je konec - konečně. Doufám, že navždycky a totálně. Slíbila jsem, že to dočtu a slib jsem dodržela. Ale prosím p. Lipińska toto už ne.

03.10.2022 2 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Od knihy jsem nic nečekala, měla jsem nějakou krizi ve čtení a tak jsem doufala, že mě přes ní přenese. A povedlo se. Mile a čtivě psaný příběh. Škoda, že autorka více nepopsala život hlavní hrdinky - jeho jednotlivé etapy a nebo se více nevěnovala vysvětlení významu tetování henou (jestli jsou nějaké speciální tvary pro dané svátky,..). Ale je to milé odpočinkové čtení.

02.03.2022 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Velmi čtivě napsaná kniha, ale film opravdu vidět nechci - hlavně začátek je hodně drsný. Úžasně zpracovaný příběh a prolínání obou dějových linek vás stále drží v napětí.

17.01.2022 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Velmi čtivě napsaná knížka o neuvěřitelných hrůzách. Vzpomínky ženské lékařky ač jsou otřesné a naprosto nechápu, jak to její pacientky mohly přežít - tak kniha je o naději, lásce mezi lidmi a psaná neuvěřitelně lidsky.

30.09.2021 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

4 díl - opět pěju chválu. Velmi milá postava Jess Jagové, těším se pokud se opět objeví v dalších dílech. 100% spokojenost

23.06.2021 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Co dodat - Heriot je Heriot. Neznám snad nikoho komu by se nelíbil. Heriot je láska na celý život. Ke knížce má jen jedinou výtku - je moc krátká :)

23.06.2021 5 z 5

Po prvních třech nadupaných dílech začínám cítit trošku slabší humor, ale pořád to ještě není špatné. Bojím se, že už pomalu začíná snižovat kvalita obsahu na úkor počtu prodaných dílů. A to by byla velká škoda.

12.04.2021 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha je opravdu napínavá, když ještě osobně znáte některá místa z popisů - tak vás to ještě vtáhne víc. Jen ten konec nemusel být tak rychle seknutý.

12.02.2021 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Od knihy jsem vůbec nic nečekala, dle obrázku jsem hádala na nějaký ten příběh o tom jak chudá dívenka ke štěstí přišla (takové to ....och ano, ....och ne a ....já nevím , možná...snad). Ale kniha překvapila, hlavní hrdinka sice byla chudá, trošku naivní, ale kupodivu podnikavá a zapojila i mozek. A vůbec to nebylo sladké jak cukrkandl.

12.02.2021 4 z 5

Pořádek v pokoji, pokoj v duši Pořádek v pokoji, pokoj v duši Gretchen Rubin

Jednoduše, srozumitelně vysvětluje principy minimalismu. Žádný extremismus ani radikalismus - rozhodně vás nebude nutit mít holé stěny a jen 3 kusy oblečení. Spíše vás navede na protřídění věcí co máte a donutí vás se zamyslet - jestli to opravdu potřebujete. Jednotlivé kapitoly vám položí zajímavé otázky. Rozhodně doporučuji

13.10.2020 5 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Příběh je velmi čtivý, barvitě napsaný, ale naštěstí není patetický. Opravdu moc hezky psáno, čte se velmi rychle. Inspirativní snad ani ne - spíš se člověk diví, co to malé děvčátko všechno dokázalo vydržet a přežít.

03.08.2020 5 z 5

Golem a Sára - Záhadné vraždy v pražském ghettu Golem a Sára - Záhadné vraždy v pražském ghettu Vladimír Kavčiak

No, co napsat - tak snad......
1/ přiznám se, že zdejší komentáře pro mě byly výzvou, abych to dočetla. Ano zvládla jsem to - mohu o sobě hrdě říci PŘEČTENO
2/ autorův popis svatební noci novomanželů mě bude strašit ještě dlouho....
"Její nohy se rozletěly a čněly nad ním, lehce se chvěly jako větve za jarního vánku. Nevnímala svůj dech, jak se jí krátil, ani oční bulvy, které jí zapadaly hluboko za víčka. Ani Tadeáš (ženich)na tom nebyl o moc lépe. Rovněž o sobě nevěděl. Klouzal se a smýkal sebou jako ve smrtelné křeči......"
Chápu, že autor není Rosamunde Pilcher nebo Steelová - ale takhle nééééééé.
3/ tak bych to nějak uzavřela. Opravdu se to nevyplatí číst, chápu, že to byl dárek z 400. letům výročí Rabiho Löwa, ale chudák "oslavenec".

12.12.2019 1 z 5

Dětská nevěsta Dětská nevěsta Xiao Hong

Knížka mě dostala. O čínské literatuře 30 let minulého století pravda moc nevím, ale Xiao Hong píše opravdu tak, že vám povídky nepůjdou z hlavy. Hnedka první povídka - Dětská nevěsta vás vysloveně dostane (tedy alespoň u mě se to autorce povedlo). Škoda. že autorka zemřela tak mladá, zajímal by mě její další posun v tvorbě.

11.10.2019 5 z 5