david9690 david9690 komentáře u knih

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Tohle mě fakt hodně bavilo. Sice to je možná určené pro trochu jinou audienci, ale četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.
Zkusil jsem se i podívat va první díl jakožto film ale to mě fakt nebavilo a cca po 20 minutách jsem to vzdal a film vypnul. Knížka je prostě vždy 100x lepší, alespoň pro mě.

29.12.2019 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Míjelo mě to úspěšně, ale nakonec i já jsem podlehl - ne tedy seriálu (to mě moc neba) protože knihy jsou podle mě 1000x lepší ale začal jsem to číst a musím říct, že je to fakt výborné, čtivé, má to akci, spád - ze začátku jsem byl trochu ztracen v množství postav, ale čím více to čtu tím více obdivuji autorovy schopnosti. Moc dobré a ještě si budu nějakou chvíli číst, než přečtu všechny díly téhle skvělé serie - těším se na to. Takže hurá a díky za to!

16.09.2019 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Moje první zkušenost s tímto autorem, četlo se to celkem dobře, sice některé pasáže byly trochu zdlouhavé, ale místy mě z té krutosti až mrazilo. A hlavně nechápu matku těch bratří - tohle byla fakt neuvěřitelná postava, bohužel takových despotických lidí asi bude dost.

28.02.2019 4 z 5

Jonase mám rád, ale tady už mi to přišlo takové vykrádání sama sebe, skoro jako kniha napsaná z povinnosti. Občas jsem se pobavil, zasmál, ale 100lety stařík i Analfabetka mě teda chytly mnohem více. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat

27.02.2019 2 z 5

Tajemství dračích mečů Tajemství dračích mečů Kevin Sands

Výborné pokračování série, ještě mnohem více magie, nečekaných dobrodružství a taky krásný vývoj vztahu mezi Callovou partou - jejich spolupráce a vzájemně doplňování se mi bylo nesmírně sympatické. Krásně se to četlo, mělo to spousty skvělých nápadů a nečekaných zápletek. Za mě výborně napsané a báječný zážitek s knihou. Jen je škoda že na další díl budeme muset počkat. Chtěl bych pokračovat ve čtení ale ještě to není vydané/přeložené. Navíc to ještě můžu zařadit do výzvy pro 2024 -11 Kniha, která naráz splňuje dvě témata loňské výzvy - konkrétně 14 Kniha, která je součástí série a 20 Kniha poprvé vydaná v roce 2023 (nová kniha)

10.01.2024 5 z 5

Pod ochranou lišky Pod ochranou lišky Kevin Sands

Tohle mě tak hrozně moc bavilo až jsem se divil sám sobě, že mě tak chytla knížka určena primárně pro teenagery a starší děti. Ale autorova nádherná fantazie, jeho úžasné vypravěčské nadání a schopnost maximálně vtáhnout do děje, kombinace magie, nadpřirozena, rychlých a nečekaných zvratů a akcí a také skvěle se doplňující postavy (i když věkově by mi spíše seděly trošku starší) mě totálně nadchly a tuhle knížka pro mě byla fakt úžasný a mimořádný čtenářský zážitek. Už mám druhý díl a jdu na to.

05.01.2024 5 z 5

Lži Lockeho Lamory Lži Lockeho Lamory Scott Lynch

Výborně jsem se bavil u téhle knížky, Locky a Jean byli opravdu Páni Parchanti (ikdyž taky v podstatě strašní smolaři) a celkově musím autora za tohle dílo opravdu velmi pochválit. Ohromně se mi líbil ten hlavní motiv a příběh, skvělé a sympatické postavy, výborné bylo i prostředí (to podsvětí a zlodějské gangy byly úžasně popsané) a bylo to dobrodružné, napínavé a zábavné, lehce mixnuté magií a alchymií s prvky nadpřirozena, pan spisovatel vymyslel parádní akce a nečekané zápletky a těch 700 stran (ve čtečce, kolik je jich v papíru nevím) uteklo jak voda. Paráda!!!

11.11.2022 5 z 5

Vystrkov Vystrkov Tommi Kinnunen

Když porovnám knihu Vystrkov a předchozí autorovu knihu Čtyřcestí, tak musím říct, že mě druhý díl zaujal už rozhodně méně než první a také se mi čtení této knihy někdy trochu táhlo a občas jsem se musel i trošku překonávat, abych byl trpělivý a dočetl to až do konce. Sledovat další osudy členů velké finské rodiny, s nimiž se už čtenář seznámil ve Čtyřcestí, bylo celkem zajímavé a líbilo se mi, že autor zde zachovává určitou kontinualitu v příběhu a charakteristikách jednotlivých postav, na druhou stranu jsem se občas docela ztrácel v čase a prostoru (zvláště když se popisované události různě přeskakovaly a zase vracely zpět a já jsem vlastně nevěděl kdy se co odehrává - chyběla mi tady jasnější linearita nebo popř. nějaké vodítko pro zasazení děje v časoprostoru), úplně jsem se neorientoval ani v zamotaných rodinných vazbách a často jsem si nějak nedokázal udělat přesný obraz o kom se vlastně mluví a do které rodinné větve daná osoba patří.
Postava nevidomé Heleny byla zajímavá, velmi jsem obdivoval její odhodlání a nezlomné úsilí vypořádat se se svým problémem, být nezávislá a soběstačná. Líbily se mi kapitoly popisující příběh z jejího pohledu a mít možnost sledovat "co se jí honí hlavou" bylo fascinující. Naproti tomu postava Tuomase mi nesedla, nedokázal jsem si k němu najít vztah, chápat jeho názory a byl pro mě takovou osobou z úplně cizího vesmíru.
Zkrátka mám tak trochu rozporuplné pocity, jak vlastně tuhle knihu hodnotit. Přečetl jsem ji v rámci výzvy - 15. Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih - omlouvám se všem ostatním, ale jsem právě oním 22 hodnotícím a tím tedy jsem ji vyřadil pro případné další čtenáře.

12.09.2022 3 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Zhruba do poloviny mě kniha velmi bavila a čtení jsem si vyloženě užíval, zvláště tu neuvěřitelně květnatou mluvu, smlouvání a to věcné naříkání a lamentování. I válečné tažení do Evropy k Budapešti a Vídni mě celkem bavilo, ale pak už se mi to začalo trochu táhnout - sice postava Gullie byla fakt bezva (mel jsem vyloženě dejavu s postavou Nefer-Nefer z Egypťana Sinuheta) a ta Mikhaelova bezbřehá naivita až hraničící s blbostí mě taky zvláštním způsobem zaujala. Ale na konci knihy jsem se už vyloženě musel nutit k tomu ať to dočtu až do konce (několikrát jsem to prerušil přečetl jinou knihu a pak se po pauzičce vrátil). Za mě osobně bych to klidně o polovinu zkrátil, ale jinak celkem fajn čtení a moc dobrá exkurze do islámského světa a Osmanské říše.

09.02.2022 4 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

No musím říct, že poslední díl série mě už až tak moc neuchvátil. Těšil jsem se, ale asi jsem už toho stejného přečetl moc v příliš krátké době a prostě takové to euforické wow se nekonalo a knížka už mi připadala vydána trochu z povinnosti. Ale tak aspoň ten konec a Zojina dračí proměna byla fajn. A taky že se tam aspoň na chvilku mihly postavy z Vraní Šestky.
Celkově ta série Nikolaj Lanstov byla moc fajn čtení a autorčina fantazie a způsob psaní jsou jednoznačně chvályhodné.

25.01.2022 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Je to velmi příjemné pokračování světa Grišů a 6vran a moc mě bavilo sledovat vývoj již známých (a mých oblíbených) postav - hlavně Nikolaje, Zoji, Niny. Čtení mě opět úplně pohltilo (jako ostatně i všechny předchozí díly) a fakt naplno jsem si užíval všechny ty události v Ravce i Fjerdě. A taky nové mýtické postavy (hlavně drak/člověk Juris) byly nápadité a zajímavé a zavěr opět dramaticky napínavý a prudce čtivý. Zkrátka pro mě jsou tyto knihy úžasným objevem a těším se na další pokračování a vývoj událostí - na další skvělý čas s knihou.

04.11.2021 5 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Skladiště příšer na Alcatrazu, Billy the Kid a Machiavelli jakožto výborná dvojice, kteří se zajímavě našli, tajemný Marerthyu kterého chce člověk nějak více poznat, Scatty a Johanka někde v pravěké říši a také rozkol mezi Sofií a Joshem, který ji a Flamelovy opustil a vyrazil za J.Dee - to vše jsou prvky velmi dobře rozehrané partie, kterou autor krásně rozjel a čtenář prostě chce vědět co bude dál. A proto mi těch 400 stránek zase uteklo a jsem zvědav jak se děj a osudy postav bude vyvíjet v dalším díle

18.12.2020 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Dvojka mě fakt bavila. Asi jsem si zvyknul na autorův styl, jednotlivé postavy mi přišly docela fajn, velmi se mi líbí autorova fantazie, spojení různých mýtů a legend, historických a bájných postav a současného moderního světa se všemi jeho vymoženosti jako internet, mobilní telefony atd. Hodnotím to jako fakt povedený a zábavný sci-fi koktejl a těším se na další díly serie

17.11.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Je to sice kniha pro děti a mládež ale celkem mě to i bavilo. Děj příběhu je sice drobatko naivní a celé by se to dalo shrnout ve 2 větách ale jako úvodni kniha série to není zas úplně špatné a zkusím si dát další díl. Uvidíme.

07.11.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Námět a ústřední téma bylo dobré, ale to zpracování mi uplně nesedlo. Bylo to příliš krátké a takové nějaké "ploché". Přišlo mi že to autorka už už potřebovala vydat a je to škoda, protože kdyby si s tím trochu více pohrála a šla trošku více do hloubky bylo by to určitě ke prospěchu. Možná je to tím, že jsem v poslední době četl knihy hrubší (cca 400 a více stran) a tohle mi prostě strašně rychle zmizelo, nevím, ale asi jsem od toho čekal trošku více.
Ale ať nejsem jen kriticky nastavený...zcela jistě musím pochválit překladatelku, která musela najít ty správné podobně znějící slova a také některé momenty v knize byly podnětné a přemýšleníhodné.

10.10.2020 4 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

S některými věcmi souhlasím, jiné považuji spíše za abstraktní a někdy pro mě těžce uchopitelné (asi dané situace neprožívám a tedy byly spíše určené a užitečné pro někoho jiného). Jako není to špatné to rozhodně ne - některé popisované pravidla jejich příčiny a důsledky jsou vysvětleny velmi dobře, ale přišlo mi to trošku moc rozvleklé a některé věci jako opakující se.

06.08.2020 3 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Dočteno...jako bylo to zajímavé, příběh a paralelní děje mi přišly technicky dobře zpracované s velmi detailím historickým kontextem - ale některé scény a pasáže mi přišly zbytečně brutální a detailně morbidní. Sice realita asi musela být ještě mnohem horší, to si asi ani člověk neumí představit, ale přeci jen bych některé věci raději nevěděl.
Hodně budu zvažovat zda se pustím do II - asi to bude ještě větší maso ... sice by mě zajímal vývoj a osudy postav během války a jak příběh dopadne, ale nejsem si jistý zda v sobě najdu dost psychických sil na ty husto-kruté pasáže co mě tam pravděpodobně čekají.
Asi to dám na chvíli k ledu a třeba se někdy rozhodnu to dočíst

25.06.2020 3 z 5

Šerolichotníkova kletba Šerolichotníkova kletba Paul Stewart

příjemné další pokračování série - trvalo mi hodně dlouho než jsem pochopil o kom že tato kniha pojednává - ze začátku jsem neviděl souvislosti a přemýšlel jsem proč autor tento příběh do série zařadil, konec knihy vše objasnil a ukázal souvislosti z předchozích dílů.
Také mi nějak úplně neseděly hlavní postavy, zvláště Marisa a její otec, ale třeba Klíšťák byl super a celkově ten příběh byl zajímavý, napínavý a celkově to byla hezky napsaná fantazy knížka

05.06.2020 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Úplně skvělé zakončení celé série. Když se dívám zpět byl to báječný čas kdy jsem se mohl toulat v říši fantazie a užívat si všechny ty vzlety a pády společně s všemi hrdiny. Sérii hodnotím velmi kladně, moc mě to bavilo a byl to pro mě krásný čtenářský zážitek. Všem kdo mají rádi fantazy literaturu můžu jen a jen doporučit

25.04.2020 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Paráda. Obdivuji autorovu fantazii a skvělé světy a postavy, které stvořil - sice bojové scény byly někdy trošku zbytečně rozsáhlé ale jinak báječné čtení

25.04.2020 5 z 5