DarekDevil DarekDevil komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha je výborná a na to, že je to první kniha autora, tak to klobouk dolů. Kniha mne v žádné pasáži ani přes svoji délku nenudila. Téma je aktuální a bohužel je to i věc, která se může v dnešním světě přihodit. Z knihy je patrné jaké hloupé myšlenkové zkratky muslimové používají - Saracénovy jeho spoluobčané Saúdi popraví otce, ale on se "spravedlivě" naštve na Američany (které do svých 16 let kdy se stala poprava ani neviděl) a začne připravovat pomstu proti Velkému Satanovi. To je to co dnes vidíme i v realitě urputnost muslimů s jakou nenávidí západní svět a pokřivený způsob uvažování (viz např. Charlie Hebdo, karikují proroka - tak se "spravedlivě" naštvu a jdu postřílet nevinné lidi). Autor to jistě nepsal jako kritiku muslimského světa, ale jakoby mimochodem ukázal tu neuvěřitelnou stupiditu myšlení muslimů i to jak si umí vše ospravedlnit svým Alláhu Akbar, bůh to tak chce a pod.

07.05.2015 5 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Kniha se mi líbila. Je to důstojné pokračování v sérii o katovi. První díl se mi však zdál o něco lepší. Tady v tomto příběhu se luštili šifry a hádanky a to se mi už zajídá a začínám na to být alergický. Kniha je to, ale velmi dobrá a doporučuji ji ke čtení.

04.04.2015 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Tuto knihu hodnotím jako výbornou jak co se týče děje samotného, tak i čtivosti. Je zde velmi pekně popsána tehdejší doba a katovské řemeslo. Stejně tak i neskutečná hloupost a pověrčivost některých lidí, kteří jsou ochotni, a stačí jim k tomu málo, jiného člověka nařknout z čarodějnictví a vést ho na hranici nebo na oprátku. Kniha je napínavá a nejsou v ní žádná hluchá místa.

01.04.2015 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Knihu jsem přečetl za tři dny a to z jednoho prostého důvodu - strašně dobře se to čte a děj je napínavý. Jazyk, kterým autor píše mi vyhovuje, nemá ani příliš dlouhé ani příliš krátké popisy věcí nebo postav, popisuje je tak akorát a soustřeďuje se na děj. To mi vyhovuje. Děj byť je fikcí, je uvěřitelný - že se něco takového mohlo odehrát. A Flick je dobrý střelec :-) A její "protihráč "Dieter" to je typický nácek, na to mučení, které prováděl musí mít člověk obzlášť ubohý charakter.

26.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila a nasmál jsem se hodně. V knize jsou opravdu bezvadné hlášky, které se vždy objeví zčistajasna a kvůli své nečekanosti jsou o to údernější. Bezvadně také perlí Kráska, její slovník je úžasný. Některé pasáže mi přišli trochu rozvláčnější, ale ani tak nenudili.

23.01.2015

Můj systém Můj systém Aaron Nimcovič

Tato kniha je vynikající studijní materiál. Mnoho let stará klasika, která však stále ve většině příkladů platí.

10.01.2015 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Knihu jsem právě dočetl a je to krásná kniha. Oliver mi na prvních stránkách nebyl vůbec sympatický, po chvíli jsem k němu měl neutrální přístup, pak mi byl hodně sympatický a nakonec mi ho bylo a je moc líto (knihu jsem dnes dočetl). Zato Verena - to byla pro mně mrcha od začátku až do konce knihy. Neberte to prosím zde přítomné dámy zle, ale tak jako se chová ona, se dnes chová (i v tom je kniha nadčasová) mnoho ženských. Bohužel. Chtěli by velkou lásku, chtěli by být milovány, ale když dojde na lámání chleba upřednostní materiální zajištění. V tomto směru byl Oliver naivní, když se domníval, že Verenu (navíc s její vztahovou anamnézou) změní a trvale získá. Jak už tady někdo napsal, pro Verenu byla láska stále jenom slovo. Jinak ... autor naprosto skvěle popsal atmosféru tehdejšího poválečného Německa, rozmanité charaktery všech postav, na jedné straně dobré lidi, na druhé mrzáky (tělesné i duševní) a přitom kniha zůstala stále čtivá a nebyla rozvláčná. Závěr knihy byl velmi smutný, ale opravdu výborně popsaný. Někteří zde píší, že je mrzí, že kniha v závěru nepopisuje Oliverovi pocity, mně to naopak vyhovuje, že tam nebyly jeho pocity posány. Jednak si to umím představit co cítil a jednak mi to "zmizení" Olivera jako postavy v závěru přijde pro vystižení atmosféry lepší. Byla velká láska a pak nebyla. Byl Oliver a pak nebyl .... Za mě 100%

05.01.2015 5 z 5

Buddha Buddha Karen Armstrong

Podle mého názoru moc dobře sepsané CV Buddhy. Autorka soudě dle použité literatury prolezla opravdu moho knihy, aby popsala životní pouť Buddhy, takže pokud nechcete stejně jako autorka studovat několik let mnoho knih a chcete rychle získat přehled o životě Buddhy pak je to kniha pro Vás.

Moje cesta k lamům Moje cesta k lamům Ole Nydahl

"Buddhista" jak poleno Ole Nydahl popsal velmi zajímavým způsobem svou cestu do Tibetu a k buddhismu. Pasáže o tom jak se mu něco zjevilo nebo viděl nějaké barvy si však mylně vyložil jako znamení od Buddhy a dalších duchovních činitelů tibetského buddhismu, aniž by si po letech sebekriticky a realisticky přiznal, že měl tehdy mysl oblouzenou konzumací drog a barvičky, které tehdy nejednou kráte viděl byli výsledkem defektních chemických procesů v jeho mozku a nikoliv výrazem jeho duchovního osvícení ... nu což to je jeho problém ... kniha sama o sobě je velmi čtivá a zajímavá a její hodnotu vidím v tom, že přibližuje tehdejší Tibet a kulturu. Jako životopis a autobiografie je to velmi dobré.

03.01.2015 5 z 5

Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze Marie Mannschatz

Kniha je velmi zajímavá a snadno se čte a přitom nutí nenásilně k zamyšlení.

Kniha o štěstí Kniha o štěstí Ricard Matthieu

Velmi pěkně napsaná kniha, kterou jsem rád přečetl a s vracím se k ní.

Jak na to - Meditace Jak na to - Meditace David Fontana

Kniha velmi srozumitelně popisuje meditační praktiky a je doplněna i velmi pěknými ilustracemi.V knize jsou také doporučená cvičení, které si čtenář může samostatně zkoušet a pronikat tak do tajů meditace.

Příběh Buddhova života Příběh Buddhova života Ašvaghóša

Na českém knižním trhu ojedinělá a zdařile zpracovaná publikace, kterou zájemcům o buddhismus mohu jen doporučit k přečtení.

03.01.2015 5 z 5

Šachy - Jak pochopit hru pomocí ilustrovaných schémat Šachy - Jak pochopit hru pomocí ilustrovaných schémat James Eade

Pěkně sepsaná publikace pro naprosté začátečníky. Uvedení ilustrací je velmi vhodné pro někoho kdo teprve začíná a je samouk. Jsou zde přehledně popsány všechny základní koncepty šachové hry. Pokud však již nějakou dobu šachy hrajete - pohlédněte se jinde.

Jak se věci mají Jak se věci mají Ole Nydahl

Nejprve k osobě autora to je buddhista asi tak jak Michael Jackson .... tj. je to jen taková popová ikona buddhismu na Západě s pěkně budovaným kultem osobnosti. Kniha samotná nepřináší zájemcům o studium buddhismu prakticky nic. Je natolik stručná a v některých ohledech i matoucí, že ji nikomu kdo se chce seriozně zabývat buddhismem nemohu doporučit a radím, aby se zájemce o studium buddhismu poohlédl po jiných seriozněji napsaných knihách a publikacích z nichž mnohé jsou zdarma (např. na Buddhist eLibrary org. i jinde). Nejlepší na celé knize je asi tak jen ten glosář na konci ...

03.01.2015 1 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha je dobrá pro věřící, na každé stránce se X dočtou o bohu, ale pro někoho kdo hloupostem o Bohu nevěří je to zbytečné nezáživné čtení. Celkově je kniha dosti zmatená a myslím, že ani autor sám neměl jasno v tom co chce vlastně napsat nebo sdělit.

27.12.2014 odpad!

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Konec mi však připadá přeplácaný a dosti natahovaný. Jedna věc je tam hodně mimo a to situace kdy v závěru knihy Robert Langdon, vyskočí z vrtulníku v 6 kilometrové výšce bez padáku, držíce se jen kusu hadru o ploše 2 metry čtvereční a úspěšně s oděrkami přistane ....... no jako paragladistovi mi to hlava nebere jak je toto možné :-)

26.12.2014 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Viděl jsem nejprve film, takže kniha (ale u mne to tak je) se mi líbila méně. Vadili mi monology šerifa, překáželi mi tam. Kniha má spád, dobře se čte. Štvalo mne, že tomu padouchovi co hlavního hrdinu pronásledoval pořád všechno vycházelo.

19.12.2014 4 z 5

Četl jsem od McCarthyho jako první Cestu, která se mi vůbec, ale vůbec nelíbila - přišla mi odfláknutá, takže k této knize jsem přistupoval s určitou předpojatostí. Začátek mne jen utvrdil v tom, že McCarthy nebude můj šálek kávy, ale jak jsem se začetl tak se mi kniha více a více líbila a dočetl jsem ji jako knihu, kterou řadím mezi jedny z nejlepších co jsem kdy četl. Ta kniha je opravdu velmi zvláštní ve všech ohledech. Je zde jednak spousta náznaků a podobenství, jednak je to tu samá vražda, do toho spousta divných lidí, filozofické promluvy soudce, zvrácená morálka, tísnivý dojem z popisované krajiny .... no je to kniha, kterou s odstupem přečtu ještě jednou. Těžko říct kdo z těch lidí co v knize vystupují je větší úchyl - jestli Glanton, soudce nebo jiní. Oni jsou tam totiž nenormální skoro všichni. Jediné co mi na knize vadí, jsou dialogy, které nejsou v uvozovkách. Četl jsem to v elektronické podobě a bylo občas nepřehledné kdo co řekl ...

19.12.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nejprve jsem viděl film, takže v knize mne nic moc nepřekvapilo. Mně osobně se líbil více film (ale to já mám takto u všech knih). Kniha je to velmi zajímavá, dobře se čte. A manželka chudáka chlapa :-) ... to je teda potvora k pohledání. Ne náhodou knihu napsala baba :-)

19.12.2014 5 z 5