Můj systém

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Můj systém

pavel6317
02.12.2020

Nimcovič byl nejen výtečný hráč, ale UMĚL PSÁT. Knížka, která je prostě základ. Ovlivnila každého pořádného šachistu a jsou v ní věci, které prostě platí, ačkoli hra se vyvíjí. Sto let starý text... A pořád skvělé!

Lac
14.11.2019

Vynikající učebnice šachové hry jak pro začátečníky, tak pokročilé. Autor velmi dobře vysvětluje a překlad z ruštiny je srozumitelný. Kniha má mnoho tiskových (překladatelských počítačových) chyb, naštěstí výklad neruší.


Azmodan
29.12.2018

Jedna z nejlepších strategických knih, kterou jsem mohl držet v ruce. Obsahuje mnoho tematicky utříděných partií s podrobným vysvětlením nejen myšlenek v samotných partiích, ale i jednotlivých témat. Každý hráč brouzdající ve vodách šachové strategie má tak možnost poznat a pochopit téma a pak onu myšlenku pozorovat v reálném boji šachové partie.
Dle mého názoru je kniha vhodná i pro strategické začátečníky, nepředpokládá předešlou znalost této tematiky a k pochopení myšlenek je potřeba jen jistá míra obecné znalosti šachové hry (pokud hráč neví, co je to mat na osmé řadě nebo neumí dát vidličku jezdcem těžko pochopí co je to blokáda nebo jaký je význam otevřených sloupců pro těžké figury...)
Lepší už jsou snad jen Pachmanovy strategické knihy. Nimcovičova strategie by však neměla chybět v zádně knihovničce praktického hráče!

mirkoczentovic
17.12.2017

Nimcovič nikdy nebol majstrom sveta a v niekoľkých veciach sa dokonca aj mýlil. Ale jedno mu uprieť nemožno: Stvoril dielo, ktoré považujem za kult a klasiku v danom žánri. A klasike patrí plné hodnotenie.

Mimochodom, zaujatie, s akým o šachu píše, je ojedinelé.

Radys73
20.11.2016

Nadčasová učebnice poziční hry ze které lze stále čerpat šachové vědomosti. Vřele všem doporučuji!

qwill
20.02.2016

Jedna z mých prvních šachových knih..... ale to jsme četli ještě v ruštině....
Je dobré znát Nimcoviče a Tarrasche, aby člověk aspoň trochu tušil, kolik zásad neustále porušuje.

DarekDevil
10.01.2015

Tato kniha je vynikající studijní materiál. Mnoho let stará klasika, která však stále ve většině příkladů platí.

Lammoth
04.03.2011

Odporucam sachistom, ktori hraju v nejakom klube. Urcite to nie je ucebnica zakladov sachu. (prinosna je imho pre ludi s ELO 1500-2400). Jedna z najlepsich sachovych ucebnic na svete.