Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze

Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136127/bmid_buddha-cesta-k-vnitrni-rovnovaze-136127.jpg 4 11 3

Pocity ovlivňují náš život víc než cokoli jiného. Propůjčují nám křídla, ale mohou nás také dovést až na pokraj zoufalství. To věděl i Buddha, a proto nás učil, jak se můžeme z jejich moci vysvobodit. S pomocí takzvaných sedmi cenných vlastností - pozornosti, přiměřeného úsilí, zkoumající mysli, radosti, soustředění, vnitřního uvolnění a vyrovnanosti - budeme schopni stále přesněji zkoumat a vnímat svět svých pocitů. A čím lépe svým pocitům porozumíme, tím budeme v kontaktu s nimi svobodnější. Místo toho, abychom se pachtili za příjemnými pocity a před těmi nepříjemnými utíkali, budeme se raději učit své pocity vyrovnaně akceptovat, odpoutávat se od obtížných pocitů a probouzet v sobě pocity, které působí prospěšně... celý text

Papírek
05.05.2019 2 z 5

V knize jsou dobré myšlenky. Avšak po celou dobu si mou pozornost neudržela. Nic moc mě neoslovila. Ke konci jsem se těšil až knihu konečně dočtu a začnu číst knihu jinou.

DarekDevil
03.01.2015 5 z 5

Kniha je velmi zajímavá a snadno se čte a přitom nutí nenásilně k zamyšlení.

Monicay
06.11.2013 3 z 5

Přečetla jsem asi půlku, zbytek jen tak prolistovala. Na můj vkus se v celé publikaci příliš mnohokrát opakovalo slovo pocity. Chápu, že se těžko hledají synonyma nebo opisy, ale po nějaké době jsem měla pocit, že to slovo jsou činely, které mi zazní v hlavě, kdykoliv ho přečtu. To je asi můj nejsilnější zážitek z celé knihy.

2012  71%Buddha – Cesta k vnitřní rovnováze
2017  73%Buddha - Cesta ke štěstí