DarekDevil DarekDevil komentáře u knih

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Knihy oddělení Q čtu popořadě tak jak šli za sebou a musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíc. Přijde mi, že tato kniha je nejlépe propracovaná, promyšlená. Celá partička (Asad, Carl, Rose) perlí, každý svým způsobem. Příběh Marca, který se v knize popisuje se mi moc líbil a myslím, že díky tomuto příběhu to není tuctová detektivka. Humor Olsena je taky bezva.

09.11.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je velmi dobrá. Sice smutná, ale jak psáno v anotaci je to i kniha o naději a síle lidského ducha. No a Rusy netřeba komentovat, to byla za komunismu vždy pakáž a je jedno jestli tam byl Stalin, Lenin, Berija nebo někdo jiný.

02.11.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Moje druhá kniha od autora. Tato kniha se mi líbila víc než jeho první kniha Žena v kleci. Přišla mně celkově propracovanější a lépe napsaná. Trochu mne mrzí, že Asad neperlil tolik jako v prvním dílu, ale asi je to tím, že se z něho stává větší profík :-) Jinak to jak Carl baží po psycholožce Monice Ibsenové mne rozesmívá stále. Úplně mne dostalo jak na vytoužené večeři s ní usnul a hlava mu spadla do jídla :-)

16.10.2015 5 z 5

Všechno přiznávám, všechno... Všechno přiznávám, všechno... Johannes Mario Simmel

Hodnocení knihy bych rozdělil na dvě části. 1) Jazyk, styl .... to je prostě Simmel, skvěle napsáno není tomu co vytknout. 2) Obsah, děj ... mne nezaujal. Knihu jsem sice četl rychle, ale tak nějak mechanicky. Příliš mne nevzrušovala. Proto jsem navzdory pěknému jazyku, který Simmel používá dal jen 4 hvězdičky. Jedno se, ale ani v této knize nedá Simmelovi upřít. SImmel umí tak jako málokterý autor vzbudit emoce k jednotlivým postavám. Tady mne hlavní postava (Walter) štvala od začátku až do konce, takový divný povrchní týpek, velmi nesympatický, Naproti tomu žen v jeho okolí (Margaret, Vilma, Jolanta) mě bylo líto. Co ty ženy vede k tomu, že se tak ochotně (i v reálu) zaplétají dohromady s tak divnými týpky, kterým faleš a povrchnost kouká z očí?

23.08.2015 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Mně se tato kniha líbila. Četl jsem ji na dovolené a zapomněl jsem kvůli ní chodit do moře :-)

21.08.2015 5 z 5

Bratři Kipové Bratři Kipové Jules Verne

Mně se tato kniha líbila hodně. Taková příjemná dobrodružná detektivka zasazená do atraktivního prostředí. Je to fajn oddechovka.

20.08.2015 5 z 5

Bratři Kipové Bratři Kipové Jules Verne

20.08.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Výborný thriller. Autor bezvadně popisuje scény těsně před každou spáchanou vraždou, čtenář zažívá stejné napětí jako samotná oběť. Děj je dobře propracovaný, přiměřeně komplikovaný a autor pečlivě dávkuje odhalovaná tajemství. Závěr je pak správně vygradovaný. Čte se to vemi dobře. Doporučuji

31.07.2015 5 z 5

Po skvělém Staříkovi mne tahle kniha zklamala. Žádné salvy smíchu se nekonaly a kniha mne dost nudila. A to jsem přitom tuto knihu četl s odstupem asi 6 měsíců od Staříka, ale přesto mne to nezaujalo.

28.07.2015 3 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Sice krátká kniha, ale moc hezký příběh. Smutný příběh, který nutí k zamyšlení.

12.07.2015 5 z 5

Bůh chrání milence Bůh chrání milence Johannes Mario Simmel

Sice stručná, ale přesto výborná kniha. Nikdo neumí psát o lásce, citech, vášni (mnohdy zničující), tak jako Simmel.

11.07.2015 5 z 5

MemoRandom MemoRandom Anders de la Motte

Z mého pohledu dobrá kniha, ale ne top. Na začátku má kniha svižný rozjezd, ale s pokračujícími stránkami tempo upadá. V závěru sice kniha vygraduje, ale gradace je taková jakoby "filmová". Ani mne nepřekvapuje, že si práva koupilo filmové studio. Čekal jsem trochu víc, ale za přečtení to stojí.

10.07.2015 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Kniha je skvělá. Napínavá. Líbili se mi dva příběhy jeden "historický" o Brianovi, který je hodně dojímavý a druhý "detektivní", který je zase napínavý. Více se mi líbila ta historická dějová linka, ale dohromady to vytváří velmi zajímavý literární koktejl. Pachatele vražd jsem neuhodl a tak to má u správného detektivního příběhu být, není nic horšího než číst detektivní příběh a vědět od půlky knihy kdo to udělal. Tady jsem to nevěděl a proto mne to hodně bavilo až do konce.

05.07.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knihu jsem přečet za 3 dny. Je to moc pěkná kniha o velké lásce se štastným koncem. Líbili se mi i pasáže s vloženými "moderními" komentáři lidí o lásce, vztazích. Bohužel je to dosti smutné (ty komentáře), lidi a vztahy dost upadly.

28.06.2015 5 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Je to skvělá kniha. Děj je bohatý, propletený, každá postava zde má přiměřeně vykreslenu svoji historii a díky tomu čtenář chápe lépe motivy jednotlivých postav. Velmi dobře a rychle se tato kniha čte. V knize není žádné hluché místo u kterého by se čtenář nudil, děj je napínavý od začátku až do konce. Taky autor hezky popsal lásku, která zaslepuje (vztah hlavního hrdiny k Lillian). Za mně 100%.

28.06.2015 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi nudná kniha. Jazyk, kterým je psaná je pěkný, ale dějová linka nula nula nic. Za mne zklamání.

17.06.2015 3 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Na tuto knihu jsem se těšil, protože mám rád historické knihy, ale po přečtení jsem rád, že to mám za sebou a již nikdy více. Kniha mne neskutečně, ale opravdu nekutečně nudila a musel jsem se nutit do čtení. Jenom proto, že to je "klasika" jsem ji dočetl. Děj o ničem, styl psaní také o ničem, opravdu netuším proč je toto dílo tak vychvalované. Nemůžu si pomoc, ale pro mne je tato kniha slátanina.

17.06.2015 odpad!

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Přiznám se, že mně to víc nudilo než bavilo. Nevím co tím autorka chtěla říct, chybí mi tam nějaká pointa. Kniha není napsaná špatným jazykem, to určitě ne, ale ty příběhy mne nijak nezaujaly. Za mne 60%

15.05.2015 3 z 5

Boj o Jeruzalém Boj o Jeruzalém Dore Gold

Výborná faktografická kniha. Uváděná tvrzení autor patřičně dokládá odkazy na zdroje. Bylo by fajn, kdyby si knihu přečetli hlupáci z řad politiků EU.

12.05.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha je moc pěkná. Prvních 40% knihy mne to nebavilo a divil jsem se co na té knize lidi vidí, ale jakmile se dali dohromady dvě hrdinky tak mne to velmi pohltilo a i na slzy došlo. Jazyk a styl, kterým autor píše se mi moc líbí. Nejsilnějším momentem pro mně byla pasáž kdy Marjam zastřelili ... naposledy poslechla příkazu (muže) a poklekla ... a dále pasáž s dopisem od otce Lajly. Jedna věc mi, ale vadila (kvalitu knihy to však v mých očích nesnižuje) a to ta, že autor to podal tak, že špatné postavení ženy v těchto zemích je výsledkem působení různých úchylů z Tallíbánu nebo Rašídů. Islám podal jako květinkové náboženství, něco dle čeho se lidé hezky pomodlí a není s ním nic špatného. Což tak není. Je to právě Islám, kvůli kterému je postavení žen v muslimských zemích tak hnusné jaké je. Velmi dobře to vystihl odpadlík od islámu autor knihy Proč nejsem muslim Ibn Warraq. "Islám je bytostně proti ženám. Je prapříčinou útlaku muslimských žen a hlavní překážkou zlepšení jejich situace. Pokládá ženy za méněcenné fyzicky, intelektuálně, morálně. Ten negativní pohled je ukotven v Koránu, potvrzen v hádisech a upevňován islámskými učenci, strážci dogmat a ignorace."

11.05.2015 5 z 5