danielrusnok danielrusnok komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Knihy od Pana Nesba mám přečtené všechny. Obzvláště HH sérii, která mě přivedla k oblibě severského krimi. Tuším, že byla pauza dva roky, od vydání desáté knihy Policie. Vzpomínám si, jak mě kniha naprosto dostala a čekal jsem, že desátý díl je vrchol celé série. Oznámení 11. dílu mě absolutně nadchlo, ale nevím co mě drželo daleko od této knihy, že jsem ji dočetl až nyní, pomalu rok od vydání. Snad to byla obava z možné zklamání nebo jsem prostě zapomněl jak tento autor je vynikající v napínání čtenáře až do posledních kapitol.
Kniha Žízeň mě naprosto nadchla. Vrátit se do norského prostředí bylo pro mě velmi emotivní a neuvěřitelně napínavý závěr knihy mi vytvořil na tváři takový úsměv, který žádná kniha za poslední rok nedokázala.
Za mě 11 z 10 !!!!!!!!!!!!

10.02.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Skvělé, skvělé, skvělé.. 50 bodů pro nebelvir!

22.03.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Je to skvělý příběh. Ovšem, není to mrazivý horror. Ale jinak se mi příběh hrozně líbil a číst knihu ve vlacích do práce v tomhle mrazivém počasí byla dokonalá atmosféra.

28.02.2018 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Nyní už nelze zastavit. Jsem v tom až po uši. Hurá na čtvrtý díl.

27.12.2017 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Genialita. Po písni krve sem hledal něco opět tak výborného a tato kniha stála za to.

20.10.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Velmi napínavé. Postava Mii je velmi propracovaná. Vadilo mi pouze neustálé zmatení postav při rozhovorech. Snad ani jedna postava neuměla nic pochopit napoprvé. "Jedeš s nama? Co? Jedeš nebo ne? Kdy? Teď. Posloucháš vůbec."
Poslední stránky připomínají mého oblíbence Nesba. Dokázat psát stylem, že do poslední strany nevíte na čím pohřbu jste je geniální.
V lese visí anděl je mnohem slabší díl. Sova je Bjorkuv masterpiece.

20.08.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé čtení. Ale neinspirovala ke koupi druhého dílu prozatím.

18.05.2018 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Velmi zajímavý nápad, ale autor nápad dle mého názoru pojal špatně. Více bych se soustředil na mysteriózní prostředí, než vražedný souboj na smrt.

27.01.2018 2 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Moc technické, jinak ok

28.07.2018 5 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Jedna z nejlepších fantasy ság. Mohu jenom doporučit. Závěr nesklamal.

26.04.2018 5 z 5

Bounty Bounty Michael Byrnes

Zajímavý námět i zpracování knihy. Jako programátor mohu uznat, že kniha je dobře zpracována i odborně. Akorát bych nejspíše nepřekládal tzv Bruteforce útok, který se v českém IT nepřekládá, navíc jako "útok velkou silou". Poté ovšem v další kapitole autor i vysvětluje co "útok velkou silou" znamená a vysvětluje to správně.
POZOR SPOILER! Jelikož se v knize objevila pouze jedna ženská postava, která rozumí IT a na konci je označena jménem Rhea, nebylo těžké uhodnout kdo za vším stojí.

23.02.2018 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Příběh se opravdu začíná rozjíždět a přidání nových postav jenom knihu zlepšuje. Vrhám se ihned na další díl.

10.12.2017 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

První díl demonske série je prozatím představení a naladění na další díly série. Výborné čtení, nyní jdu na další díl. Doporučuji.

15.11.2017 5 z 5