danielosbourne danielosbourne komentáře u knih

Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Guy de Maupassant

Jde sice o předvídatelný příběh a lehko se dají předvídat i kroky, které hlavní postava učiní, ale vzhledem k době, kdy byla tato "povídka" napsána, jde o dobré dílo. Atmosféra je místy temná a tíživá a má příjemně vzestupnou tendenci. Velice mě překvapil doslov, při kterém se mi rozbušilo srdce.

05.02.2016 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Velice příjemná detektivka ze staré školy, která není příliš akční, ale vsází na vyšetřování formou dialogů, které vede bývalá jeptiška s podezřelými a s lidmi, kteří si v době vraždy mohli něčeho všimnout. Moc mě bavilo sledovat vývoj, kterým hlavní postava prošla a její začínající milostný život. Teorie dvojčat byla zajímavá a samotné rozuzlení bylo poměrně slušné. V sérii rozhodně budu pokračovat dále.

22.01.2016 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tato kniha je velmi silná na charaktery, s kterými čtenář prožívá jejich osudy a nechce je ztratit. Myslel jsem na ně při čtení, myslel sem na ně, když jsem knihu musel odložit a dokonce i před spaním. Proto mě hrozně mrzí, jak autorka uspěchala závěr, a jak to s postavami dopadlo. Jinak jde o velmi čtivou knihu, která mapuje zombie apokalypsu, jež zachvátila celý svět.

22.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečteno ve formě audioknihy a za mě naprostá spokojenost. Nevím, zda to bylo skvělou výpravou nebo samotným stylem psaní, ale příběh si mě získal. I když mě závěr nešokoval, tak jsem si z poslechu odnesl trochu mrazivý a skličující pocit.

06.01.2016 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Rozhodně lepší počtení, než byl první díl. Knize vyloženě prospělo, že se autorka rozhodla nepokračovat v deníkových zápiscích a psát knihu normálním, výpravným stylem. Ale jsem tedy pevně rozhodnut, že si pořídím třetí díl v angličtině, protože to jak tenhle díl skončil...to by takhle nešlo. Takže pokud by někdo z vás náhodou měl třetí díl v angličtině doma a rádi by jste se ho zbavili, dejte vědět, protože bych byl velký zájemce.

26.12.2015 4 z 5

(Ne)Šťastné konce (Ne)Šťastné konce Jim Hines

Tato kniha mi připomínala jízdu na horské dráze. Ne že by byla tak napínavá a stoupal mi při ní adrenalin, ale spíše mi připomínala tu samotnou jízdou horské dráhy. Nejprve přišlo pomalé a dlouhé stoupání nahoru, aby mohl následovat rychlý sešup. Skoro se mi chtělo až křičet. Pak následovalo pár loopů, kdy jsem nevěděl kde jsem nebo co se vlastně stalo. Přišlo pár zákrutů, které potěšily, a pak už přišel závěr, kdy se horská dráha zastavuje a já byl rád, že už to mám za sebou a uvědomil si, že jsem si tu cestu vlastně hezky užil.

21.12.2015 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Celou knihu jsem si myslel, že vím, kam se bude autorka všechny tři díly ubírat, ale na konci této knihy se ukázalo, že se autorka rozhodne v dalších dílech jít trochu jiným směrem. Bohužel nevím, zda to bude ku prospěchu. Každopádně se mi Smrtná zima líbila, a jak jsem vůbec neměl v plánu si ji přečíst, jsem rád, že jsem nakonec tak učinil.

13.12.2015 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ne že by se mi kniha nelíbila. To vůbec ne. Je to kvalitně napsaný román. Jediné co mi na knize trochu vadilo byly občasné úlety od reality. Leroux se snaží navodit reálný příběh, který se skutečně stal. Možná je to pravda, ale občas tomu kniha nenasvědčuje svojí fantaskností. Také bylo složité si správně představit vše co se dělo v samotných útrobách opery. Kniha má však určitě své kouzlo, které mě dostalo. A to je hlavní.

14.11.2015 3 z 5

Půlnoční přízrak Půlnoční přízrak Robert Lawrence Stine

Tohle byla první kniha, kterou jsem v dětství přečetl během jediného dne a v noci z toho téměř nemohl spát.

23.10.2015 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Kniha je pro mě trochu zklamáním, ale to jen z důvodu, že jsem se na knihu velice těšil a měl jsem přehnané nároky. Jinak jde o příjemnou severskou detektivku, která místo na brutalitu, vsází na pomalé vyšetřování. Za mě dobrý :)

21.10.2015 3 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Asi největší překvapení roku. Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, kterou jsem odpoledne rozečetl a pak šel dlouho ráno spát, protože jsem musel vědět, jak to všechno dopadne. Skvělý příběh, který vede k zamyšlení.

19.10.2015 5 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

I když již dávno nejsem cílovou skupinou této knihy, musím uznat, že se mi docela líbila. Chvílemi jsem měl až pocit, že vůbec nečtu knihu pro mládež od 10 let. Velice povedené.

26.09.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Už dlouho jsem si žádnou knihu takhle neužil. Skvěle vybudovaný svět s velice příjemnými postavami a zajímavým příběhem zajistil, že jsem knihu nemohl dát z ruky. Obrovské překvapení a nemůžu se už dočkat dalšího dílu. A o té krásné obálce se snad ani člověk nemusí zmiňovat.

09.09.2015 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje čtvrtá kniha od Agathy Christie. Opět jsem si jí skvěle užil, ale závěrečné rozuzlení mě moc nezaujalo. S příští knihou to snad bude lepší.

30.08.2015 4 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Tenhle díl byl rozhodně lepší, než díl předešlý. Zatím co v Ošklivých byla Tally velmi nesympatickou postavou, v Krásných byla docela v pohodě. I přes to, že se v knize stále něco děje, je to spíše odpočinkové čtení a já se docela těším na třetí díl Speciálové, protože ten konec mě opět hrozně navnadil na to vědět, jak to bude dál.

18.08.2015 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Je to můj první pokus o čtení post apokalyptického tématu a musím říct, že jsem ze začátku chtěl knihu odložit. Text mi nějak nešel přes jazyk a stále jsem se nemohl začíst, ale naštěstí se tohle po nějakých 30 stránkách překlenulo. Je dost znát, že knihu psala žena, protože jsou zde detailně popsané myšlenky hlavní hrdinky, což rozhodně nepovažuji jako mínus knihy. Některé scény a postavy bylo ale těžké si představit. Knihu jsem docenil vlastně asi 5 stránek před dočtením, kdy jsem kamarádce vyprávěl, co že to právě čtu a jak jsem dával příběh dohromady v trochu zrychlené podobě, zjistil jsem, že je to vlastně hodně povedená kniha.

08.08.2015 4 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Já se v Lese Mytág ztratil a nedokázal jsem si plno věci představit. A to se mi stává velmi málo. Přesto myšlenka lesa s Myttágy, je velice zajímavá.

08.08.2015 3 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Léky smutných je kniha, kterou jsem si chtěl přečíst již dlouho a konečně jsem se k ní dostal. Když jsem si četl popisek, představil jsem si, že kniha bude trochu o něčem jiném, ale ani tak to není špatné. Autor vytvořil zajímavý fantasy příběh, u kterého bych se vůbec nedivil, kdyby byl skutečný. Příběh, který se odehrával mimo království, se mi líbil o něco více, protože asi nejsem ten správný fantasta a nevím, zda by nebyl lepší závěr knihy bez epilogu. Každopádně mě kniha bavila a můžu jí doporučit.

08.08.2015 4 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Dlouho jsem se rozhodoval, jak ohodnotit tuto knihu a vzhledem k tomu, že mi přijde mnohem vtipnější a sarkastičtější než předešlé knihy o Percym Jacksonovi, které jsem hodnotil čtyřmi hvězdami, musím dát Proroctví plný počet. Postavy jsou velmi příjemné a rychle jsem si na ně zvykl. Především se mi zamlouvá postava Piper. U proroctví je dobré, že čtenář už z předešlých knih ví co přijde, a tak se může těšit na to, jaký z bohů se k novým hrdinům přihlásí. Pro Piper jsem doufal v jiného božského rodiče, ale nakonec se ukázalo, že i tento bůh, který se k Piper přihlásil, má co nabídnout. S knihou jsem na výsost spokojen a jsem zvědav na další knihy, zda si udrží stejný druh sarkastického humoru a jaké nové hrdiny nám představí.

08.08.2015 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Mně se poslední díl ze série o Percy Jacksonovi četl asi nejhůře ze všech. Rozvleklá válka, která se táhne v podstatě od začátku knihy až k jejímu konci mě doslova odrazovala od čtení. Je to zbrklé, neemocionální a stále se opakující. Ty emoce mi chybí asi nejvíce. Postavy umírají a nad vším se mávne rukou a jdeme dál. Nikdo si neposteskne. Kniha to nebyla špatná, ale musím hodnotit hůře, než předešlé díly. Přemýšlím ale, že se ještě přeci jen pustím do navazující série Bohové Olympu. Riordan vytváří poměrně zajímavý svět.

08.08.2015 3 z 5