Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha)

Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117674/mid_horla-Z6F-117674.jpg 4 28 7

Kdo je to Horla, ta neuchopitelná, tajemná bytost, neustále připravená vrhnout se na svou kořist? Všechny pokusy o její polapení jsou marné, stále uniká, a když už si myslíme, že jsme si ji podmanili, zjišťujeme, že to ona vládne nám.

Vydáno: , Argo

Le Horla , 1887

los
29.06.2021 3 z 5

klasická psychologická povídka z konce 19. století zkoumající podivnosti osobnosti, napětí vědomí a podvědomí, tematizující rozdvojení osobnosti

Janniska
09.01.2021 5 z 5

Na tu dobu , klobouk dolů.Naprosto děsivé , četla jsem večer,ve vaně , bála jsem se.Super

m_martina
05.06.2020 5 z 5

Od autora jsem nikdy nic jiného nečetla a na tuto povídku jsem narazila v jedné antologii. A byla to jedna z nejlepších povídek v oné knize. Má výborně vystupňovanou atmosféru a určitě zaujme i současného čtenáře.

Vera Silent
07.02.2020 4 z 5

Mily pribeh s napinavou atmosferou a zajimavym motivem. Bavily me i francouzske realie, asi i proto, ze jsem ve Francii nikdy nebyla a popis Mont Saint Michel je skutecne povedeny. Jen v zaverecne casti jsem si prala, aby byla hlavni postava trochu vynalezavejsi.

krabat
13.02.2016 5 z 5

Těžky kalibr mezi horory a asi nejlepši po přečteni vas bude strašit každa lod v přistavu protože nikdy nevite kdo v ni připlul

danielosbourne
05.02.2016 4 z 5

Jde sice o předvídatelný příběh a lehko se dají předvídat i kroky, které hlavní postava učiní, ale vzhledem k době, kdy byla tato "povídka" napsána, jde o dobré dílo. Atmosféra je místy temná a tíživá a má příjemně vzestupnou tendenci. Velice mě překvapil doslov, při kterém se mi rozbušilo srdce.

Lorelei13
01.06.2013 5 z 5

Mám ráda knihy psané formou deníku a proto mám ráda i tuto. Navíc je zde tak napínavá a tíživá atmosféra, že jsem ani nedutala a čekala, co bude dál.

francouzská literatura fantastické povídky

Guy de Maupassant
francouzská, 1850 - 1893
1972  81%Miláček
1968  76%Kulička
2014  81%Kulička (19 povídek)
1990  72%Neteře paní plukovníkové
1967  72%Mont-Oriol