Dani5a Dani5a komentáře u knih

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Libilo se mi, jak se příběh prolíná s útržky z deníku, to, jak jsou popisovany porody a život v první polovine dvacátého století.

28.03.2019 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

SPOILER
Velice čtivá kniha, moc se mi líbila.
Vytkla bych jen občasné chyby v překladu, např. na straně 24 : ,,...dopadala na ně sprška smrtících kulek." V roce 1325 to opravdu nebylo možné.
Konec knihy se mi také zdál uspěchaný, nebylo vysvětleno, jak se Melissanda vyměnila s katem, který měl popravit de Bruce.
Pokud vyjde další díl, ráda si ho přečtu, třeba tam bude vše vysvětleno.

28.10.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velice čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je hrozné, když si člověk uvědomí, kolik dětí přišlo o domov a milující rodiče... Jsem ráda i za doslov, kde autorka dovysvětlila další podrobnosti o G. Tannové.
Co mě mrzí, jsou časté překlepy a gramatické chyby v knížce.

27.07.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velice čtivá, pohodová knížka plná lásky, dobrého jídla, cestování a informací o Kodani. Oblíbila jsem si Katie a Evu a určitě si přečtu další autorčiny knížky.

28.02.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha splnila, co jsem od ní očekávala. Je vtipná, čtivá. Navíc moje první přečtená e-kniha.
Jsem zvědavá, jak se vyvedlo zfilmování.

24.01.2020 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokračování knížky Než jsem Tě poznala. A musím napsat, že velice zdařilé pokračování. Knížka se mi moc líbila, zajímavý děj, hezky se četla.

08.03.2020 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Pomalý začátek, poté následovala napínavá část, kdy jsem měla problém knížku odložit.

25.09.2017 3 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Odpočinková, velice čtivá kniha psaná formou dopisů a zpráv. Vhodná i jako čtení do nemocnice ( mám odzkoušeno).

24.01.2017 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Ačkoliv nejsem povídkový typ, knížku jsem si užila. Dostala jsem ji od kamarádek ke svátku a trefily se- čte se krásně, každá povídka je jiná... Ale musím uznat, že ,,Jsou světla, která nevidíme" mne bavila víc- ale jak říkám, povídky nejsou můj šálek kávy- mám pocit, že když se začtu, je hned konec...

15.01.2017 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Další velice čtivá kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Panoš Ota a Oldřich z Chlumu jsou tentokrát pověřeni vyšetřováním vražd ve Znojmě.

14.04.2020 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Tak nevím... Cizinku jsem četla a líbila se mi, tak jsem očekávala, že se v této knize dozvím něco víc o Jamiem. Bohužel, celé to bylo takové nemastné, neslané... Uznávám, že nejsem povídkový tip, ale už jen to, že knížka obsahuje jen 90 stranek povídky a ve zbytku je ukázka z Cizinky, je zklamání...

23.01.2020 3 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Knížka mne nijak zvlášť nezaujala. Jedná se o povídání o životě autorky, ale podle názvu jsem si od ní slibovala víc.

17.01.2020 2 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Nemám ráda knížky pojednávající o druhé světové válce, ale tato se četla hezky.
Příběh pojednává o jedné z Hitlerových ochutnávaček a až na konec, kdy Magda zastřelí Hitlera v okamžiku, kdy on polyká kapsli kyanidu, byl uvěřitelný.
Z knihy je přesně cítit to, jak někteří slepě věřili Hitlerovi, i to, jak někteří Němci neměli ponětí o tom, co se vlastně děje.

06.11.2019 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Knížka se mi moc líbila, povídání o třech spolužačkách, studentkách zdravotnictví, o jejich láskách, starostech a přáních. Určitě si přečtu i další díly.

06.08.2019 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, ale byla zajímavá a četla se velice dobře.

24.01.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Skvěle napsaná knížka, líbilo se mi prolínání minulosti do přítomnosti i to, že nebylo téměř do konce jisté, jak příběh dopadne.

17.10.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Pomalejší začátek knížky, potom ale zajímavá, čtivá knížka.

20.02.2018 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velice čtivá detektivka, do poslední chvíle jsem opravdu nepoznala, kdo je vrah.

19.07.2017 5 z 5

Víc než touha Víc než touha Nora Roberts

Na to, že mám Noru Robertsovou opravdu ráda, mne tahle knížka opravdu nebavila a byla jsem ráda, když jsem ji dočetla. Příběhy mi přišly téměř bez děje, zdlouhavé....
Už před časem jsem si ale všimla, že Robertsová je výborná autorka, pokud ovšem nepíše pro nakladatelství Harlequin.

15.02.2017 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moje milovaná knížka z dětství. Teď jsem se k ní vrátila kvůli Knižní výzvě.
Povídání o osiřelé Anně, dívence se spoustou fantazie, musí chytit za srdce každou čtenářku.

18.11.2021 5 z 5