Dani5a Dani5a komentáře u knih

Ztracený ráj Ztracený ráj Anita Shreve

Kniha mne ze začátku moc nebavila - věty mi přišly dlouhé a překombinované. Ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Příběh byl plný zvratů a překvapení.

27.01.2024 4 z 5

Drobotiny Drobotiny Magdaléna Strejčková

Sbírka fejetonů a zamyšlení mladé maminky. Povídání o její lásce k rodině a k Bohu. Hezké, pohodové čtení.

09.10.2023 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Další z velice čtivých knih od pana Hrdličky. Václav od Černého koně je zbaven svého úřadu, což nese těžce. Přijímá úkol od Bratrstva obruče a kladiva a vydává se do Vídně.

23.05.2023 5 z 5

Šarlatová vdova Šarlatová vdova Nicole Byrd

Ovdovělá Lucy se potýká s dluhy po svém zesnulém manželovi. Seznámí se s lordem Richmondem, kterému pomáhá s pátráním po ztraceném rubínu... Knížka mne nebavila, možná to bylo i chybami v překladu.

10.05.2023 2 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Manželé Fern a Aiden vyhrají velkou částku peněz v loterii a tak se dohodnou, že si splní sny. Zatímco Aiden cestuje po světě, Fern odjíždí pracovat jako dobrovolnice do Francie.
Knížka mne nějak moc nebavila, přišlo mi, že se tam nic moc nedělo, i když téma bylo zajímavé.

22.07.2022 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Moje milovaná knížka z dětství. Teď jsem se k ní vrátila kvůli Knižní výzvě.
Povídání o osiřelé Anně, dívence se spoustou fantazie, musí chytit za srdce každou čtenářku.

18.11.2021 5 z 5

Dvojnící ze zkumavky Dvojnící ze zkumavky Robert A. Burton

Ač podle jiných čtenářů autor nápady vystřílel hned na začátku a pak už je kniha nudila, mě se líbila. A to tento styl literatury normálně nevyhledávám.

11.03.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velice čtivá, pohodová knížka plná lásky, dobrého jídla, cestování a informací o Kodani. Oblíbila jsem si Katie a Evu a určitě si přečtu další autorčiny knížky.

28.02.2021 5 z 5

Nebezpečná posedlost Nebezpečná posedlost Maria Barrett

Velice čtivá kniha, zajímavý, napínavý příběh Francezky, dívky zkoušené životem, která se přes všechny překážky stane nakonec úspěšnou módní návrhářkou a nevyhne se jí ani láska.

22.01.2021 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Kniha se mi líbila, děj má spád, popisuje život bankéřské rodiny v průběhu 26-ti let.

25.12.2020 5 z 5

Úterní erotický klub Úterní erotický klub Lisa Beth Kovetz

Oddechové čtení o čtyřech kamarádkách z různých společenských vrstev, které se setkávají při čtení svých lechtivých povídek.

28.10.2020 4 z 5

Tasmánští tygři Tasmánští tygři Bernard Simonay

Prvních asi 100 stran mne moc nebavilo, ale pak se příběh rozjel a začal být opravdu napínavý.
Mladá lékařka přijíždí na Tasmánii hledat rodinu svého zesnulého manžela. Do jejího života zasáhne několik mužů, ale probudí se v ní i láska k tasmánské přírodě.

09.05.2020 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Další velice čtivá kniha ze série Hříšní lidé Království českého. Panoš Ota a Oldřich z Chlumu jsou tentokrát pověřeni vyšetřováním vražd ve Znojmě.

14.04.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokračování knížky Než jsem Tě poznala. A musím napsat, že velice zdařilé pokračování. Knížka se mi moc líbila, zajímavý děj, hezky se četla.

08.03.2020 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Knížka se velice dobře četla. Je to povídání o malém Edovi, který se za války s rodiči musel přestěhovat z Prahy na venkov.
I filmové zpracování se mi líbilo.

26.02.2020 4 z 5

Zavři oči Zavři oči Silvana Giacobini

Čtivá kniha, prolínání minulosti a současnosti skrze vize Chiary, televizní moderátorky. V minulosti je to tragický příběh Livie, zvané Dáma ze Zagarola, v současnosti satanistická sekta.
Knížka se mi opravdu hezky četla, ačkoliv to není úplně,, můj šálek kávy".

21.02.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha splnila, co jsem od ní očekávala. Je vtipná, čtivá. Navíc moje první přečtená e-kniha.
Jsem zvědavá, jak se vyvedlo zfilmování.

24.01.2020 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Tak nevím... Cizinku jsem četla a líbila se mi, tak jsem očekávala, že se v této knize dozvím něco víc o Jamiem. Bohužel, celé to bylo takové nemastné, neslané... Uznávám, že nejsem povídkový tip, ale už jen to, že knížka obsahuje jen 90 stranek povídky a ve zbytku je ukázka z Cizinky, je zklamání...

23.01.2020 3 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Knížka mne nijak zvlášť nezaujala. Jedná se o povídání o životě autorky, ale podle názvu jsem si od ní slibovala víc.

17.01.2020 2 z 5

Báječné nakupování do kočárku Báječné nakupování do kočárku Sophie Kinsella (p)

Odpočinkové, svižné čtení.
Becky je těhotná a zvesela nakupuje téměř vše, co potká a co podle ní děťátko bude nutně potřebovat, např. pět kočárků.
Ale ne vše se zdá, že jí vychází bez problémů- ukáže se, že její gynekoložka je bývalá Lukova přítelkyně a Luke dost často odchází na schůzky sám...

05.12.2019 5 z 5