Dani25 Online Dani25 komentáře u knih

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

Dojemný a aj napínavý príbeh o osamelosti, láske, samostatnosti, nedôvere. Veľmi dobre sa mi čítala, mne tá detektívna zápletka nevadila, ale koniec má podľa mňa veľmi prudký spád. Je neuveriteľné, že také malé dieťa všetci opustia, že v škole bola jeden deň a sociálka sa o ňu zaujímala 2 krát a keď dieťa nenašli, už to nikoho netrápilo.

30.03.2022 4 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

Krásna kniha, milá, láskavá, no proste pohladenie na duši. Aj keď popisuje ťažké časy, osudy ľudí sú tak pekne opísané, že človek sa často zamyslí, ale aj pousmeje. Aj ostrov je nádherne vykreslený, chcela by som sa raz vybrať na Guernsey. :)

16.04.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je o mladej narkomanke, lenže ja som sa zamýšľala nad rodičmi. Ako sa môže 12 ročné dievča túlať po nociach a rodičia ani netušia kde a s kým a nevadí im to??? Potom je jasné, že dieťa v takomto veku je veľmi ovplyvniteľné partiou okolo seba.

17.06.2018 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

No, asi by sme nechceli žiť v takomto režime. Mňa sa najviac dotkla tá nedôvera medzi ľuďmi, sú v neustálom strachu, kto na koho donáša, že nakoniec otec neverí ani svojmu štvorročnému synovi. :o :(

26.06.2021 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Kniha má pomalší rozjazd, ale dajte jej šancu. Je krásna a drsná. Vojnová okupácia a popri tom história Grécka, zemetrasenie v roku 1953. Pri jej čítaní som sa niekedy zasmiala a niekedy mi vyhŕkli slzy. Láska, nenávisť, priateľstvo, krutosť, odpustenie, osamelosť i obetovanie sa. Citlivo rozpráva o osudoch rôznych ľudí, ktorých životy zmenila vojna.

18.03.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Výborná kniha, spočiatku som nevedela kto je kto, tak som sa stále vracala k prvej kapitole :) Kto je vrah som netušila.

31.07.2018 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Tak toto bolo krásne čítanie. Koľko nádherných a pravdivých myšlienok. Život z pohladu dvoch dievčat vyrastajúcich v časti Podlasie. Odporúčam. “Raz voláme po spravodlivosti, potom zase po odpustení, ale vždy presne vieme, čo by sa komu malo ujsť, koho by nemal minúť trest, komu by malo byť odpustené. Rozdávali by sme tresty na gramáž, viedli by sme samoobsluhu spravodlivých a verili by sme, že môžeme. A že máme viac než nekonečno možností veriť, že sa nemýlime. Možno raz budeme veľmi prekvapení, keď sa dozvieme pravdu."

15.02.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Kinga veľmi nevyhľadávam, je to moja štvrtá kniha od autora, vďaka Čitateľskej vyzve a bola som milo prekvapená. Prečítala som ju jedným dychom. Vyhovovalo mi prelínanie deja a vyšetrovania. Ako prvotina vynikajuci príbeh, šikana, náboženský fanatizmus.

13.05.2023 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ťažký a bezmocný život dvoch afgánskych žien počas rôznych politických zmien. Veľmi skľučujúce čomu museli čeliť. Výborne prepracované postavy a ich emócie a dôvody ich konania.

23.03.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha, doteraz som nevedela nič o deportácii žien na Sprogo, je to neuveriteľné, že sa to dialo esšte v druhej polovici v 20teho storočia. Taktiež tí traja z Oddelenia Q sú naďalej moji obľúbenci. Odporúčam

12.12.2019 5 z 5

Kedze už v mladom veku som prežívala ťažké chvíle, môj manzel na ťažkú chorobu zomrel, mám takéto myslenie ako autor popisoval v knihe roky. Človek si uvedomí čo je dôležité v živote a že je jedno koľko rokov máte, nikdy neviete kedy príde koniec. Ale neodsudzujem ľudí, ktorí sa ženú za obyčajnými materiálnymi vecami. Myslím, že to znamená, že našťastie neprežili nič strašné.

01.02.2020 4 z 5

Mravce Mravce Bernard Werber

Zaujal ma tento nezvyčajný námet. Prelínali sa dva dramatické príbehy, jeden ľudský a druhý medzi mravcami. Veľmi ma to bavilo, toľko informácií o živote mravcov podané ako thriller. A ešte som sa dozvedela ďalšie zaujímavosti o pavúkoch, termitoch, jašteričkách. Odteraz asi v prírode budem dávať pozor, aby tie ružové gule, ktorých je vždy 5, nestresovali mravcov. :)

30.06.2022 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Mna tento smutný, drsný príbeh Namiho zaujal. To tajomno okolo Jazera... A samozrejme som si tiež vyhľadala info o Aralskom jazere.

18.08.2022 4 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Bola to moja prvá kniha od de Vigan a určite prečítam ďalšie. Silná a aktuálna kniha. Najhoršie , že aj reálna. Je mi tak ľúto tých detí, ako denno-denne musia hrať svoj život pred kamerou. Na túto knihu len tak nezabudnem.

30.01.2022 5 z 5

Verity Verity Colleen Hoover

Vynikajúci thriller. Napínavý dej a šokujúci záver. Čo bola pravda a čo klamstvo?

12.06.2021 5 z 5

Právo na život Právo na život Ian McEwan

McEwan to proste vie, vie vybrať zaujímavú tému, rozobrať hlavnú postavu na kúsky, zaujať čitateľa tak, že nepustíte knihu z ruky, kým ju neprečítate celú.

20.04.2021 5 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Mala som veľké očakávania a tak som sa aj do knihy pustila, prvých 200 strán som knihu hltala, ale postupne moje nadšenie opadalo a súhlasím s Iamblichos, že k záveru mi už bolo jedno ako to dopadne, ale dočítala som ju :)

19.04.2021 3 z 5

Brieždenie v Dženíne Brieždenie v Dženíne Susan Abulhawa

Veľmi silný a drsný príbeh palestínskej rodiny. Konflikt Palestína-Izrael bol u mna kdesi na pozadí, podľa správ sú Židia ti bojujúci za správnu vec. A tu sa mi dostane do rúk táto kniha a otváram oči. Ta krutosť, nenávisť. My si to ani nevieme predstaviť ten dennodenný strach o život, o svojich najbližších. A toľké roky, celé generácie. Hrozne.

22.11.2020 5 z 5

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Čítala sa veľmi dobre, zápletka zaujímavá, ale niektoré detaily ako že šéfinšpektorka si zabudne nabiť mobil, reaguje niekedy ako civil, značky mobilov, topánok atd. mi vadili.

07.06.2019 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Zvláštny štýl - priama reč bez úvodzoviek, dialógy , ktoré sa prepájajú s vnútornými monológmi, ale čítala sa mi výborne a bavila ma. 17 rokov života jednej rodiny z pohľadu každého člena rodiny. Je to taký náhľad do rodiny s dvoma deťmi, kde sa v podstate nič prevratného nedeje a napriek tomu je to napísané tak, že ma to ťahalo ďalej.
V každom vzťahu je dôležitá komunikácia, nikto nevidí druhému do hlavy. Aj keď žijeme hektický život, je nutné nájsť čas na rozhovory a aj počúvať čo ten druhý vraví a cíti.

20.07.2022 4 z 5