dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Překrásná oddychová četba, která rozhodně zaujme dějem a světem, který autorka vymyslela. Rozhodně poutavé a zábavné.

06.03.2017 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Maturitní četba, která se opět dá přečíst a je pochopitelná. I přes nářečí se děj kvele chápe a člověk nemá problém s četbou.

06.03.2017 3 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Krásná kniha s překrásným popisem může, který se snaží přežít na ostrově. Rozhodně doporučuji.

Čtyřnohý zachránce Čtyřnohý zachránce Julia Boehme

Poutavý příběh a překrásné postavy. Vřele doporučuji každému dítěti, které miluje koně.

06.03.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Po přečtení této knihy asi většina lidí přestane lákat chuť vyzkoušet nějaké drogy. Příběh je dost silný a člověka hodně zasáhne.

06.03.2017 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jeden z dílů Harryho, který jsem si moc neoblíbila. Číst tento díl pro mě bylo opravdu náročné i přesto, že jsem fanoušek této série.

06.03.2017 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Přes tuto knihu jsem se snažila autorovi dát druhou šanci. Rozhodně tato kniha je lepší než Hvězdy nám nepřály i přesto mě John Green nijak nezaujal a zřejmě nikdy nezaujme... myslím že více se jeho díly zabývat nebudu...

06.03.2017 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím proč ale prostě mě tato kniha nijak nezaujala. Možná velkým problémem bude, že jsem jako první viděla film a tomu dávám najednou větší přednost. Kniha mě nijak extra nezaujala.

06.03.2017 1 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Moje první fantasy kniha, díky které jsem se do tohohle žánru zamilovala. Je lehka na přečtení a na pochopení děje. Rozhodně doporučuji přečíst

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Příjemný příběh s dokonalým pokračováním ;) po dočtení prvního dílu jsem prostě potřebovala přečíst pokračování. Opravdu vyvedené ;)

05.03.2017 5 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Tento díl naproti tomu prvnímu už nebyl tak skvělý a to díky Karou, kterou jsem chvílemi moc nechápala, ale i přesto jsem si tuto knihu oblíbila a těším se na závěreční

05.03.2017 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a ke vší smůle nedocetla a tak pro mě bylo velmi mile překvapení, když se objevila pod stromečkem... kniha je jednou z opravdu skvěle napsaných fantasy ve které není hlavní láska ale právě to tajemno, které dokáže člověka dostat... mrzí mě že se Argo nerozhodlo vydat druhou knihu poněvadž bych moc ráda věděla jak to bude pokračovat, poněvadž jsem se zatím dozvěděla málo... budu věřit že e Bůh smiluje a další díl vyjde

16.02.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Tahle kniha je pro mě jednoznačně nejlepších z těch co jsem měla zatím možnost přečíst... Příběh byl tak poutavý, že se kniha četla jedním dechem a s postavami jsem se ihned ztotožnila a zamilovala se do ně. Spojit svět chimér a andělů je bombastický nápad, který si mě ihned získal. Autorka prostě dokázala něco co ještě nikdo před ní. Vytvořit dokonalý tajuplný svět s dokonalou historii a postavami. Nejvíc mě však překvapilo jak dokázala autorka překrásně popsat Prahu... Přenádherné, rozhodně doporučuji

28.01.2017 5 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Lví král u nás patří momentálně k nejoblíbenějším pohádkam. Teda aspoň u dětí. Já už bych jí po padesáté číst nemusela.

26.04.2024 5 z 5

Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky kolektiv autorů

Tlapková patrola je u nás jistota a tahle knížka je za mě zatím nejlepší. Jsou tu krásné ilustrace, překrásně napsané příběhy, které nejsou ani nijak krátké ani nijak dlouhé. Naše děti si knihu zamilovali, stejně jako já. Za mě super volba...

Bambi Bambi Walt Disney

Dcera tohohle kolouška jednu chvíli naprosto milovala. Pohádka v televizi u nás běžela každý den během odpoledního odpočinku a teď jí dokonce velmi často čteme před spaním. Je to milá pohádka sice se smutným průběhem, ale i tak je prostě kouzelná.

Dinosauřík Dinosauřík Antonio Lupatelli

Knížka pro malé děti. Jsou tu krásné krátké příběhy, které neurazí. Za nás super kniha na spaní.

26.04.2024 4 z 5

Malým čtenářům od Boženy Němcové Malým čtenářům od Boženy Němcové Božena Němcová

Takhle oni ty pohadky asi nejsou špatný, ale některý....ten příběh byl pro mě s přítelem až k smíchu a nedávalo to vlastně nějak smysl. Reálně jsme nepochopili, co je super na tom dát kluka do sudu a na strom aby náhodou za námi nešel? No není to špatný, ale asi už víckrát ne

26.04.2024 3 z 5

Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru John Howe

Kniha, kterou by měl mít snad každý fanoušek Tolkienova světa. Pan Howe krásně kreslí a text byl též zajímavý. Pěkná kniha.

27.03.2024 4 z 5

John Lennon - můj bratr John Lennon - můj bratr Geoffrey Giuliano

Za mě velmi zajímavá četba. Některé věci jsem netušila a konec knihy mě dokonce i rozbrečel. Je škoda takového talentu....

24.03.2024 4 z 5