Damaj Damaj komentáře u knih

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knížkou jsem se prokousávala opravdu dlouho. Příběh byl zajímavý, ale nepohltil. A konec? Ten byl opravdu zvláštní.

22.12.2023 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Hrůza. Šílenost a nejhorší je, že je to skutečný příběh. Jak se někdo takhle může chovat k vlastním dětem, zabít tolik dalších lidí aniž by si toho kdokoliv všiml. Proč se Dave nechal tak ovládat a dělal to, co mu Shelly poručila, jak mohl udělat tolik hrůz. Proč nezasáhla babička Lara, věděla, jaká Shelly je a minimálně měla pochybnosti. Proč Nikki nepomohla svým sestrám dřív, když byla plnoletá.
Opravdová hrůza z toho, co se může dít v rodině a nikdo na to nepřijde. Šokující příběh.
Škoda za tolik chyb a překlepů v textu.

23.09.2023 5 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

První díl této série byl asi o maličko lepší, ale jen o maličko. Úžasná knížka plná smutku, bolesti, tajemství, ale i naděje, překvapení a radosti z pěkných chvil, které život přináší. Vždy když jsem si říkala, že vím, jak příběh bude pokračovat, přišel zlom a kniha tak byla napínavá do poslední stránky. Trošku thriller, trošku červená knihovna, ale skvělá knížka, u níž se čtenář chvilku směje nad zábavnými okamžiky a pak slzí nad rodinnou tragédií, který Caven a Willow zrovna nezažili málo, ale "Nedostaneme všech sto let života naráz. Čas se odehrává jednu zvladatelnou vteřinu po druhé." Jediné co mi na knize vadilo, bylo příliš mnoho milostných scén.

03.01.2022 5 z 5

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

Silný příběh, který chytne za sdrce. Osudy všech postav jsou vykresleny dokonale. Věřila jsem Jess, odsuzovala Lilly a nakonec byla šokovaná, jak to celé v minulosti bylo. Absolutně nepředvídatelný konec.

31.08.2020 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Drsná, šokující kniha. Od této autorky mi zbývá přečíst už jen Zvíře, ale zatím mohu říci, že tato byla nejlépe napsaná, byla tak napínavá, že jsem ji prostě musela dočíst a ano mně mo nevadilo, že jsou 3 hodiny v noci. Jen mě mrzí, že konec byl velmi rychlý, v posledních asi 10 stránkách. A jak to skutečně dopadlo, si mohu jen domýšlet. Nikdo za hnusné týrání nebyl odsouzen, nikdo vlastně ani neví, zda si to Jadie celé nevymyslela... Chápu, že je to skutečný příběh a takto vyšetřování skončilo, nikdo noc neví, o to víc celý příběh víc šokuje, že to takhle vyšetřovací orgány nechaly být. Jsem však ráda, že Jadie byla odejita z těch strašných hrůz, které se jí v rodině děly.

06.10.2019 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Úplně SUPER knížka, přečetla jsem jedním dechem a nedalo se od toho odtrhnout.
Vždy jsem milovala klasické pohádky a toužila se podívat do Země příběhů. Někdy mně dokonce připadalo, že do tohoto Mimosvěta nepatřím. Snila jsem o tom, že se jednou probudím v pohádkové říši. A teď jsem si to připomněla, cítila jsem se úplně stejně jako Alex.
Na knize se mi také moc líbí, jak je pohlíženo na zlé, neoblíbené a záporné postavy, nejsou tam úplně odsouzené. Mají nějaký vývoj a nakonec dojdou k proměně nebo je tam rozkryto jejich tajemství, proč se tak chovali. Proč zlá Popelčina macecha byla tak zlá, proč Popelku neměla ráda. A Sněhurčina macecha? Taky není takový netvor, jak ji známe z pohádky.
A co bylo v pohádkách dál. Po větě"Žili spolu šťastně až do smrti" I to se dozvídáme v těchto knížkách.
Moc oceňuji fantazii autora, způsob, jakým píše. Nejsem věková kategorie, pro kterou je kniha určena, ale láska k pohádkám mi zůstala dodnes a série Země příběhů ji ještě podporuje. A taky mě nutí dívat se na pohádkové postavy z jiného úhlu pohledu. V podstatě jsou stejní jako my z Mimosvěta. Proč škodí ostatním, protože jsou nešťastní, nepochopení, ... Neděláme to my?
Prostě jedna z nejlepších knížek, běžím do knihovny pro další díl. Už se těším.

26.07.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Bezva krásná knížka. Vždy jsem milovala klasické pohádky a mým snem bylo dostat se do pohádkové země. Díky této knize se mně to podařilo. Přestože už jsem dospělá, kniha mě vtáhla do děje a já prožívala to, co Alex a Conner. Cítila jsem strach z nebezpečí, které číhalo za každým rohem, touhu po poznání celého světa, stesk, bolest i radost. Opravdu nádherná knížka.

29.09.2017 5 z 5

Adopce Adopce Henry Denker

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Až do konce nikdo neví, ve prospěch, které rodiny se soudce rozhodne, proto je děj velmi napínavý a emotivní. Naštěstí bylo rozhodnuto ve prospěch dítěte.

01.02.2017 4 z 5

Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Orgány nepatří do nebe: Rozhovory s transplantačním chirurgem Jiřím Froňkem a jeho pacienty Renata Kalenská

Knížka, kterou doslova bolí číst. Na jednu stranu je úžasné co dnešní medicína a hlavně Pan Jiří Froněk dokáže, ale na druhou jsou to hodně emotivní a mnihdy i smutné příběhy a ne všechny bohužel dopadnou dobře.

28.02.2024 5 z 5

Holka, která zachránila Vánoce Holka, která zachránila Vánoce Matt Haig

První díl Kluk jménem Vánoce jsem si zamilovala, proto jsem se těšila i na Holku, která zachránila Vánoce. Opět je to knížka plná naděje a kouzel. Ale Kluk jménem Vánoce se mě chytl za srdce víc.

10.02.2024 5 z 5

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

Strašně smutná knížka o mateřské lásce, kruté nemoci a nevyhnutelně blížící se smrti. Jenže Grace než odejde musí najít pro svou dcerku ten nejvhodnější domov, kde Kathy bude spokojená. Nakonec pomoc přijde odkud by to nikdo nečekal.

26.08.2023 5 z 5

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

(SPOILER) Krásná, i když místy velmi smutná knížka vyprávěna z pohledu adoptivní matky i biologické matky, které zůstala v kontaktu se svou, dnes již témeř osmnáctiletou dcerou. I když Mia i Suzanne často stojí proti sobě, mají společný cíl: zajistit, aby byla Daisy v pořádku. Obě mají svůj pohled na věc, chovají se jinak, chtějí něco jiného pro Daisy. Pravdu mají obě, i když Mia mně byla blíž, chápala jsem obě matky.
Jen to velké rodinné tajemství, které se nikdo neměl dozvědět, mě zklamalo. Proč to Mia tak dlouho tajila, až se vše vyhrotilo? A tajemství Suzanniny matky mně přišlo trochu moc, jako by do příběhu nezapadlo, nemuselo tam být.
Ale emoce obou matek byly v knize vykresleny bravurně, opravdu se do nich čtenář mohl vžít a soucítit jak s Mio, tak se Suzanne, ale i s Daisy.

12.07.2023 5 z 5

Malá princezna Malá princezna Karolina Lewestam

Krásná knížka pro malé i už dospělé čtenáře s mnoha hlubokými myšlenkami na motivy knížky Malý princ. S tím rozdílem, že princ je tentokrát princezna a ztraceným pilotem je slavná pilotka Amélie.

27.02.2023 5 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Malá knížka plná humoru, ale trochu i poučení o tom, jak se žilo v pravěku. Pobaví všechny věkové kategorie.

02.10.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím, co si o knize myslet. Dojemné a velmi silné téma, ale nesedl mně způsob, jakým ho autor pojal a knihu napsal.

02.09.2022 3 z 5

Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Krásné pohádky pro malé děti, díky nimž mohou porozumět svým pocitům a náladám. Dá se číst vždy s odkazem na právě vzniklou situaci nebo u pohádky přemýšlet nad situacemi z minulosti, jak jsme se u nich cítili a co můžeme příště udělat jinak. Knížka obsahuje nádherné ilustrace.

21.08.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velice zajímavá knížka s netradičním tématem a plná emocí. Hodně smutný příběh o životních útrapách dvou děvčátek, Lilly a Julie (Phoeb), které toho mají společného více, než si je Julie schopna představit, bohužel jim není přáno být spolu.

17.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Kniha plná tajemství. Hezky psaná, čtivě, ale ze začátku pro mě bylo těžké orientovat v postavách i čase, kdy se odehrává, prostě tajemství. Pak se začaly jednotlivé linky příběhu propojovat a vše do sebe zapadat.
Tajemství je hezká knížka, taková oddedochovka. Všichni jsou na sebe milí, chtějí si pomáhat, nikdo nic nevyzradí.... Příjemné letní čtení

08.05.2022 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

(SPOILER) Opět krásná knížka od Mirky Skočílkové s velmi hlubokým příběhem, protože s hlavní hrdinkou Aničkou se život opravdu nemazlil a byl k ní dost krutý. Přesto se nikdy nevzdala a nakonec se jí podařilo být šťastná. Vlastně jsem jí celou dobu přála, aby byla s Vojtou, Tamarka by měla skvělou a milující maminku a Anněs Vojtou by to slušelo. Na Oliverovi mně od začátku něco vadilo a nesedělo, měla jsem pocit, že jí lže, využívá jí a není Aničce dobrým partnerem. Měla jsem tušení, že ji nakobec opustí, ale že takovým způsobem?...

14.10.2021 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Víc náročných témat už se do knihy snad ani vejít nemohlo - adopce, závažná nemoc, sebevražda, opatrovnictví, alkoholismus, ... Opravdu kniha nabitá emocemi.
V první části mně dalo docela zabrat se do knihy začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc popisných a nic neříkajících pasáží, ale pak to stálo za to. Dalo by se ještě další hodiny přemýšlet nad tím, zda se Mara rozhodla správně, měla na to právo? Kniha by však mohla mít i pokračování, co bylo po tom, jak na tuto skutečnost zareagoval Tom, Laks, Mařiny rodiče, Ty Pani, ... Odpustili jí, smířili se s tím, pochopili,... A co Skott, dozvěděl se někdy, proč mu LaksMáma neodpovídá?
Opravdu hodně náročný příběh, který zanechal mnoho nezodpovězených otázek, o kterých může čtenář jen přemýšlet. Ještě, že Skottův příběh dopadl šťastně a nejlépe jak mohl.

01.08.2021 4 z 5