dagsvob dagsvob komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělé!

19.11.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Dobrá oddechovka, dokonce i humorná a kvůli otevřenému konci si přečtu i druhý díl.

14.10.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Přečteno poměrně rychle, bavila jsem se - jen mě otrávilo pár nepřesností jako třeba utrazvuk v Čechách v 60. letech apod.

12.08.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Moc hezké. Slovník mladých lidí je dnes sice uplně jiný, ale o to víc mně evokoval atmosféru doby, kdy kniha vznikla.

08.08.2018 5 z 5

Stážista Stážista Robin Cook

Je to něco úplně jiného než na co jsem od Cooka zvyklá a musím říct, že kdybych jako první četla tuto knihu, asi bych se do jeho dalších knih nepustila. Naštěstí to tak není - o hodně bych přišla.

07.07.2018 3 z 5

Osudová setkání Osudová setkání Jiří Hanibal

Zajímavě propletené osudy jednotlivých hrdinů, čtivá knížka

29.05.2018 5 z 5

Podzimní úplněk Podzimní úplněk Victoria Holt (p)

Super! Romantika s detektivní zápletkou, navíc z historického prostředí, mě prostě autorčiny knihy baví.

20.05.2018 5 z 5

Farská republika Farská republika Dominik Tatarka

Četla jsem ji kvůli letošní výzvě - a fakt to pro mě byla výzva! Nečetla se mi zrovna lehce, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem si rozšířila své povědomí o tom, co se v té době odehrávalo na Slovensku.

22.04.2018 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Mně se teda knížka líbila. Líbil se mi právě ten styl, ten pohled ze strany stalkera.

05.03.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Pomalejší rozjezd, ale pak jsem ji nemohla odložit.

25.02.2018 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Velmi čtivé, ale smutné. Obzvlášť když vím, co se stalo autorce. Přečetla jsem za jediný den, nemohla jsem přestat a teď je mi tak nějak smutno.

12.02.2018 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Tak tohle je přesně můj šálek kávy - několik linií příběhu, které se pak na konci propojí. A k tomu ještě zajímavá zápletka.

10.02.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět skvělé...

08.01.2018 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Nejprve jsem se nemohla začíst, později už byl příběh zajímavější, škoda, že jen asi poslední 3 kapitoly.

24.12.2017 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Asi jsem měla moc velká očekávání, nic jiného jsem od Kinga nečetla a moc se mně do dalších jeho knížek nechce.

11.12.2017 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Super čtení, určitě si přečtu i další knížky od autorky.

05.11.2017 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Moc pěkné, taková typická česká detektivka. I když jsem uhodla dost brzy pachatele, stejně mě bavila až do konce.

22.10.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak nevím, jako hororová povídka mně to zrovna nepřišlo, nebála jsem se ani jednou. A navíc nemám ráda otevřený konce, takže jen 3 hvězdy.

18.10.2017 3 z 5

Trýzeň Trýzeň Cat Clarke

Super příběh o vině a svědomí. Na konci každé kapitoly je náznak něčeho, co se hned musíte dozvědět v další kapitole. Aspoň já to tak měla. Za mě lepší než Jako v pavučině.

07.10.2017 5 z 5

Gepard Gepard Giuseppe Tomasi Di Lampedusa

Zajímavý pohled do mysli tehdejších šlechticů na Sicílii. Na styl psaní jsem si musela nejprve zvyknout, ale rozhodně kniha stála za přečtení.

09.09.2017 3 z 5