Osudová setkání

Osudová setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143828/osudova-setkani-143828.jpg 4 40 15

Autor, který si právem zaslouží zařazení mezi naše přední romanopisce, se po delší době, kdy se věnoval psaní historických románů, opět zaměřuje na dobu vcelku nedávnou. V novém díle, postihujícím vývoj od padesátých let dvacátého století až téměř po současnost, provází od dětství svého hrdinu Arna – přes studia, profesní život lékaře v malých lázních, odchod do vrcholné politiky v devadesátých letech. Stranou nezůstávají jeho lásky, osobní vztahy, přátelství, manželství, nevěry i rozchody. Kromě Arna v knize ovšem vystupuje celá řada dalších hrdinů, jejichž životy se vzájemně proplétají a kříží. ... celý text

triatlet
24.07.2022 3 z 5

Pozadí rodinných vztahů utváří dějinné okamžiky poválečné československé historie.
Čtivé, ale bez přidané hodnoty. Po pár týdnech spleť osudových setkání vyšumí z mysli.

ČV - Kniha s tématem nešťastné lásky

Ála1968
05.08.2021 3 z 5

Nebyla tak dobrá jako Konec časů medových,ale přesto jsem se nenudila.Jen nemám ráda politiku v příběhu ani okrajově,jako tady.Za přečtení ale určitě stojí.

aralka
28.06.2020 4 z 5

Četla jsem od pana Hanibala S pečetí viny, to byl nezapomenutelný literární zážitek, tato Osudová setkání jsou dle mého názoru slabší, ale pořád kvalitní literatura..

jprst
26.06.2020 3 z 5

Autor již předvedl i daleko lepší věci, toto bych označil jen za slušný průměr. Nenudí, neotráví, ale ani nenadchne, prostě něco, co jsem přečetl a už se k tomu nevrátím.

Krisařka
13.06.2020 4 z 5

Opět zdařilá kniha autora

misaliberc
23.11.2019 4 z 5

Tato kniha se dobře čte. Velice mne překvapila.

simona1742
21.08.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, zajímavé osudy. Pan Hanibal patří mezi mé oblíbené spisovatele, ke kterým se stále vracím. Tuto knihu jsem si s chutí přečetla podruhé.

dagsvob
29.05.2018 5 z 5

Zajímavě propletené osudy jednotlivých hrdinů, čtivá knížka

Jonna
25.09.2017 4 z 5

Hezky jsem se prošla historií Česka, i když leckdy byla popsána trochu šmahem. Líbilo se mi, jak se postavy románu potkávají, jejich osudy proplétají, jak se sami vyvíjejí. Asi nejméně uvěřitelně na mne působil osud filosofův - hlavně ta závěrečná část jeho života, jinak mi připadalo, že všichni ostatní jsou mi nějak povědomí, blízcí (i politik Kohout :-)). Dobré čtení.

Adriana.82
28.06.2017 4 z 5

tolik nesympatických postav v jedné knize ... ostatně .. jako v životě :)

Marčullkas
27.05.2017 4 z 5

Mám ráda knížky s tématikou doby minulé a tato knížka Vám nabídne mnohem víc než budete očekávat.

martunka
19.04.2016 5 z 5

Musím uznat, že mě příběh zaujal a dobře se mi četl. Je zajímavé, že i když mě kniha bavila, tak hlavní hrdina Arno se mi jako charakter nelíbí.

serafína
27.04.2013 3 z 5

Snadno čtivé, příjemná je blízkost českého prostředí i osudy lidí, které působí realisticky.

simonabr
06.03.2013 3 z 5

Zajímavé životní osudy a zápletky, ale byla to trochu nuda, něco tomu prostě chybělo:-(

Lidka
07.02.2013 3 z 5

Kniha mi znovu dala možnost projít si období let padesátých, přes 68. rok , sametovou revoluci až do dneška, protože sem je vlastně vsazen život hrdinů. Jsou pak v životě více či méně úspěšní podle toho jak je kdo dravý, odvážný, ctižádostivý, ale taky podle toho jak dokáže využít politické situace a svých schopností. Velkou roli hrají i jejich morální kvality. Je to taky hodně o vztazích a to rodičovských, mileneckých i partnerských.
Dnešní svět potřebuje dravost, nestačí být jen nadaný, slušný, znalý.... a kdo tomu tempu nestačí má to holt v životě hodně těžké.