Ctucomamrada Ctucomamrada komentáře u knih

Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů Šťastné a hrůzostrašné: Antologie štědrovečerních hororů * antologie

Docela sranda, ale nic hlubokého nebo obohacujícího.

04.01.2024 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné.

25.12.2023 5 z 5

Nezoufejte Nezoufejte Josef Škvorecký

Skvěle napsané!

25.12.2023 5 z 5

Nové nebe Nové nebe Margit Steinborn

Dojemná knížka, dlouhá tak akorát, plná všeho, tak akorát.

20.11.2023 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

příběh je takový evergreen, je srdcervoucí, ALE - kniha se nečte vůbec dobře. Film je stokrát lepší.

16.04.2023 2 z 5

Deník zloděje Deník zloděje Jean Genet

podle mě to není snůška obrácených moralit, ale vhled do myšlení velice citlivého člověka, který měl co říct a uměl se dívat na věci jinak než ostatní.

16.04.2023

Zpřísněný dozor Zpřísněný dozor Jean Genet

fantastické, ostré, nekonvenční, ostatně, jako celá autorova tvorba

Žert Žert Milan Kundera

Připadá mi, že hlavní sdělení tohoto románu se skrývá za slovy i za příběhem. Protože ten příběh jako takový je celkem "o ničem" je nudný, stejně jako postavy. Jenže je v té knize něco podmanivého, něco, co vás nutí na ni stále myslet i roky poté, co jste ji četli.

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Tuhle knihu jsem nemohla vynechat po přečtení hájovny a musím říct, že byla ještě lepší. Skvělě propracovaná hlavní postava a její psychologie.

16.04.2023 5 z 5

Líblo se mi, jak příběh v knize plynul, jak se chovaly postavy, co říkaly... Vše bylo uvěřitelné, ale taky smutné. Myslím, že se autorce tato kniha moc povedla. Děkuji za ni.

Černoch z lodi Narcissus Černoch z lodi Narcissus Joseph Conrad

Líbí e mi příběhy odehrávající se na moři. Tenhle není moc známý, ale rozhodně stojí za pozornost, doporučuji ho všem.

23.09.2022 5 z 5

George Orwell George Orwell Gordon Bowker

O jeho osobnosti jsem nevěděla nic. Na knize oceňuji, že mi dala nahlédnout do jeho života od narození. Je to taková čtivá mozaika důležitých a nedůležitých momentů, které daly v budoucnu život zásadním dílům literatury. Krásná práce s prameny.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Knihu jsem si musela přečíst několikrát. A to hlavně proto, že se mi moc líbila. Nechtěla jsem, aby mi utekl jediný motiv, jediná postava, dialog, myšlenka či jiná promluva. Tolik originality se v současné české literatuře hledá těžko, tady jí ale najdete tolik, že z ní budete čerpat ještě dlouho. Děkuji za skvělou knihu, pane Stančíku.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Svěží počin. Čekala jsem leccos, a to hlavně kvůli obálce a anotaci. Dostalo se mi náhledu do hlavy mladého třicátníka, mimochodem, to, jak to má se ženami, je věc, na kterou jsem u mužů poměrně zvyklá. Jinak byla hlavní postava sympatická a děj? Ubíral se zajímavými cestami, myšlenka o zavírání hor mi připadá nosná. Lidi nebo zvířata?

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Připadalo mi to trochu upachtěné, zacyklenost v myšlenkách i názorech hlavní postavy. Po chvíli jsem si ale zvykla. Kniha se mi líbila.

16.02.2022 2 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Hezký příběh o rozdílnosti povah, těžkostech života a smíření. Navíc krásná obálka!

16.02.2022 5 z 5

Skvěle napsané!

15.02.2022 5 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Skvěle pojatý román o významných událostech nejen francouzských dějin. Krásně napsáno, strhující.

01.12.2021 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Taková ta kniha, u které se celou dobu cítíte dobře a po zavření a dočtení se ještě dlouho usmíváte.

16.11.2021 5 z 5

Evropa jako úkol Evropa jako úkol Václav Havel

Jedny z mých nejoblíbenějších havlových projevů, v rámci nichž se zamýšlí nad celoevropským kontexetem. Doporučuju číst hlavně teď...

16.11.2021 5 z 5