Ctucomamrada Ctucomamrada komentáře u knih

Neporažený Neporažený Ernest Hemingway

Čekala jsem od toho něco jiného, ale prostředí býčích zápasů mě naprosto vtáhlo.

Otec Otec August Strindberg

Drsný pohled na mužský svět, na to, jak ochvějná je jejich vnitřní integrita. Super námět - na svou dobu

Oscar Wilde in memoriam Oscar Wilde in memoriam André Gide

Krásné a hodnotné vzpomínky na jednoho z největších velikánů literatury.

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Fascinuje mě, jak tento autor skáče od tématu k tématu a nebojí se nabídnout čtenáři často naprosto pomýlený pohled na situaci či dobu. Nicméně tahle kniha svou tematikou z jeho díla vybočuje a skýtá tuze propracovanou zábavu.

16.11.2021 5 z 5

Přednášky k úvodu do psychoanalýzy Přednášky k úvodu do psychoanalýzy Sigmund Freud

Zajímavý vhled do Freudova učení, zároveň je to pochopitelně podané, což se o mnoha jiných dílech tohoto vědce říci nedá.

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Krásný a výborně podaný příběh.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Autorka dokazuje, že umí pracovat s jazykem. Kniha je psaná tak, že se čte dobře nahlas, zároveň je moc milá, s hezkým příběhem.

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Cokoliv, co jsem kdy vzala od Hájíčka do ruky, bylo čtivé a chytré. Tuhle knihu mám od něho ale nejradši. Mám ráda, když o ženách píše chlap, mám ráda, když se do nich umí vcítit bez patosu a přece věrohodně, což se zde povedlo.

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Všechny knihy této autorky mám ráda. Píše vrcholně žensky, přitom se vám z toho nebude chtít zvracet. Moc pěkný a silný příběh - jeden z těch, od kterých jsem se nemohla odtrhnout.

16.11.2021 5 z 5

Čína je naprosto nechutné místo a věřím, že se při psaní a výběru výrazů musel tento novinář hodně držet zpátky. Tleskám tomuto počinu a autorově otevřenosti.

Tíživá láska Tíživá láska Elena Ferrante

O silných ženách, které jsou často nuceny mlčet. O nebojácných ženách, které jsou nuceny ustupovat a klopit uši. O poutech mezi matkami a dcerami, která jsou pevnější než se na první pohled zdají být. Silná to kniha.

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Tolik představivosti v jedné knize! Kéž by byly všechny takové! O tom má literatura být!