ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Výborné čtení, napínavý příběh, podrobný popis vyšetřování. Pachatele jsem neuhodla, konalo se překvapení, a to mám u detektivek a thrillerů ráda. Sebastian je tedy dost zvláštní postava, ze začátku mi na něm všechno vadilo, ale postupně začal být lidštější a sympatičtější :-) Těším se na další díly, vypadá to na fajn sérii.

04.06.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Výborně jsem si početla. Pachatele jsem sice uhodla hodně brzy, ale kniha se četla dobře, byla napínavá. Už se těším na další díl a přeji autorce hodně fantazie a mnoho dalších pokračování.

24.05.2022 5 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Tato kniha mi připadala spíše jako psychologický román než jako napínavý thriller. Zápletka byla zajímavá, ale místy jsem se ztrácela ve vyprávění - která postava zrovna vypráví. Chvílemi jsem měla pocit, že tuším, o co jde a chvílemi jsem byla vedle jak ta jedle. Od této autorky jsem už četla Podivnou holku, která mi nesedla a nedočetla jsem. Určitě si ještě něco dalšího přečtu.

22.05.2022 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Tuto sérii mám ráda, těšila jsem se na další díl. Tentokrát mi bohužel moc nevyhovoval styl vyprávění, raději mám přímé vyprávění než popisy výslechů, kterých zde bylo dost.

12.05.2022 3 z 5

Slídil Slídil Tana French

Já jsem se do této knihy bohužel nějak nedokázala začíst. Hodnocení má dobrá, asi se mi netrefila do nálady. Třeba jí dám někdy v budoucnu ještě šanci.

12.05.2022

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Detektivní jednohubka z milého prostředí anglického venkova. Něco jsem tušila, něco ne. Klidně by tyto knihy mohly být obsáhlejší, ale zase na druhou stranu na odreagování a rychlé přečtení stačí.

12.05.2022 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Jak už se objevilo v komentářích přede mnou, je to taková detektivní jednohubka. Přečteno raz dva, četlo se to dobře, líbí se mi prostředí anglického venkova. Těším se na další díly.

12.05.2022 4 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Chtěla jsem si přečíst něco na odreagování, podle obalu jsem se těšila na pohodovou, romantickou knihu s trochou napětí. Bohužel jsem byla zklamaná. Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická a vadila mi její vulgární mluva. Nevím, jestli takovým jazykem mluvila i v originálu nebo to byla otázka překladu, ale pro mě to bylo nepříjemné na čtení, do takového stylu literatury až nevhodné.

05.05.2022 1 z 5

Mrtvý na pláži Mrtvý na pláži Anna Johannsen

Poklidná detektivka, která mi trochu připomínala Agathu Christie. Romantická linie, která souvisela s vyšetřovatelkou Lenou, už mi přišla trochu navíc, ale do příběhu to celkově zapadalo. Určitě si přečtu další díly.

19.04.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Většinou dávám přednost knize před filmem, ale tentokrát musím říct, že film mě pobavil víc. Knihy Patrika Hartla asi nejsou úplně můj šálek čaje.

19.04.2022

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Divná zápletka, divný příběh. Jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

19.04.2022 3 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Originální vyšetřovatel s originálními dcerami. Ráda si přečtu pokračování, jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet Robertova rodinná situace.

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tento díl se mi hodně líbil, určitě víc než Matčin hrob. Doufám, že vyjdou i další díly, už se těším.

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkové čtení po napínavých thrillerech a toto splnila. Nebavily mě úryvky z blogu, ty už jsem postupně přeskakovala. Na konci už jsem tušila, jak příběh dopadne a které kamarádky se situace týká. Kdo má rád příběh o vztazích partnerských i vztazích mezi kamarádkami, tak bude spokojen.

19.04.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavý, ale na mě tedy hodně drsný příběh - mrazivé popisy vražd. Ráda bych si přečetla i další díly, tak snad najdu odvahu. Podle recenzí je brutalita zastoupená asi v každém dílu.

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Bohužel jsem se nedokázala pořádně začíst, nebavilo mě to.

23.03.2022

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Čtivé, napínavé. Ale jak už někdo zmínil, také mi vadilo slovo NEZPACH, na místě překladatele bych zvolila jiný překlad, než tuto zkomoleninu.

06.02.2022 4 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Těšila jsem se na skvělé čtení, ale bohužel mi kniha úplně nesedla. Místy mě bavila, ale většina děje mě moc nezaujala. Takže pro mě spíš jen takový průměr.

30.01.2022 3 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Tato série se mi líbila a i když závěrečný díl byl možná o něco slabší, než ty předchozí, tak se mi také líbil.

18.01.2022 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Myslela jsem si, že pachatele tuším, ale byla jsem vedle jak ta jedle :-) Dobře jsem si početla, kniha odsýpala.

17.01.2022 5 z 5