crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Ostrava včerejší Ostrava včerejší Bohuslav Žárský

Moc ráda jsem si knihu přečetla. Kousek od Ostravy jsem vyrůstala a proto jsem si ráda přečetla kousek z historie. Kniha je vybavena několika ilustracemi, zvláštnostmi i ostravským nářečím (havířským?)

11.03.2019 5 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Kniha mne úplně nezaujala. Obálku má velice zajímavou a jedná se trochu o parodii padesát odstínu šedi? Autorka tam popisuje problematické Evy a jejich kabelky, líčení, váhu a vztahy s Adamem. Jako článek na blogu to mohlo mít úspěch, ale v knize nic moc. Takové velice oddychové čtení

19.02.2019 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Z počátku jsem si říkala, že to asi bude pravděpodobně taková ta dlouhá nudná knížka a budu mít problém se pořádně začíst, ale stačilo přečíst další a další stránky a věděla jsem, že jsem na omylu. Zlodějka knih mě do sebe vtáhla a úplně jsem to prožívala s ní. Jaký měla hlad, jak se nechala stáhnout ke krádežím. Užívala jsem si její chvíle s jejím adoptivním otcem, který ji učil ve sklepě číst. To jak postupně ztrácet zákazníky na praní prádla a bylo ji to hrozně moc líto. V podstatě žila v cizí zemi s cizími lidmi a byla z toho hrozně nešťastná. Zdály se ji celou dobu ošklivé sny a nemohla se jich zbavit.

18.02.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

POZOR SPOILER
Posílám čtyři hvězdy za objem knihy. Tak jsem ji konečně dočetla, dala jsem si na to týden. Už ji čtu podruhé, ale poprvé jsem ji nedočetla. Nyní jsem si na ni nechala dostatek času. Příběh Jamieho a Claire se mi velice líbí. Na začátku knihy se ocitáme v přítomnosti Claire a její dcery. Claire se s pomocí Rogera snaží dopátrat v minulosti, zda její Jamie žije, či padnul v bitvě. Zatímco se Roger ponuřuje do historie, zamiluje se současně do dcery Claire Brianny. V dalších částech se již ocitáme v minulosti Claire a Jamie, kteří se ocitají v Paříži ve Francii a snaží se změnit budoucnost.

06.02.2019 4 z 5

Květnová žena hledá prosincového muže Květnová žena hledá prosincového muže Peter Axt

Od knihy jsem očekávala milostný román na téma horoskopu a různých znamení zvěrokruhu. Jaké bylo mé překvapení. Kniha je o tom, jak nás ovlivňuje měsíc početí, měsíc narození. K čemu jsme podle měsíce narození náchylní - jaké nemoci se u nás nejčastěji vyskytují. K jakým povoláním se nejvíce schylujeme apod. Zajímavé počtení, ale mě to úplně nezaujalo. Některé věci v knize určitě sedí, třeba já jsem červencová a studovala jsem ekonomický směr apod.

30.01.2019 3 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Bylo to utrpení. Opravdu utrpení. Čekala jsem všechno, ale i to bylo málo. Začátek začal velmi slibně, ale pak se to začalo rozjíždět někam do hlubin ničeho. Nic neříkají děj. Hrozný. A ten deník proboha. To byla úplná hrůza. Snad jsem nepochopila knihu či autorku, ale za mě hodně špatný.

26.01.2019 1 z 5

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Četla jsem ji ráda mladšímu bráškovi, nádherné ilustrace. Akorát jsem porušovala pravidlo a četla více příběhů :) je nádherná. Přesně takhle má pohádková knížka vypadat..

25.01.2019 5 z 5

Fitness manuál pro ženy Fitness manuál pro ženy Daniela Stackeová

Pro začátečníka ideální, přesto mi chybí celkem dost cviků. Myslím si, že by mohlo být i více příkladů na cvičení a postavení cvičebního tréninku.

25.01.2019 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Slabota. Na knihu jsem se těšila, ale stále se tam pořád něco řešilo v den grilování - co se dalo shrnout v jedné kapitole. Hodně mi to připomínalo temné kouty. Nápad v podstatě dobrý, ale rozuzlení a napětí téměř žádné. Kromě toho dne, kdy se grilovalo. A tak to bylo pořád dokola.. Přitom autorku mám velice ráda, ale co je moc to je moc... Líbila se mi charakteristika postav, jak se prolínají a jakou životní cestu ušli od dětství až po současnost. Jak jedna žena trpí, že ji ta druhá pořád pronásleduje. Druhá má potíže s početím dítěte a tak zkouší různé lékařské i alternativní možnosti. Další má za sebou skandální kariéru a má strach, aby to neovlivnilo život jejího jediného dítěte. Protivný soused od naproti, který na všechny nadává, všechnu mu vadí..

21.01.2019 3 z 5

Strom života naší rodiny Strom života naší rodiny Monika Kopřivová

Dostala jsem knihu jako dárek k Vánocům a jsem nadšená. Jediné co mi trochu vadí, že tam nenaleznu delší popisek k sourozencům, tetám a sestřenicím. Ráda bych přece zmínila svého bratra, kde studoval, jaké má zájmy apod. Je tam zmíněn pouze okrajově. Jinak perfektní vzpomínka. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací o svým předcích. Vzpomínky na prababičky a praprababičky. Škoda jen, že mi tam chybí pár informací z dědovo strany, který nedávno umřel.. Ale jinak chválím skvělý nápad :) ale má to své mouchy :D

15.01.2019 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Na knihu jsem se velice těšila. Stále jsem však očekávala nějakou akci a pořádnou zápletku, ale bohužel nepřicházela. Stále jsem četla o čajíčkách a návštěvách a kdo s kým. Ke konci mi došlo, že už tam nic vzrušujícího nebude.

14.01.2019 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Velice zajímají děj o týraných dětech, pedofilech a o tom jak nás vlastní minulost vždy dostihne. Trochu jsem se ztrácela s hlavní hrdinou v minulosti, ale nakonec se vše rozuzlilo. Opět policie vezme vše do svých rukou a když nepomůže spravedlnost pomůže někdo jiný... Oceňuji, jak se hrdinka připravovala na vlastní smrt.

07.01.2019 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Detektivky moc nečtu, ale tahle je skvělá. Napětí od začátku do konce. Strašně mě zaujalo, jak se z ničeho nic mohl někdo probrat ve vězení a říct si, že přestane fetovat. Prostě to v sobě opravdu zlomit a říct si ne nechci díky. Nejsem si popravdě jistá, jestli je tohle opravdu možné. Hlavně mě opravdu zaujalo, jak bývalý vězeň chce konečně spravedlnost a vše bere do svých rukou. Prohnilost policie skrz na skrz z knihy jenom tryská. Zvládne to však Sonny ustát? Bude mít klid? Potká své štěstí?

03.01.2019 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

(SPOILER) Začátek byl takový pozvolný a v podstatě se nic zásadního nedělo. Pouze Libby se nudila v tom svém přeplněném bytě s harampádím. Něco ji začalo zajímat až když ji sdělili, že nemá v příštích měsících z čeho žít. Došly ji peníze a ona prostě nehodlá pracovat. Ozvou se ji, ale z jedné skupiny, kterou fascinují staré vraždy, záhady apod. Chtějí Libby vidět, aby jim pověděla, jak její rodinu povraždil její bratr Ben. Když se však dostaví, tak ji v podstatě vmetou do tváře, že byla moc malá a nic si pořádně nemohla pamatovat. Ukážou ji důkazy, které možná dokazují Benovu nevinu. Libby si nechává zaplatit za rozhovory se svědky - s vlastním otcem, spolužáky apod. Postupně zjišťuje, že vše je úplně jinak než se zdá a hlavně -proč ji Ben nezabil?

Celkový dojem - kniha se mi líbila, konec byl hodně překvapující a tak to má být. Veškeré postavy mají své mouchy, chyby a zvrácené chování - od týpků, které fascinují vraždy po Libby, která všude krade bez přemýšlení drobnosti. Hodně mě zasáhl příběh maminky dětí, která ač má 4 děti a nemá moc peněz, tak se jim snaží zajistit alespoň nějaký komfort.

02.01.2019 5 z 5

Božské zlo Božské zlo Nora Roberts

Kniha je plná tajemství, tajemna, zla, satanismu a překvapení. Není to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Líbilo se mi jak se Clare snažila najít informace z minulosti o své rodině a snažila se očistit jméno svého otce. Jak se ji neustále zdají zmatené sny a ona stále nechápe. Svoji nejistotu, vztek a vášeň propůjčuje do svých uměleckých soch. Spřátelí se se sousedovo synem, ale ani ten nemá čisté úmysly. Ochrání ji šerif Cam před satanskou sektou?

01.01.2019 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Celou dobu jsem měla nutkání říct, tak už si kurva promluvte :D Chudák Mojmír i Hedvika. V něčem jsem Hedviku částečně chápala, ale v něčem naopak ne. Třeba s tím, jak žili s Dulou. Celkem pohodová četba. Pár úryvků bylo opravdu povedených.

01.01.2019 4 z 5

Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Úžasssná dovolená aneb Cizí neštěstí potěší! Katarína Gillerová

Příjemná, vtipná kniha na čtení. Zfouknuto (přečteno) za pár hodin. Přesně takhle by dopadla naše dovolená s rodiči a důchodci. Nejvíc mě dostávala scénka se záchodem a trháním papíru. Tohle opravdu musí vymyslet někdo, kdo to zažil na vlastní kůži :D

14.11.2018 4 z 5

Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Hotel v Paříži: pokoj č. 3 Emma Mars

Velice oddychová četba. Neurazila, ale ani nijak zvlášť nezaujala. V podstatě se tam nic moc nedělo, pouze se pořád dohadovali Luis s Davidem a Elle se snažila přijít na to jak to všechno bylo. Bylo to takové nemastné, neslané. Ano, bylo tam hodně erotiky a zajímavých inspiračních věcí - např. abeceda apod. Ale již tomu chyběl nějaký ucelený děj. Sice Elle zase hledá nějakou špínu z minulosti a hraje si na reportérku a vyslýchá lidi, ale nějak mi to k ní nesedí. V jednu chvíli vyslýchá jako zkušená policista a v druhé chvíli š*** s Luisem jako o život. Trochu nesourodá osobnost. Luis se taky moc nepředvedl s dějovým výkonem a David škoda mluvit. Čekala jsem od něj více akce a nenávist až za hrob. Ten konec byl dost nečekaný a autorce pravděpodobně došel dech. To jak Elle začne být slavná a jezdí na turné a v další chvíli je vyhořelá a nebaví ji to. I smrt hlavních hrdinů byla zbytečná...

13.11.2018 3 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Podle mého názoru mistrovské dílo o muži jenž žil naplno svůj život a během okamžiku se změní jeho celý dosavadní život o 365 stupňů. Ani si nedokážu představit jaké to musí být žít uzamčený ve vlastním těle a s okolním světem komunikovat skrz levé oko. Jean si vymyslel svou vlastní představu světa, kdy je pouze uzavřen ve svém skafandru a naslouchá šumu motýlích křídel. Vzpomíná na to krásné, co ho v životě potkalo, na jídlo, kamarády, rodinu a díky terapeutce namrká tuto knihu. Popisuje jeho celodenní činnosti, bezvýznamné dívání se na televizi a na stupidní pořady, ale i to jak ho navštěvuje rodina a kamarádi. Člověk má hned chuť na všechno se vykašlat. Na práci, peníze a jen tak se projít a užít si čerstvý vánek...

08.11.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Ehm. Co na to říct. Opravdu jsem se musela hodně soustředit, abych se v té staročeštině vyznala, ale nakonec jsem to zvládla. V podstatě krásný humorný příběh, ale s tou staročeštinou to bylo obzvlášť náročné. Zkusím zkouknout film, třeba u toho nebudu tolik trpět.

Přečetla jsem knihu pouze v rámci čtenářské výzvy 2018. Pravděpodobně jsem měla na knihu veliké očekávání. Ač milý jednoduchý příběh to byl, tak o to hůře se společně se staročeštinou četl.

07.11.2018 2 z 5