cornetka cornetka komentáře u knih

Přiznání taxikářů Přiznání taxikářů Jiří Němčík

“Podle jednoho indiánskýho příběhu jsou v duši dva vlci, jeden je zlej a druhej hodnej, a když se zeptáme, kterej z nich vyhraje, odpověď je jednoduchá - vyhraje ten, kterýho krmíme.”
Tahle knížka je pro mě velikým překvapením. Na první pohled se jedná jen o krátké příběhy jednoho taxikáře, ale ve skutečnosti jsou plné zajímavých myšlenek a životních pravd. Vůbec mi nevadila hovorová čeština, spíš naopak. Za mě určitě doporučuji!

16.05.2020 5 z 5

Idiot Idiot Elif Batuman

K téhle knížce nějak nevím, co napsat. Hlavní postavou je Selin, studentka prvního ročníku na Harvardu, která popisuje svůj studentský život a svoji první lásku k Ivanovi. V knize je spoustu jejích myšlenkových pochodů, ale v podstatě se nic zvláštního neděje. Idiot se mi zdál dost podobný Možnostem milostného románu, který mě také nenadchl. Asi nejsem správná cílová skupina, nicméně věřím, že se najdou čtenáři, kteří ocení nejen toto dílo, ale také to, že autorka je finalistka Pulitzerovy ceny.

26.04.2020 3 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Je obyčejný školní den, když Lise během výuky zkolabuje. Matka ji odveze domu, kde se během krátké chvíle její stav natolik zhorší, že je nutná hospitalizace. Nedlouho poté se děje něco podobného její kamarádce Gabby. Tím to ovšem nekončí. Následují další spolužačky, jen Deenie je tomu, jak se zdá, zatím ušetřena. Nikdo netuší, co je příčinou a co všechny spojuje.
Od Horečky jsem čekala víc akce a víc napětí. Námět je to zajímavý, ale zpracování mě příliš neoslovilo. Měla jsem pocit, že se děj tak nějak táhne.

22.04.2020 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

K příběhu jsem získala trochu odstup hned na začátku, kdy jsem se už na 4.straně dozvěděla, kdo vlastně Abbie je. Těmhle věcem totiž příliš nevěřím, protože jsou pro mě nereálné. Nicméně téma je to zajímavé a kdo má rád moderní technologie, knížka se mu bude určitě líbit.

04.04.2020 3 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Četla jsem už spoustu knih z války a období holocaustu. Tohle téma bylo ale jiné, z úplně jiné oblasti. S chutí jsem se pustila do čtení, ale ve finále bych řekla, že jsem čekala něco víc, možná víc akce, zajímavější a propletenější děj.

22.02.2020 3 z 5

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

“Pořad a všude se mluví a mluví a mluví. Asi že se tak dlouho nesmělo. A lidi na ulicích jsou úžasný. Krásný, pravdivý, hodný, statečný. “
17ti letá studentka Magdaléna popisuje velmi poutavě a zajímavě svýna očima sametovou revoluci - to, jak se aktivně účastnila demonstrací, jak celé to období prožívala. Závěr knihy je věnovaný významu některých hesel a charakteristice osob spjatých s touto dobou. Rozhodně stojí za přečtení.

03.02.2020 5 z 5

Chamtivost Chamtivost Berg

Zpočátku jsem se bála, jestli se budu ve všech těch lidech a místech orientovat, ale knížka je tak dobře napsána, že jsem s tím vůbec žádný problém neměla. Na jedné straně výzvědné služby, taktizování politikaření, obchod se zbraněmi, na druhé straně touha po spravedlnosti a po odvetě.
Čtení takového příběhu vás rozhodně nenechá v klidu - už jen ta představa, co všechno za hrůzy se děje vás přiměje se nad tím pozastavit. Zkrátka tenhle thriller z pera českého novináře si rozhodně nenechte ujít!

26.01.2020 5 z 5

Boh plače potichu II. Boh plače potichu II. Hana Repová

Pokračování životních příběhů čtyř přátel jsem přečetla za pár hodin a bavily mě stejně jako v prvním díle. Anna se postupně s Everettem po všech událostech sbližují a také vztah Stelly s Philipem se ubírá tím správným směrem. Společně řeší problémy týkající se Philipova obvinění, ale díky silnému poutu přátelství se podaří vše překonat a vyřešit. A jak se říká - konec dobrý, všechno dobré.

18.01.2020 5 z 5

Ti, kdo přežili Ti, kdo přežili Michael Bornstein

Knížka rozhodne stojí za přečtení už jen kvůli dobrému konci. Je obdivuhodné, kolik toho Židé museli prožít a v menší míře přežít.

28.12.2019 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Líbil se mi nápad s kartičkami se vzkazem a zajímalo mě zpracování tématu. Ve finále mě ale kniha moc nebavila a nenadchla mě.

25.12.2019 3 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Příběh o lásce a vítězství v různých podobách se mi libil. Určitě stojí za přečtení.

16.12.2019 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Povídková knížka mě příliš nenadchla. Některé povídky mi přišly hodně zvláštní.

12.12.2019 2 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Příběh Maxe je příběh se šťastným koncem. V koncentračních táborech strávil "jen" jeden rok, ale pak měl štěstí, protože ho vyhledali příbuzní z Ameriky. Dostal se tak do velkého světa, kde byl maximálně úspěšný a vybudoval si svou značku. Pro mě to byl až moc super konec, ale i tak stojí za přečtění.

09.12.2019 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Takto stanovený limit pronesených slov se mi zdál tak nereálný, že jsem ze začátku vnitřně bojovala s tím, že to takhle přeci vůbec nejde. Nicméně zajímalo mě, zda Jean lék spolu s dalšími lidmi vyvine a co se vlastně stane potom - znovu ji nasadí náramek? Nebo už dostala celoživotní výjimku? ???? Závěr knihy byl celkem akční, takže tím se stala kniha zajímavou.

28.11.2019 4 z 5

Krvavý květ Krvavý květ Louise Boije af Gennäs

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh zaujal-sama jsem nevěděla, co se mohlo Saře stát nebo jestli je opravdu blázen? Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat v dalším díle.

17.11.2019 4 z 5

Koukej, bude to oukej Koukej, bude to oukej Michaela Dočkalová

Jelikož se mi líbila první povídková kniha Michaely Dockalove, automaticky jsem sáhla také po této knize. Ovšem byla pro mě zklamáním. I přesto, ze se tyto příběhy mohou stát komukoliv, tak mě příliš nenadchly a ti díky obsahu - povídky jsou smutné, pesimisticke, objevují se v nich smrt i nemoci.

13.11.2019 2 z 5

Mysli na nesmysly Mysli na nesmysly Michaela Dočkalová

Obecně nerada čtu povídkové knihy, ale v tomto případě jsem udělala výjimku-jednak mě zaujala obálka a pak taky mám ráda současné české autory. Hned od začátku mě bavil styl psaní. A taky ten úvod, ve kterým autorka píše, že má radši sáhodlouhé romány, takže jsme na tom vlastně stejně. Většina povídek se mi líbila, protože jsou ze života. Všechny ty krátké příběhy se mohou stát komukoliv z nás. Takže ve finále jsem ráda, že jsem udělala výjimku.

21.10.2019 5 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Za mě dost slabá kniha plná intrik a pomluv za účelem být nejlepší v reality show.

23.08.2019 1 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Hezký a zajímavý příběh se šťastným koncem. Chiara je odvážná žena, která se dokázala postarat a přijmout za svého “cizího” chlapce. Možná by bylo zajímavé příběh rozvinout o část setkání s Danielem.

09.07.2019 4 z 5

Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Můj život, moje rodina a Meryl Streepová Mia March

Příjemné a pohodové čtení o tom, že každý z nás by měl znát svojí cenu a dělat to,co chce on a ne ostatní.

13.06.2018 4 z 5