Conely Conely komentáře u knih

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Díky knižní výzvě jsem si podruhé přečetla tuto sbírku básní. Tentokrát jsem ale neudělala tu chybu, že jsem se snažila vše přečíst za jediný den - což snad z básní je dobrým krokem jedině u Máje... Ale hlavně jsem si rezervovala čas výkladového poradce, který mě ochotně zasvětil do podrobností doby. Tak jsem konečně dospěla k pochopení mnoha narážek jejichž pichlavý nádech mi unikal. Zvláště mladším ročníkům tento úkrok vřele doporučuji.

06.11.2020 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Číst knihu od tak vzdělaného autora je prostě radost. Zvláště když je to zároveň napínavá detektivka, milostný příběh... a nevím co všechno ještě... inu není nad intertextualitu ^-^
Jelikož to byla jedna z prvních knížek, které jsem četla na čtečce, tak jsem si také neuvědomovala, jak je reálně tlustá a stránky jen rychle ubíhaly před očima...

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Na zvednutí nálady v době lockdownu - ideální!

31.10.2020 5 z 5

Příjemná knížka, ale vzhledem k tomu, že jsem ji četla v těsném závěsu za Stoletým staříkem, tak už mě tento styl moc nebavil a přišlo mi to dost na jedno brdo.

25.07.2019 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Výtečné hrátky s novým slangem. Díky za trochu brutality do života! Knížka dle reakcí mého okolí asi není pro každého, ale stojí za překonání prvotního šoku a znechucení.

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Knížka mě velmi zklamala, zněla mi jako příjemná vtipná oddychovka... Ale to by mi její hlavní postava nesměla tak moc lézt krkem, jak si pořád na všechno stěžuje a jak je hnusná na svého manžele a celkově dost povrchní. Uff.

07.08.2020 1 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Drásavá realita popsaná klidně jakoby se nechumelilo. Mě osobně nejvíce bavily zážitky z dětství ještě v Africe - přeci jen je tam ukázán jiný fascinující způsob života. Docela mě překvapilo, že autorka se snažila vyhnout (a úspěšně) tomu, aby zmínila v jaké africké zemi se více než polovina děje odehrává - snad proto aby odkázala na způsob jakým Američané hovoří o Africe jako o jednom velkém státě plném chudoby a těch nejhorších věcí vůbec? Asi nejoptimističtější z celé knížky je doslov o autorce - tedy doporučuji aspoň na zahnání deprese po dočtení knihy.

23.12.2019 5 z 5

O parazitech a lidech O parazitech a lidech Petr Horák

Překvapilo mě množství poučných odboček i k jiným oborům, skvělá PFka i ukázky exlibris s parazity. Kniha velmi povedená, jenom konec knížky byl pro mě jakožto laika hůře čitelný, neboť se to zde jen hemžilo odbornými pojmy, které ovšem byly většinou už dříve vysvětleny. Určitě se vyplatí si přečíst více než jednou, anebo jen tak dle libosti listovat.

Očima informačního vědce Očima informačního vědce Petr Škyřík

Věřím, že autorovi mohlo psaní "knihy" přinést užitek... Ale nestačilo si pro to založit Instagram? Tedy nevím, jestli kvalita fotek v knize byla stejná jako ve zdejším pdf zdarma, ale vroucně doufám, že nikoliv.

17.03.2021 odpad!

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Přečetla jsem na základě filmu a byla jsem nadšená.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Prolínání několika dějových linek mi přišlo skvělé, vždy když jedna začínala zavánět nudou přesunul se děj do jiných kolejí. Co mě však hodně odvádělo od příběhů byly ilustrace. Proč je tam ta polonahá slečna, která nemá s příběhem vůbec nic společného? Kdyby aspoň měla tmavé oči, tak bych ji aspoň mohl považovat za Terezu, ale takhle...

24.07.2021 4 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Ideální průvodce dětstvím, děkuji za něj a nedám na Hraničářova učně dopustit :)

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Poutavě popsané velmi nesnesitelné postavy, do kterých se člověk mnohdy moc vciťovat nechce...

25.07.2019 4 z 5

Biologie krajiny: Biotopy České republiky Biologie krajiny: Biotopy České republiky David Storch

Velmi příjemný úvod do tajů biotopů. Tak akorát okořeněné vtípky autorů.

17.05.2020 5 z 5

Jak se stát diktátorem Jak se stát diktátorem Mikal Hem

Koupila jsem knížku jen kvůli tomu, že se mi hodila do vánočního nákupního košíku. Byla ovšem moje povinnost si ji rychle přečíst než ji dám obdarovanému. Záhy jsem byla překvapena neboť jsem čekala, jen velmi inbecilní humor a řadu trapných rad. Místo toho jsem byla zasypána informacemi z všemožných koutů světa. Humor autora mi velmi sednul a přestože jsem se nesmála od začátku do konce, tak když už jsem se smála, tak to opravdu stálo za to. Pokud se chcete náhodně dozvědět informace o světě za humny vřele doporučuji. (Na druhou stranu hrozí přesycení informacemi.) Rovněž skládám autorovi poklonu za všeobecný přehled.

10.12.2019 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Četla jsem k maturitě a díky různým zmínkám o knize jsem čekala něco víc než jen popis života z pohledu teenagera... Inu přehnaná očekávaní zabíjejí realitu.

25.07.2019 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Přestože mě v některých pasážích nevýslovně štve chování Lolity, kniha bude asi navždy jednou z mých srdcových záležitostí.

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Oddychovka, která mě nijak moc nepostrčila ke čtení dalších autorových knih. Druhá povídka mi přišla, že má v sobě skryt zajímavější nápad, ale přišel mi celkem odfláknutý svým zpracováním. První povídka mě moc neoslovila a způsoby některých vražd byly dost prapodivné.

04.12.2020 2 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Asi jsem neměla tu správnou náladu na cestování, ale ani audiokniha mě nebavila.

25.07.2019 2 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Mé nejoblíbenější absurdní drama.
"Ano, také si myslím, že ne, i když si nemyslím, že ano. Oba totiž tak nějak zapomněli,
že v budoucnosti se bude umění s technikou tak nějak harmonicky doplňovat –
lyrickoepické verše pomohou při chemizaci likvidační praxe – periodická soustava
prvků pomůže rozvoji impresionismu – na každém technickém výrobku bude zvláštní
ploška, vyhrazená pro účinný estetický vjem – komíny atomových elektráren budou
pomalovány našimi nejlepšími krajináři – dvacet tisíc mil pod mořem budou čítárny
přístupné všem – diferenciální rovnice se budou psát ve verších – na střechách
cyklotronů budou divadla malých forem – a v nich se budou recitovat diferenciální
rovnice – tak nějak lidsky, ne?"