Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ani já jsem nemohl vynechat tuhle kultovní knihu :) a byla fakt dobrá! Přečetl jsem ji na jeden zátah a na paní Mornštajnovou odteď už nedám dopustit :))).

27.06.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Detektivky paní Klevisové jsou vždycky sázka na jistotu. Tady jsem se podíval do jižních Čech a musím říct, že setkání s Josefem Bergmanem jsem si zase užil :). Skvělé počteníčko a já jsem zase vrněl blahem :).
Jenom byla fakt škoda, že opravdovej drak nikde :))).

21.12.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tohle byla fakt zajímavá kniha od paní Mornštajnové. Zatím se mi od ní líbilo všechno a také Hotýlek byl vynikající. Pro mě nebyl slabší než její ostatní knihy, každá z nich má něco do sebe. Pět stars a doporučuji.

05.06.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je prostě bezkonkurenčně jedna z nejlepších spisovatelek v našich luzích a hájích. Tiché roky jsou vynikající kniha, líbila se mi stejně jako Hana, kterou jsem četl předtím. Nemám co dodat a dávám bezkonkurenčních pět stars :).

28.06.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Asi jsem přišel na chuť českým detektivkám :). Tahle kniha byla pro mě to pravé ořechové, paní Klevisová píše moc pěkně a čtivě, takže dnes je to za pět :). A už vyhlížím další případ s Pepíčkem Bergmanem :).

13.12.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tuto knihu mi doporučila paní knihovnice a musím říct, že jsem ji přečetl jedním dechem. Byl to silný příběh, které normálně moc nečtu, ale teď už asi budu. Místy mě až mrazilo, musela to být strašná doba, ve které se děly strašné věci. Doporučuji přečíst.

30.10.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Musím se sklonit před vypravěčským uměním paní Mornštajnové, nezklamala mne doteď žádná její kniha a také Slepá mapa je výborná. Víc nemám co dodat. Howgh! :)

30.06.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Rozhodl jsem se, že první díly série s Josefem Bergmanem už nechám být, když jsem začal až tím čtvrtým. Ale že budu číst dál, to bylo jasný hned od začátku :). A tak jsem si přečetl tuhle knihu. No a fakt musím říct, že tohle bylo zase skvostné počteníčko! Paní Klevisová píše dobré detektivky, které mi sednou, proto se určitě brzy vrhnu na další knihu od ní :).

16.11.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tak jako jo :). Stein, Barbarič a Jaroš jsou fakt kluci šikovní, takže vyšetřit nějaký ten zločin a vypátrat zločince jim nedělá žádný problém :). V téhle knize se vydávají do Prahy a hned to začne být napínavé. Fajnové počteníčko a velká spokojenost! :)))

13.01.2024 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Rozhodl jsem se, že si rozečtu další sérii, ačkoliv ještě nemám všechny dokončené. Ale prostě jsem nemohl odolat, když ji všichni kolem mě tak chválí :). A fakt to byla bezvadná historická detektivka, které nemám vůbec co vytknout, jak se mně krásně četla! :) Takže díky všem mým oblíbeným a taky mámě, která už má všechny knihy přečtené a teď mi je podstoupila dál :).

07.01.2024 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Tuhle knihu jsem si půjčil v knihovně a teprve doma jsem zjistil, že to je už čtvrtá kniha ze série. No ale vůbec mi to nevadilo, protože byl ten případ uzavřený, a já jsem neměl pocit, že by mi něco uteklo. Četlo se to hodně dobře a mně se to líbilo, takže určitě zkusím i další knihy s Josefem Bergmanem.

02.11.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tahle druhá série od Roberta Bryndzy je ještě lepší, než ta první :). Protože Kate je mi tak nějak bližší a sympatičtější než Erika. No a taky její parťák Tristan nemá chybu. Zápletka s kanibalem mě zaujala, takže nemám vůbec co kritizovat, dávám pět stars a jdu na další! :)))

17.10.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Musím fakt uznat, že Bryndza psát umí! Je jasné, že jeho knihy jsou nenáročná četba pro chvíle oddechu a tenhle svůj účel plní, což je hlavní. Druhý případ, kterého se ujmou Kate a Tristan, mě bavil a nemohl jsem přestat číst. Takže je to zase za pět a velké doporučení! :)

20.10.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Hodně zajímavá kniha, kterou mi doporučila moje máma - a ne, není to naše paní knihovnice :))). Abych řekl pravdu, vůbec mě nenapadlo, že by mohla být někde na Moravě řecká menšina. I když mě to možná mohlo trknout, protože o občanské válce v Řecku jsem už slyšel a věděl jsem dokonce, že se tady pár lidí objevilo (jako například zpěvačky Martha a Tena). No ale musím uznat, že paní Wilková tohle téma zpracovala výborně, takže se mi kniha četla sama. Bylo to současně i smutné čtení, protože válka vždycky nějakou tu bolest způsobí. Ve finále hodnotím vysoko, dávám pět stars a doporučení.

03.12.2023 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Rád jsem se společně se Steinem a Jarošem podíval do Trutnova, kde zase měli co vyšetřovat. Což se jako dalo tak nějak čekat, že jo? :))) A vůbec mi nevadilo, že chyběl Barbarič, fakt ne :). Čtení zase svištělo jako o závod, takže za mě kniha neměla chybu. A brzo půjdu na další!

11.02.2024 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Po prvním díle, který se mi nezdál úplně dokonalý :), jsem se pustil do čtení dalšího. A tentokrát jsem byl spokojený skoro až dokonale :))). No a co jako ten konec? Byl jsem hodně překvapený, jak to všechno dopadlo, fakt jo. Takže za mě je to teď už fakt výborná série, určitě si přečtu taky všechny další případy s Avou a Lucem. Dnes je to za pět a jede se dál! :)

07.03.2024 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Já tedy na tu poezii zrovna moc nejsem, no ale tahle kniha k tomu dnešnímu dni prostě tak nějak patří. Tak jsem si ji přečetl a nebylo to úplně špatný. No ale vracet se k ní hned tak nebudu, možná až za nějaký ten rok :).

01.05.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první setkání s paní Klevisovou dopadlo na výbornou! Dal jsem na vysoké hodnocení svých oblíbených, kterým tímto děkuji. A k nadšeným komentářům se nutně musím připojit :). Kniha byla fakt skvělá, paní spisovatelka píše dobře a já zkusím určitě také její detektivky s Bergmanem.

23.03.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Tak tohle byla zase paráda! Sabine a Maarten S. Sneijder zase válí, fakt jo! Kniha se četla skvěle, nedal jsem ji z ruky, dokud jsem neměl hotovo. A za mě byl tento případ dost možná ještě lepší než ten první. Vraždy byly sice dost brutální, ale to je u thrilleru tak nějak normální, že jo? :) Závěr mě překvapil, takže jsem dokonale spokojený a pět stars to jistí! :)))

24.02.2024 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Výborná detektivka nebo možná spíš thriller a já jsem fakt moc rád, že jsem dal na hodnocení svých oblíbených. Takže vám všem velké díky, protože jsem u knihy doslova vrněl blahem :). Sabine a Maarten jsou zajímavý páreček vyšetřovatelů, takže mě bavili a kniha taky. Víc už nenapíšu a hned jdu na další! :)

21.02.2024 5 z 5