ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Jako první mě upoutala obálka a když jsem se na tuto knihu více zaměřila, bylo mi slíbeno letní svěží čtení s nádechem romantiky. Oukej! Přesně tohle právě teď hledám a přeji si, aby byl slib do posledního detailu dodržen. A víte co? On vážně byl!

Musím říct, že podobný příběh jsem už „někde viděla“, každopádně, pakliže je podobnost s jiným titulem, či filmem veliká, nemění to nic na prožitku, který jsem u čtení měla. Líbila se mi každičká stránka, všechny myšlenky hlavní hrdinky a především její bláznivé konání. Hlavní hrdinka Birdy měla vážně „koule“ a moc se mi zamlouval její osobní posun v lepšího člověka. Za což samozřejmě může z veliké části láska a to ve všech možných podobách. Její humor mi byl vlastní a okamžitě mě okouzlil.

V tomto příběhu jsem milovala každou vedlejší i hlavní postavu a vůbec nezáleželo na jejich charakteru. Děj je psán prostě a lidsky, bez zbytečných příkras. Když jsem neměla knihu v ruce, měla jsem nutkání všeho nechat a jít zase číst, jak mě příběh bavil. Romantická linka byla opravdu jen podbarvený tón a vůbec ne střed celého vyprávění, což zanechávalo za každou přečtenou stránkou tajuplný nádech a čtenáře dychtivého po dalším soustu.

Rozhodně titul Nevinný záskok doporučuji a věřím, že budete spokojeni stejně tak jako já.

18.07.2021 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Dílo autorky Tillie Coleové je čtivé, přesto smutné, krásné, přesto zahaleno temnotou. Je to jeden z těch příběhu, který nechcete číst znovu, i když víte, že svůj slib nedodržíte. Jako čtenář dychtící po směsici emocí, jsem velmi spokojena a nebýt, pro mě osobně, zbytečnému sci-fi epilogu, dávám rozhodně plný počet bodů. Samozřejmě, mohla bych knize vytknout spousty věcí, například přeslazenost, naivitu, nepravděpodobné pocity a myšlenky hlavních aktérů, avšak, stále to dobré převažuje a z čtení si odnáším mnohem více hezkého. Poněvadž „ moje srdce téměř puklo“.

11.04.2021 4 z 5

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Dějová linie neměla hlavu ani patu a celkový styl psaní byl těžkopádný a zpřeházený. Kapitoly děje se střídaly s návodem na výrobu jídel. Nešlo ani tak o klasické recepty, ale o sáhodlouhé a nudné vyprávění o tom, co mě, jako čtenáře románu, absolutně nezajímá a čtení to přímo narušuje. Děj mi nedal absolutně nic, totální absence humoru, napětí, romance a poučení.

02.04.2020 odpad!

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Titul Černé lži od autorky Alessandry Torre, která není v českých vodách příliš známá, doporučuji především ženám, které netouží pouze po krásných tělech potících se vzájemně na sobě, ale také po akčnosti, tajnůstkářství a životu, kde peníze vládnou světem.

18.10.2015 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Kniha je psána nadměrně poutavě, a to nejen svým obsahem, ale také umem jejího stvořitele. Krátké kapitoly se dobře čtou a napomáhají čtenářům vydechnout od nespravedlnosti, jež musí číst. Ich forma v tomto případě zaviní ještě větší prožitek z příběhu a sympatie k určitým hlavním hrdinům, ale také nenávist k těm, kteří se byť jen tváří jinak než by měli.

31.07.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Pokud hledáte smysluplnou knihu, která vás donutí přemýšlet nad vlastním životem, je titul To prší moře jednoznačnou volbou. Do pomyslného seznamu si zapisuji titul Dobře mi tak, který Radka Třeštíková vydala v roce 2014, jelikož už vím, že píše dobře a její knihy se dobře i čtou.

19.07.2015 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Knihy od této autorky jsou velmi zábavné, romantické i plné žhavého uhlí, které dokáže rozpálit i ty nejsilnější ledovce. :-)

28.05.2015 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Katy Evans všem dosvědčila, že volně navazující série stojí za pozornost, a že staré známé tváře umí zasadit mezi ty nové přesně tak, jak čtenář vyžaduje. A ve svém žánru knih pro ženy předvedla, že pozici mezi těmi nejlepšími si zaslouží.

25.05.2015 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Husí kůže, úšklebky, ale také rozhořčení a slzy beznaděje, to vše čtenáře čeká, právě při otevření této veleúspěšné knihy.

20.05.2015 5 z 5

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Titul Barakuda je vážně poctivým románem, ve kterém se mísí autorův um a čtenářova zvědavost. Čtení to není veselé, ovšem stoprocentně ze života a poukazuje na běžné lidské chyby, kterých se neustále dopouštíme. Příběh o tom, jak člověk dokáže bojovat sám se sebou a zároveň proti všem.

05.05.2015 4 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Nedoceněná sága temné fantasy se pohybuje v kruzích hojného počtu konkurentů. Pokud jste tedy stále na vážkách, zda sáhnout právě po této sérii, radím vám, že každý milovník urbanek by tuto neohroženou holku měl mít v knihovně. Nejen pro její vtip, sex appeal a temnou stránku, ale také pro příběhy, které se každým novým dílem zlepšují.

04.04.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor a Park má miliony obdivovatelů a já sama se k nim hrdě přidávám. Třebaže jsem z příběhu čerpala trochu jiné emoce než ostatní, nemění to nic na tom, že čtení jsem si užila a věřím, že si ho užijete také. Rainbow Rowellová stvořila dokonalé dílo zasloužíc si pozornost.

14.03.2015 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Bohužel zdánlivě dobrý potenciál celé knihy kazí maličkost v podobě povah hlavních hrdinů. Aktéři byli popsáni tak, že jim nelze věřit jejich snahu, ani začínají lásku. Na svůj věk byli moc dramatičtí a filozofičtí, což i přes výjimky je jasné, že v jednom městě a v jedné chvíli se dva tací zkrátka nenajdou.

11.03.2015 3 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Chvilkové záchvěvy thrilleru, jenž se v příběhu vyskytují, autorka zručně nahradí vtipným textem v podobě dialogů hlavních postav. Strhující a lehce čtivý děj se stále řadí do kategorie čtení pro mládež, to ale pochopitelně neznamená, že ztrácí na kvalitě, poněvadž Svět poté své kvality nesporně má a každým dílem nám to svou láskou, vyměněnou za stupňovaný chaos dokazuje. Třebaže je titul lehko zařaditelný, svou výjimečnost zapřít nenechá.

01.02.2015 5 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Díky emocím vyvolaných v této knize a samotným příběhem, který má velmi zajímavé téma, je Tygrův osud velmi kvalitní zakončení celé ságy. Tuto knihu i celou sérii velmi doporučuji a doufám, že autorka na své čtenáře nezanevře a ještě nám svůj um předvede v dalších titulech.

10.11.2014 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Titul Jednou ano, dvakrát ne je plný různých emocí, můžeme zde nalézt rodinné problémy, které se nakonec v dobré obrátí, lásku, co hory přenáší a přátelství na život i na smrt…

03.11.2014 4 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

V tak na prvním pohled obyčejném příběhu se setkáváme se smrtí, rodinným dramatem a přátelstvím až za hrob. Věřím, že nejedno srdíčko zaplesá nad Jordim a snad každá náctiletá dívka, si bude přát, být alespoň chvíli v Catalinině kůži.

Právě proto bych knihu doporučila mladším čtenářkám, které si jistě z příběhu vezmou více, než starší žena. Přesto, že já sama jsem v kategorii 18+, příběh jsem si užila a určitě mě zajímá, jak Catalina s Jordim dopadnou.

22.10.2014 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato kniha je parádní rozjezd a předvoj do dalších dílů, jelikož věřím, že dost si toho Kiera Cass schovává v rukávu. Zamilovaný příběh na pomezí války, obšťastní nejednu čtenářku a právě jim příběh doporučuji.

15.09.2014 5 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Z knihy i samotné obálky sálá příjemné a horké léto plné očekávání, ztrát, lásky ale i utrpení. Z počátku jsem v knize viděla podobnosti s jinými tituly, jako například Ella a Michael a všemi známé Hvězdy nám nepřály. Přes určitou podobnost, je i tak tato kniha jedinečná. Je plná slovních hříček, témat k přemýšlení a explozi emocí, která vybuchuje postupně, během dění. Po celou dobu čtení jsem v hlavě měla jedinou myšlenku a to slovo milá. Ovšem po závěru jsem to přehodnotila, jelikož spisovatelka čtenáři udeří očekávanou, přesto drtivou ránu.

Přiznám se, že takový druh knih jsem od nakladatelství CooBoo neočekávala, ale jsem velmi ráda, že jsem byla překvapena, velmi mile překvapena. Knihu doporučuji nejen mladistvým čtenářů, ale i starším ročníkům, kteří si z knihy dokáží vzít daleko víc, než na první pohled nabízí.

17.08.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Děj bych zhodnotila jako velmi čtivý příběh s dech beroucími úseky, kdy jeden šok střídá překvapení. Poslední kapitoly jsou pro čtenáře infarktovými stavy, který nám dokazuje, jak poutavě a zajímavě autorka umí psát.

04.08.2014 4 z 5