Címa Címa komentáře u knih

Ve stínu cypřišů Ve stínu cypřišů Diane Chamberlain

Přes počáteční skepsi, že bude kniha zaměřena na léčitelství víc než by mě zajimalo a bude to takový to až moc ezo, mě děj nakonec mile překvapil, líbilo se mi propojení současnosti a minulosti a ten závěr byl vůbec skvěle vymyšlený. Každému doporučuji.

19.01.2024 4 z 5

Milenci a cizinci Milenci a cizinci Diane Chamberlain

Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se kniha odehrává - tedy výzkumné centrum, prales, opice - ale asi mě tato kniha bavila zatím ze všech, co jsem od autorky četla, nejméně a to už mam prectenych asi 7 knih. Chvílemi mě štvala i některá z postav. Ten spí s tou, ta zase s tím, ale jinak dobrý. Některé části knihy, kde se tolik neřeší postavy, jsou dobre, viz popis cesty do džungle, více info o Peru ale jinak bych ji nikomu asi ani nedoporucila.

15.11.2023 3 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Bavilo mě propojení dvou příběhů, každý z jiné doby. Dobre čtivě napsané. Byla to první kniha od této autorky a hned jsem si objednala asi sedm starších knih.

15.09.2023 5 z 5

Novinářky Novinářky Linda Bartošová

Rozhovory jsou dělány s velmi zajímavými osobnostmi, klidně bych si jich přečetla ještě jednou tolik. Za mě příjemné čtení a dozvedela jsem se navíc spoustu zajímavého z prostředí, do kterého nevidím.

10.02.2023 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Pro mě zatím nejslabší kniha od Nesba... určitě už bych ji nemusela číst znovu. Hlavní hrdina, který vraždí až neskutečně s lehkosti a vše mu prochází, do toho fetuje a poblaznena Lady, která vše řídí... docela zklamání za mě!

09.09.2018 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knihu jsem dlouho odkládala, protože mě děsilo těch 760 stran, přeci jen to není kniha úplně do mhd. Ale od první chvíle se četla úplně sama, bavilo mě líčení života jak Saracena, tak Scotta, jejich vzpomínek, vším, co si prošli, zákulisí tajných služeb, pátrání po viru,... Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla a určitě ji všem kolem doporučím.

04.02.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha se výborně čte, až ji člověk nechce odložit z ruky a je zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet a jaký bude konec. Celé jsem ji přečetla během dvou dní, mrzí mě trochu ten konec, ten byl pro mě zklamáním. Spořádaná učitelka na univerzitě, která vede úplně poklidný život, najednou vezme vše do vlastních rukou, tomu se mi nechce až věřit. Na druhou stranu otázkou je, jak bychom se zachovali my, kdyby se to stalo nám... Těším se na další romány od této autorky.

24.10.2016 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Ctive napsana kniha, libil se mi vypravecsky styl autora. Na dovolene jsem ji precetla za dva dny a urcite ji doporucim pratelum. Jsem mladsi rocnik, takze pro me bylo moc zajimave cist pribehy konkretnich lidi a co v ktere dobe prozivali, s cim se potykali (valka, ztrata rodiny, udavacstvi), jak bylo tezke rozhodnout se, zda zustat s rodinou ci odejit do zahranici. Precist by si ji mel kazdy, abychom si uvedomili, jak se ted mame. Moc se mi libil spolecny prvek kapitol z jednotlivych let - 1.zari a plavecke zavody :-)

14.08.2016 4 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Za mě propracovaný napínavý dej, pořad se něco děje, výborný thriller stejně jako jednička.

14.04.2024 5 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Diane Chamberlain

Zajímavý příběh, dobrý námět a velmi překvapivý konec, ale už jsem od autorky četla mnohem lepší knihy. Navíc mi už Randy chvílemi lezl na nervy, Claire se chovala chvílemi taky jak nějaká naivni blbka. Čekala jsem, že se z Randyho vyklube hajzlik, který ji využívá.
Spoiler! Nevím no, Claire s Jonem se strašně miluji, ale při první příležitosti se Claire sbali a odejde za Randym. Spát s nim nechce, je pro ni bratr, ale pak s nim spát stejně bude a nakonec Jonovi furt tvrdí, jak to není o sexu a ze s nim nespala chvílemi mě štvala i Claire. Dějová linka Vanessy a Briana byla dobra. Pak i to jejich propojení.

30.01.2024 3 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Dobrý pribeh a zápletka, jen jsem se chvíli ztrácela v tom množství jmen. Některé předchozí díly byly lepší, ale i tak se těším na dalsi dil.

20.08.2023 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Zajímavý příběh, zpracováno téma šikany, jak se oběť muže cítit a co vše muže zažívat chvílemi mi to prislo takové ploché, zbytečně se nic nedělo, zdlouhavý popis něčeho, přiznám se, ze jsem chvílemi preskakovala stránky.

22.06.2023 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Na začátek nutno podotknout, že se kniha jmenuje 10 000 kilometru pěšky, ale v knize je zachycena jen polovina :-) za mě dobrý, čtivý cestopis několika státy, odsejpa to, má to spad, dozvíte se něco jak o místních obyvatelích, pataliich autora i historii. Objednala jsem si další dil o Kolumbii v době covidu, tak jsem zvědavá

06.03.2023 4 z 5

Dita P. Dětem Dita P. Dětem Dita Pecháčková

Dnes kuchařka dorazila poštou a kdybych věděla, jak je koncipována, nekoupila bych si ji. Je velmi obsáhlá, má asi 450 stran, ale z toho 365 stran jsou fotky pokrmu a její různé další fotky z přírody, rodina… až pak jsou recepty. Vadí mi, ze u receptu není fotka daného jídla. Recept je na straně 420 a foto na straně 92.. ach jo, po prvních dvou kuchařkach mě to až mrzi… navíc je velká a těžká jak nějaká encyklopedie.

17.02.2022 1 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Nevedela jsem, ze je to v rámci řady. Oba hlavní představitele mi byli sympatičtí, bavil mě jejich pribeh. Občas jsem se ztrácela ve všech těch postavách, kdy se přeskakovalo z jedné na druhou. Nakonec po docela rozvetvenem příběhu rozuzleni na par posledních stranách, bylo to nějaký rychlý ke konci... ale četlo se to dobre, rada si přečtu i další od autorky.

12.04.2021 3 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Vzdycky jsem byla na spoustu veci, co se gayu tyce, zvedava a na hodne veci Milan v knize odpovi. Je to velice zabavne napsane, je to sproste, nekdy az trosku moc, rozhodne nic pro slusnaky, ale moc me to bavilo a ze spousty hlasek nemuzu do ted :-) super byly uvodni stranky kazdeho roku, jako s kym se pravdepodobne poprve vyspite, jake jsou typy prvniho gay sexu, jak poznate, ze jste gay... Cte cosmopolitan a obcas ho i pije, to je nejvic :-D

28.01.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha ma zajimavou vazbu a hezke ilustrace. Bylo zajimave proniknout do zakulisi divadla, dozvedet se, co herci prozivaji behem zkouseni her, konkurzu, nataceni... Jen me to utvrdilo v tom, ze bych tuto praci delat nemohla.. zacatek a stred knihy byl nejlepsi, poslednich par kapitol nadbytecnych, ty uz me moc nebavily. Autorka je vtipna, obcas jsem se fakt pobavila, ale uz bych si knihu asi znovu neprecetla.

14.08.2016

Stalker Stalker Lars Kepler

Super kniha, přečetla jsem jí jedním dechem... snadno si lze představit v současnosti, že se může něco takového stát komukoliv. Nejděsivější bylo, jak člověk čte část děje z pohledu vraha a poté oběti.

13.08.2015