čika čika komentáře u knih

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

ako dieta som ju citala snad 50x. teraz mam dieta a to ju citalo - no...ehm...uz urcite aspon 5x :)
kultovka.

19.06.2015 5 z 5

Môj šťastný život Môj šťastný život Rose Lagercrantz

zdanlivo jednoduchy pribeh,napriek tomu vo vas zanecha mily dojem, ktory este umocnuju paradne ilustracie

Jan Amos Komenský Jan Amos Komenský Renáta Fučíková

ano, kniha je velmi vypravna a navyse prezentuje jednu z mojich najoblubenejsich historickych osobnosti.
ibaze - krasna forma knihy hra na ukor obsahu - text, rozhodeny kade-tade, do toho este trojjazycnost,takze nestiham drzat nit v dejovej linii....navyse taka zakladna vec, aby text bol citatelny usla - na predsadke si niektore zakladne "technicke" info o knihe musim doslova domyslat. a to je pri takejto knizke zial velka skoda....

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

velmi osviezujuce krimi z polskych realii, skoda nepozornosti prekladatela - korektora, tolko prehliadnuti a preklepov - podotykam v slovenskom vydani - to by sa nemalo stavat.

19.06.2015 4 z 5

Traja kamoši a fakticky fantastický bunker Traja kamoši a fakticky fantastický bunker Babča B. Kardošová (p)

veľmi pekný a nenásilne poučný príbeh plný fantázie, písaný fajn jazykom...plusom sú ilustrácie katky slaninkovej
toto je presne kniha, ktorú môžete ponúknuť dieťaťu vo veku, keď ho už nebavia rozprávočky a "žvástičky" pre maláčov, ale ktorá zároveň ešte nerieši ťažké témy typu sex drogy a pod. :-D

17.06.2015 4 z 5

Záhada čarovného vajíčka Záhada čarovného vajíčka Marta Šurinová

Pribeh je fajn, napisane velmi pekne a poeticky, len sa neviem zbavit pocitu, ze toto uz tu predsa bolo a dalsia vec - pre koho je vlastne kniha napisana? Velke deti (8+) bude zial asi dost nudit, na male je tam este vela textu....
plusom su pekne ilustracie Alenky Wagnerovej, jak r...na serbel sadnu pribehu

04.06.2015 3 z 5

Víla Jazmínka a škriatok Vendelín Víla Jazmínka a škriatok Vendelín Zuzana Csontosová

Popri pomerne jednoduchom príbehu táto útla knižočka celkom príjemne zamestná malého čitateľa a jeho rodiča rôznymi návodmi, hrami, receptmi či jednoduchými poznávačkami, zameranými na ochranu prírodu a tradícií našich predkov. Veľkým plusom sú nepochybne ilustrácie Katky Ilkovičovej. Milé.

02.06.2015 4 z 5

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

uzasny pribeh, vtipny, sviezi a pritom dojimavy. ilustracie ako bonbonik. davno som nebola tak nadsena z detskej knihy

16.05.2015 5 z 5

Denis a jeho sestry Denis a jeho sestry Toňa Revajová

Velmi sviezo pisane, chyba mi vsak pevnejsi ramec/kostra, takto je to casto odnikud-nikam

11.05.2015 3 z 5

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

celkom fajn vymyslena zapletka, mozno trochu nevyrovnany spad deja, ale nevadilo

05.05.2015 3 z 5

Dlhá cesta domov Dlhá cesta domov Louise Penny

celkom fajn zauzlenie, nie prilis prekombinovane. co sa mi u louise penny hrozne rata, je mnozstvo drobnych zartikov a ironii. je prijemne citat knihu so zmyslom pre humor.

28.04.2015 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

zaujimave a hoci to nie je celkom moja salka kavy, kvality neupieram. nadherne graficke prevedenie

31.03.2015 4 z 5

Príbehy z Trdelníkova Príbehy z Trdelníkova Mária Demitrová

och panecku. zlatanina. uznavam m. demitrovej fantaziu a scitanost co do sucasnej tvorby pre deti, zakomponovane je tam vsetko, ale tak nasilne a nestastne, ze je to az do placu. klinec, ktorym dostanete po hlave, su priserne ilustracie autorkinej mamy. no toto preco to!??? nemame dobrych autorov detskych knih, ktori ovladaju jazyk a spickovych ilustratorov, ktori znu ocenenia jedno za druhym?

27.03.2015 1 z 5

Janko Hraško. Ako to naozaj bolo Janko Hraško. Ako to naozaj bolo Jaroslav Rezník

Mno, ja neviem teda, dobre však, je to pokus o dovysvetlenie tejto klasickej a obľúbenej rozprávky, ale či sa neminul s účinkom....?? Aj tá íííírečitosť je možno trochu prehnaná.....Obrázky veselé, verím, že na pulte upúta....Mňa sklamala

27.03.2015 3 z 5

Tvoja Johanka Tvoja Johanka Toňa Revajová

johanka je super, mozno trosku "premudrela" pre tych, ktorym je vekovo +/- urcena, ale to jej na kvalitach neubera. tesim sa na dalsi diel...

20.03.2015 4 z 5

Mala som to písať v prítomnom čase Mala som to písať v prítomnom čase Helle Helle (p)

Pre milovníkov znepokojivej jednotvárnosti. Navyše veľmi pekne urobená knižka

28.02.2015 4 z 5

Kto sa bojí vlka Kto sa bojí vlka Karin Fossum

fossumovej postavicky na okraji spolocnosti ma dost bavia a errki je obzvlast vydareny. velmi dobre vykonstruovana zapletka a mimoriadne vystizne popisane pocity i situacie vsetkych protagonistov.

26.02.2015 5 z 5

Holky Holky Nic Kelman

sorry, hviezdicky su len za originalitu temy /hoci, ktovie/ a spracovania, ale - nerozdychala som to. asi, ze som zena a nie vo vekovej skupine nymficiek. vsadim svoje boty, ze ziadna zena toto nedokaze citat bez toho, aby ju to iritovalo ci nutilo sa zamyslat - dokelu, to fakt? chcem si nechat svoje iluzie :D

30.01.2015 2 z 5

Kam si zmizla, Bernadette Kam si zmizla, Bernadette Maria Semple

celko zabavne a neotrelo podany pribeh netradicnej rodinky....az na par kiksov a trosku neuveritelny koniec, ale dobre.
co vsak znizuje hodnotenie, je ten otrasny preklad. prosim, povedzte mi, kedy si vydavatelia uvedomia ze prekladatel nerovna sa doslovny prekladatel textu ale napr. aj dobry a sikovny stylista? achjaj. pre porovnanie, tesne predtym som uz 2x docitala knihy t. frenchovej, ktore su v slovencine brilantne prelozene.to sa hned inak hodnoti, ze.

30.01.2015 3 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

velmi kvitujem putavo napisany doslov - moje hodnotenie to zvysilo o jednu hviezdicku.

18.12.2014 4 z 5