čika čika komentáře u knih

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

najskor som myslela, ze sa mi kniha tak zle cita len "vdaka" unave a pre mna troska menej zabavnej krimizapletke - nakoniec som sa nedockala ani ziadnej psychologickej kresby ci rozpracovania vztahovych linii, uveritelnych a niekam smerujucich dialogov alebo aspon mrazivej akcie ci naladoveho popisu....zial, velmi plytke a zbytocne

03.02.2016 2 z 5

Výnimoční ľudia Výnimoční ľudia Peter May

citalo sa to dobre, francuzske realie boli celkom fajne, ale samotny pribeh velmi velmi vratky a na efekt, indicie uplne nezrozumitelne, patranie velmi pritiahnute za vlasy a zaver = motiv zlocinu - chabota. napriek tomu uznavam, ze pribeh odsejpal a peterovi mayovi este sancu dam

02.01.2016

Hnev Hnev Zygmunt Miłoszewski

tak szacki nam na rozlucku pekne ukazal prostrednik....nech sa paci, detektivka ako ma byt, mam to stastie, ze miloszewskeho knihy citam vzdy v rovnakom obdobi, v akom su pisane, neinak tomu bolo aj teraz, preto na mna atmosfera knihy pekne dychla.

12.12.2015 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

tato knizka od karin fossum sa mi pacila asi najmenej. "indicky prvok" bol uplne samoucelny a matuci, mnohe postavy boli nedotiahnute, vela rozohratych linii. na mna posobila dost neucelene.

27.11.2015 3 z 5

Geniálna priateľka Geniálna priateľka Elena Ferrante

kniha sa citala velmi dobre, ale nemozem si pomoct, hoci je koniec vypointovany, v suvislosti so zaciatkom mi pride utaty a nedopovedany. normalne mi naznakovost nevadi, tu sa podla mna pyta vacsie prepojenie s tym, co sa podla zaciatku udeje v pritomnosti. je to trochu skoda....ale rozhodne stoji za precitanie
upravene hodnotenie - az teraz som pochopila, ze sa jedna o tetralogiu, takze pridavam...

18.11.2015 5 z 5

Nebojte se kreslit! Nebojte se kreslit! Sam Piyasena

velmi fajn prirucka, plna sviezich napadov -projektov pre tych, ktori nechcu zostat len pri vecnom trenovani kreslenia nudnych zatisi

Slečna mazlíček Slečna mazlíček G. du Planty

dobovy skvost, s rozkosnymi ilustraciami...naozaj stylovy cokoladovy bonbonik pre male mademoisellky...neviem odhadnut, ci dnesne dievcatka zaujme,znudi, poburi, pobavi alebo necha lahostajnymi.

Bublinkové rozprávky Bublinkové rozprávky Marta Hlušíková

"hlusikovske" - mile, vesele, hrave, plne fantazie - a v neposlednom rade skvelo doplnene ilustraciami.

Môj dedko Rýchly šíp Môj dedko Rýchly šíp Marta Hlušíková

naozaj mile, netreba sa bat, ze detom bude indianska tematika cudzia, kniha ponuka naopak vela nametov na dalsie "rozvedenie" a hranie, vizualne krasna, necudo, ze ocenena ako najkrajsia kniha roku.

Poludnica z Čerepeša Poludnica z Čerepeša Alena Wagnerová

velmi dobry vyber povesti -zaujali tie hororoidne :), s krasnymi ilustraciami alenky wagnerovej, ktora je vsak tu zboku v sekcii autori knihy nespravne priradena - prosim upravit....

12 hodin s Oskarem 12 hodin s Oskarem Eva Maceková

skvele, graficky i obsahovo napadite, kniha, ktora nie je prvoplanova, ale naozaj esteticka a navyse vtipna! dokazom je 6 rocny oskar, ktory uz si v nej dobre 3 roky cita zas a znovu....

14.11.2015 5 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

obalka je skutocne velmi mimo misu...co je skoda...arnaldur je u mna vsadenie na istotu, specificky priamociary styl rozpravania, rozuzlenie bez zbytocnych zvratov ci akcii "naefekt". taky normalny island :)

14.11.2015

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

napisane je to stale dobre, tana french skratka vie navodit atmosferu. ale neviem, rozne motivy sa mi zdaju povedome - particka spriaznenych dusi a la dokonala podoba, detektivi partaci a la vtedy v lese...ale dobre. je to v style autorky opat bichla ako svet, skoda ze v tej objemnosti sa straca motiv - pointa vrazdy.

14.10.2015 5 z 5

Kvazikrystaly Kvazikrystaly Eva Menasse

velmi zaujimava mozaika, hoci nejde o pribeh s nejakou zapeklitou zapletkou, bavil ma jazyk tejto knihy, zdanlivo nesuvisiace postavy a pribehy, skvela psychologicka kresba. velmi ocenujem aj preklad a graficku podobu knihy.

05.10.2015 5 z 5

Nočný film Nočný film Marisha Pessl

Velmi slubny nastrel, konstrukcne sice dotiahnute do konca, chybal vsak hlbsi ponor,prepracovanie postav,alebo aspon cordovovskeho kultu, uz slubovana appka ma ani nelaka

22.09.2015 3 z 5

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej Gabriela Futová

oblubena skriatkovska tematika s vtipnou pointou na zaver. prijemne ilustracie.

11.08.2015 4 z 5

Poďme hľadať poklad Poďme hľadať poklad Janosch (p)

Milé "jednohubky" pre našich najmenších, písané s veľkým humorom

05.08.2015 4 z 5

Ako Kamienočka a Kamienočko hľadali kamaráta Ako Kamienočka a Kamienočko hľadali kamaráta Márton A. András

carovne a poeticke, verim, ze aj vdaka mile h., inspirativne z hladiska vytvarneho prevedenia

03.08.2015 5 z 5

Konrád z konzervy Konrád z konzervy Christine Nöstlinger

uzasne detske scifi plne odkazov aj pre dospelakov. kniha, ktora okrem toho, ze je plna vtipnych scen, akcie a vynaliezaveho finale, hovori s lahkostou najma o inakosti, tolerancii, priatelstve.
dalsi skvostik z produkcie mladeho vydavatelstva verbatium.

16.07.2015 5 z 5

Ohňostroj pre deduška Ohňostroj pre deduška Jaroslava Blažková

skvele svizne dielko o nevsednom darceku....jaroslava blazkova pise ako ked nozom maslo kraja. odporucam.

23.06.2015 5 z 5