čika čika komentáře u knih

12 malých hororů 12 malých hororů * antologie

Samozrejme hodnotenie je viac za viac za vytvarnu stranku a originalitu niektorych knizociek....pytalo by si to azda mierne literarne dotiahnutie....

08.04.2017 4 z 5

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

ciste potesenie

Keramika od jara do zimy Keramika od jara do zimy Jitka Ščerbová

velmi uzitocna knizocka pre kazdeho, kto robi keramiku s detmi, pekne projekty, zrozumitelne vysvetlene, prijemny format.

Hávedník Hávedník Jiří Dvořák

od nazvu po poslednu ciarku velka spokojnost. knizka, ktoru mozete citat, kochat sa nou a nekonecne ju vyuzivat pri roznych cinnostiach s detmi. pre vytvarne ocko paradicka

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

kniha je pisana skutocne osobito, ale napriek expresivnemu vyrazu som mala celkom problem uverit pocitom hlavnych protagonistov. a teda miestami som sa dost stracala, co je skoda

29.03.2017 3 z 5

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú Elena Ferrante

tak a teraz uz len pockat na zaverecny diel. alebo sa naucit po taliansky?

17.03.2017 5 z 5

Nahí muži Nahí muži Amanda Filipacchi

zaujal ma namet, kontroverznost. odpudila ma obalka a pozor, slovensky preklad je velmi zly, vydavatel si nedal namahu spravit korektury, no hanba...nedocitala som to, tak mi ani neprislusi hviezdickovat, dej sa nevyvijal vylozene zle, skor trochu bez ladu, skladu a po povrchu, ako keby knihu pisala prave ta jedenastrocna dievcina.

12.03.2017

Príbeh nového priezviska Príbeh nového priezviska Elena Ferrante

hoci sa sagam vyhybam, tato ma dostala a samozrejme, ako dalsi tuna podo mnou, netrpezlivo cakam na dalsie pokracovanie. len pevne dufam, ze sa k nemu nedostanem po vyse roku tak ako k druhej casti, bolo troska na skodu, ze realie z prvej casti nie su tak cerstve v pamati (a knihu nemam doma, bola z kniznice). no a to je aj odpoved na otazku, preco sa vyhybam sagam :)

11.03.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

uz klasika, velmi velmi dobre odvedene remeslo. zapletka i psychologizacia postav na 1.

03.03.2017 5 z 5

Minpinkovia Minpinkovia Roald Dahl

krasne spravena knizka. mily, jednoduchy, trochu strasidelny a trochu zabavny pribeh s tak akuratnou stopazou pre malych citatelov.

27.02.2017 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

nehviezdickujem, nakolko som nedocitala, lebo toto nie je moj zaner. bola som na to upozornena, napriek tomu som vyskusala. remeslo je odvedene standardne dobre, ale tema ma nechytila. urcite odporucam pre tych, ktori su smrncli fantasy.

26.02.2017

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

ako vidim, nie som jedina, co knihu nedocitala. nejde o to, ze by sa citala zle, ale osudy sestier su take akesi rovnomerne nezazivne, alebo mozno nezazivne podane, chyba asi gradacia, alebo aspon hlbsi ponor do psychiky, neviem. nebodujem.

26.02.2017

Aby se děti divily Aby se děti divily Alois Mikulka

maly poklad....a to je nutnost - aby se deti divily- velka nutnost.

25.02.2017 5 z 5

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

pacilo sa mi to moc, naozaj stylovka a k tomu paradne ilustracie.

22.02.2017 4 z 5

Hľadá sa Elizabeth Hľadá sa Elizabeth Emma Healey

velmi kompaktna /a myslim ze aj velmi aktualna/ kniha napisana v prvej osobe hlavnej postavy, ktora trpi demenciou. klobuk dole pred konstruktom i zvolenou formou, obcas skripe slovensky preklad, ale iba obcas.

16.02.2017 5 z 5

Román o Jane Román o Jane Catherine Cusset

cita sa to dobre, nepopieram... ale...je to trochu ako psickova a macickina torta, poplacane piate cez deviate, pre mna vsak stylovo nevyhranene a nesurode, nehovoriac o prekombinovanosti motivov...a ani pokus o novodobu americku bovary nevysiel...

11.02.2017 3 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Alois Mikulka

toto je skvost, carovne dobrodruzstvo chlapca a kocura vo fantastickom vesmire. a tie ilustracie! mozem citat kazdy rok

07.02.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

zhmotnena nostalgia

29.01.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

kniha sa /az si hovorim ze kupodivu/ dobre cita a to je jej jedine pozitivum. dynamika deja, postavy, dialogy, zapletka, vsetko je dost odflaknute, okukane, nedotiahnute, nevyvazene. az sa sama cudujem, ze som ju tak rychlo docitala a - rovnako ako predchadzajuci hodnotiaci, aj ja si kludne precitam dalsiu knihu od bjorka. svet je plny paradoxov :)

29.01.2017 3 z 5

Dychové cvičenia Dychové cvičenia Anne Tyler

velmi fajn psychosonda to jednej rodiny, ktora sa mi pred ocami zobrazovala priam filmovo

06.01.2017 4 z 5