čika čika komentáře u knih

Norská čítanka Norská čítanka * antologie

hodnotim velmi vysoko, hoci som necitala vsetky poviedky, u niektorych mi zaner prosto nesadol...kazda krajina si zasluzi takuto citanku, velmi pekne spracovanu a pestro vyskladanu. nehovoriac o uzitocnosti takejto citanky pre studentov jazyka a realii danej lokality! super.

06.01.2017 5 z 5

Rituál Rituál Inger Edelfeldt

velmi vydarena zbierka poviedok, niektore trosku viac tlacia na pilu v psychologizovani, ale nevadi....autorku veru este vyhladam

31.10.2016 4 z 5

Domofón Domofón Zygmunt Miłoszewski

je skoda a hadam aj hanba, ze miloszewskeho prvotina vychadza u nas az v r. 2016....zaner ma bavil dost, akurat troska kolisalo tempo knihy, nejasne motivy a troska tej schemy. napriek tomu sa tesim na dalsiu knihu od ZM

20.10.2016 3 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

skvela autofikcia na pomedzi roznych zanrov, ktora bavi i mrazi, neuchyluje sa k samoucelnosti a je i zaujimavou sondou /verim, ze z velkej casti pravdivou/ do autorkinho sveta po Rien ne s´oppose a la nuit....

11.10.2016

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

tusim uz gavalde definitivne dochadza dych s nametmi, budovanim zapletky a - aj - hlbky dialogov.
aj billie som odlozila po par stranach,tu som vydrzala do polovice knihy. to, co sa tvari ako hladanie hlbsieho zmyslu je tak povrchne vybudovane, az no.

25.08.2016 2 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

achjaj, skoda toho vaudevillovskeho konca. ako z dakej operetky, fakt. mozno bolo zamerom autorky stvorit nefalsvoany viktoriansky roman, potom ale nemusela navnadit tou pekne psychologicky prepracovanou prvou polovicou. a aby sa nepovedalo - vzdavam hold prekladatelke!

04.08.2016 3 z 5

Jsi to ty? Jsi to ty? David Nobbs

no, ja neviem...pribeh ma zaiste celkom dobru ambiciu, ale nakoniec mi to pride ako znoska roznych predvidatelnych klise. napisane je to dobre, lahko, vtipne...
a ano, obalka je fajna - vsak argo

15.07.2016 3 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

uplny suhlas s puntikatymhrnkom, nasilie i sexualita su samoucelne a trpi tym samotna kostra pribehu a prepracovanie i psychologizacia postav, nicméně

08.07.2016 2 z 5

Freska Freska Magda Szabó

mimoriadna knizka pre szabo-istov, nakolko je to prvotina, ktora sa /zrejme/ nedockala reedicie a zozeniete ak tak v antikoch alebo milosrdnejsich knizniciach. genius szaboovej rozpravacstva sa tu prejavuje v celej svojej parade, vyborne rozhohrana psychologicka studia rozkladu jednej ery a jednej rodiny.

26.06.2016 5 z 5

Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo Veľký zošit / Dôkaz / Tretie klamstvo Agota Kristof

zhltnute na /takmer/ jediny tah. som rada, ze som sa dostala az k celej trilogii, velky zosit mi bol odporucany uz davno, ale hoci by ma urcite zaujal, tazko by vyvolal taku emociu ako po dokaze a konecne i tretieho klamstva. co ocenujem na artforackom vydani, je i velmi pekna graficka uprava, vratane obalky a tesi ma i vydareny preklad.

24.06.2016 5 z 5

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

kniha s pomerne sucasnym nametom, avsak principmi takmer antickej dramy. ocenujem britkost nothombovej jazyka, ktora nepovoluje sklznut do tuctovosti (co by sa vzhladom na temu niekomu istotne s nadsenim ponukalo).

23.06.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

dobre sa to citalo, hoci nic vynimocne, co sa tyka zapletky ani stylu pisania. nevadi. na leto velmi vhodna :)

13.06.2016 4 z 5

Chcem ti ukázať viac Chcem ti ukázať viac Jamie Quatro

Velmi zaujimave, miestami mysticke poviedky, ktore spolu viac ci menej suvisia...vynikajuci styl, klobuk dole za preklad

01.06.2016 5 z 5

Všude červená Všude červená Joanna Chmielewska (p)

odlozila som ju po prvych cca 10 stranach. taky chaos som uz davno v rukach nemala

07.04.2016 1 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Pri tejto knihe som mala celkom problem, ako ju chapat - pretoze ak by som ju mala brat vazne, tak ju odlozim po prvych 5 stranach a ako satira to zial tych vyse 500 stran neutiahne. docitane silou vole, je to hodne americke a mozno prave preto som sa neprehybala smiechom, ci co to slubovali recenzie na obalke knihy :-). a uplne posledna pripomienka - neviem, ci knihu cital aj nejaky muz, ale asi by som mala v jeho kozi dost problem sa s hlavnym hrdinom nejako stotoznit.

04.04.2016 2 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

určite skvelá žánrovka, ktorá nepostráda šťavu a vtip, zápletka viacmenej priamočiara, priznám sa, občas som sa strácala v postavách, ale to je môj problém. zaujímavé historické i geografické zasadenie. čo uberá na hviezdičkách, je neodškriepiteľná schematičnosť. ale nevadí, teším sa na prahu....

14.03.2016 3 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

no tak asi polhviezdicku som este pridala, priznam sa...kniha si v zavere sliape na paty, zda sa mi, ze posledne dve kapitolky su uz naozaj nasilu popridavane a mala som co robit, aby som ich pozorne docitala. inak skvely namet i zvoleny in medias res styl, skoda, ze tempo nevydrzalo....

08.03.2016 4 z 5

Jehňátko a Grandi Jehňátko a Grandi Jaroslava Blažková

Blazkovej nevyumelkovanu poetiku jazyka mozem vzdy a nezabil ju ani cesky preklad. Mierna poplatnost dobe mi nevadila.

16.02.2016 4 z 5

Ztracené dívky Ztracené dívky Alan Moore

tazko sa kniha hodnoti, vytvarna i konceptualna stranka je naprosto jedinecna, ale ako tu uz niekto napisal, pohlad na interpretovane klasicke rozpravky uz nikdy nebude rovnaky a nie som si ista, ci som to potrebovala :D

15.02.2016 4 z 5

Dekorování papíru Dekorování papíru Klára Nejezchlebová

kniha, ktora ma takmer podcenujuci nazov, na sikovne malom formate sa predstavuju rozne techniky a zasahy do papiera so solidne vysvetlenym postupom a fotografiami. uzitocna pomocka pre ucitelov VV.

15.02.2016 5 z 5