Rituál

První kroky do nemilosrdného světa dospělých, mateřství, coming out nebo třeba radikální ztráta iluzí. Hrdinky a hrdinové psychologicky zaměřených povídek uznávané švédské spisovatelky jsou velice různí, spojuje je však to, že se s nimi čtenář setkává v určité mezní situaci. Povídky zpracovávají téma překračování hranic formou, která osloví i nejnáročnějšího čtenáře. V češtině dosud z autorčiny tvorby vyšly romány Šikovnej kluk a Stíny v zrcadle....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294694/ritual-EGd-294694.jpg 3.811

Rit (1991)

Literatura světová, Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Garamond

terkas2001
28.09.2017

Některé povídky mě zaujaly a opravdu bavily číst, jiné úplně naopak. V těch jsem totiž obvykle neviděla žádný smysl a nepochopila jsem, co tím chtěla autorka říct. Přesto bych knihu hodnotila spíše kladně.

medialstar
11.08.2017

Povídky, které jsou vytažené z různých autorčiných sbírek. Myslím, že byly vybrané dobře, jako celek to působí vyrovnaně. Různí lidé v různých situacích. Někdy jsem se až lekla, že mi snad Inger vidí do hlavy, když mi připomněla moje vlastní myšlenky. Trocha té severské melancholie, dobře vystižené momenty a nálady a k tomu literárně na úrovni. Pro mě docela překvapení a nebojím se dát plný počet hvězd.

Meggie1
21.04.2017

Podle mého názoru hodně nesourodá sbírka povídek - některé skvělé, u některých mi smysl unikl ale to může být moje chyba :-) Takže pro mě průměr!

OndřejMergl
06.03.2017

Kniha je poskládaná z nesouvisejících povídek. Některé na mě udělaly dojem, většina prostě šla a některé jsem ani nepochopil, co tím autorka chtěla říci.

čika
31.10.2016

velmi vydarena zbierka poviedok, niektore trosku viac tlacia na pilu v psychologizovani, ale nevadi....autorku veru este vyhladam

mySaints
02.10.2016

Některé povídky jsou zčásti trochu nepochopitelné, ale některé opravdu skvělé. Ukazují nám ty nejhlubší pocity a myšlenky nejrůznějších lidí, v kterých občas člověk poznává sám sebe. Povídky zachycují i takové věci, zážitky, pocity, které si člověk nechá pro sebe po zbytek svého života, jelikož se zdají být hloupé nebo ponižující. Rozhodně doporučuji pro všechny, kdo ve svých myšlenkách a podivných pocitech chtějí jít ještě hlouběji a nebojí se. TOP: Nahoře na mýtině; Rituál; V zemi snílků, kde je možné všechno

švédská literatura

Inger Edelfeldt