čika čika komentáře u knih

Bylinkové domácí lázně Bylinkové domácí lázně Greta Breedlove

paci sa mi dizajn knihy i mnozstvo receptov, akurat nazov je znacne zavadzajuci. v knihe su recepty nielen na "lazne", ale aj na pripravky na telo, vlasy a pod.

23.06.2017 4 z 5

Prírodná kozmetika Prírodná kozmetika Margaret Briggs

za malo penez vcelku dost muziky, nie som zatazena na obrazove prilohy, ale mozno by sa nejaka zisla.

23.06.2017 3 z 5

Kult Kult Emma Cline

Namet zaujimavy, v mnohych smeroch vsak nedotiahnuty. Co vsak knihu uplne zhadzuje, je ten priserny preklad. Velke minus.

20.06.2017 2 z 5

Já se nebojím Já se nebojím Niccolò Ammaniti

veľmi čtivé, živé, dramatické, smutné...malý taliansky skvost, teším sa aj na autorove ďalšie...a aby som nezabudla - vďaka pán vallo za dobre odvedenú prekladateľskú prácu (sk vydanie)

17.06.2017 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Skoda, ze som sa nepoucila hned v uvode, co za zaner ma caka...moja chyba a preto dam tie tri hviezdy, lebo inak som cakala uz len spanielsku inkviziciu :-)

14.06.2017 3 z 5

Tri ženy pod orechom Tri ženy pod orechom Václav Pankovčín

nedocitane. musim priznat, ze ma slovensky vidiecky "magicky" realizmus nikdy moc nebral a pravdu povediac, od mladeho autora som uz nieco podobne necakala vobec. nezaujal ma ani literarny jazyk, ani zapletka a neustala "vola bozia" ma iritovala najviac.

10.06.2017 odpad!

Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Obrázky z moderních československých dějin (1945–1989) Jiří Černý

ako fanusik povodnych komiksovych ceskych dejin som neodolala ani tejto. nutno podotknut, ze tato cast historie uz zdaleka nepripomina rozpravkove a povestove stare dejiny a pre mna je akasi bolestnejsia, zcasti preto, ze v skole nam povojnove dejiny takymto sposobom nikto neprednasal. no a ilustrator si zasluzi velku jednicku.
akurat pre vas, co si myslite, ze kniha je pre deti - odskusane na vlastnych 10 - 11 rokov - zadrzte, este nie je. co neznamena, ze ju do knihovnicky nepotrebujete, zeano :)

08.06.2017 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Ducharska zapletka v zasade neprinasa nic nove, kniha vsak solidne ubieha, ma primeranu stopaz - no a stipka skolometskeho feminizmu tiez nezaskodila...

07.06.2017 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

asi je to uz tym mnozstvom precitanych detektiviek, alebo neviem....zapletka zbuchana silou - mocou, motiv s utecencami ako reflexia na aktualne problemy vo svete -hm..., ale vsetko zostava kdesi na povrchu....ani to, ze sa kniha cita takmer sama, ma neprinuti pridat, skor rozmyslam, ci by si nezasluzila hviezdy dve.

04.06.2017 3 z 5

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

milujem tuto fowlesovu filozoficko - psychologicko - sociologicku sondu do viktorianskych cias a mozem sa k nej opakovane vracat a hladat nove a nove "citaty" - velmi aktualne:
"....Azda je pre ľudstvo výhodnejšie, že my ľudia môžeme medzi sebou komunikovať čoraz väčšmi. No ja som kacír, nazdávam sa, že izolovaný svet našich predkov bol ako väčší priestor, ktorý mohli využívať a ktorý im my môžeme závidieť. Dnes totiž doslova platí, že svet je pre nás malý, priveľmi malý."

29.05.2017 5 z 5

S malířem kolem světa S malířem kolem světa Josef Šubrt

kultovka z detstva

Môj bláznivy obrázkový svet Môj bláznivy obrázkový svet Tom Schamp

kto miluje obrazky, blaznive obrazky - tak ako ja - must have.

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

vsetky pozitiva su tu uz viac-menej zhrnute a vsetky potvrdzujem, prijemne ma prekvapuje vyznanie prekladatela, ktoreho chvalim, robota to musela byt enormna - ale perfektna...a teda jedine, co ma trapilo, boli krce v rukach, bichla je to naozaj neskutocna a nesikovna. nacim poznamenat, ze ani vazba to moc nezvladala a kedze som ju mala z kniznice, mozem len hadat, pri kolkom citatelovi sa rozpadne celkom... - to len taka poznamka, keby vydavatel cital, ci radsej ne vydat 2 - 3 knihy a nesetrit na dalsich vazbach.

28.05.2017 5 z 5

V mrazivých časech V mrazivých časech Fred Vargas (p)

opäť zasa iná detektívka, čo je super.
vargas(ová) má nadhľad, vtip, historické podkutie a lásku ku svojim postavám . uletenosť a zároveň ľudskosť každého z nich je podaná z miernou iróniou, zápletka fajná, cesta na island inšpiratívna :-)

11.05.2017 5 z 5

Smrť vo Viedni Smrť vo Viedni Frank Tallis

velmi klasicky detektivny pribeh v tom najlepsom duchu, bez zbytocnych samoucelnych kvaziakcnackych sceniek. za mna 5, lebo
1. - odohrava sa to vo viedni pocas monarchie
2. - velmi intenzivne sa tam miha psychoanalyza
3. - hra sa tam na klavir moj milovany schubert
no neberte to!

07.05.2017 5 z 5

Barvy Barvy Aino-Maija Metsola

neodolala som a kupila "pracovne" ako pomocku pre malych vytvarnikov, odporucam vrelo, knizka je povabna, farby nadherne :-)

20.04.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

kniha, ktoru treba vnimat v dobovom a biografickom kontexte.

17.04.2017 5 z 5

Florence a Giles Florence a Giles John Harding

ten pocit, ked plesate nad obsahom i formou! moj klobuk dole pred prekladatelom, presne ten specialny jazyk, ktoreho sa zhostil, robi knihu este vynimocnejsou. velke potesenie.

17.04.2017 5 z 5

Manuál pre upratovačky Manuál pre upratovačky Lucia Berlin

poviedky su skvele, co pokrivkava je preklad a redakcia. pri takomto literarnom smaragdiku to zamrzi.

09.04.2017 5 z 5

Oskar Ed: Můj největší sen Oskar Ed: Můj největší sen Branko Jelinek

je mi luto, ze neviem lepsie ohodnotit, ale jednoducho som ju musela odlozit. v neposlednom rade aj preto, ze som ju skutocne nevladala udrzat - beletria tejto kilaze vyzaduje zdatneho citatela. kresba fajn, ale cakam aj silny pribeh, ktory sa tu nekona, je to neskutocne natiahnute a vlastne hrozne ubijajuce citanie....ok, mozno ma v poslednej tretine cakalo par zvratov alebo aspon "rozuzlenie", ja som to vsak doslova "neuniesla".

09.04.2017 2 z 5