S malířem kolem světa

Malovaná encyklopedie pro děti, která popisuje jednotlivé státy světa, doprovázené kreslenými obrázky .

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63628/s-malirem-kolem-sveta-wTC-63628.jpg 4.734
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno:, Albatros (ČR)

S malířem kolem světa (1984)

Kniha S malířem kolem světa

Nočnípták

Tuto knihu dostal kdysi náš syn a moc si ji považoval. Dneska už opravdu neobstojí, jsou v ní zastaralé informace. Přesto ji má na předním místě ve své knihovně. Když už se v ní moc nedá číst, tak ilustrace pana Kalouska jsou pořád v kursu.

A teď si představte jakou jsem zažila radost. Jdu kolem knihkupectví a ve výloze na mne svítí ilustrace, které znám. Je to ta kniha? Nebo není? Není to svět. Je to Evropa. A Kalouskem ilustrovaná. To Albatros vydává k 70. narozeninám knížky, které měly během těch let úspěch. Už jsem ji koupila. Vnuk je nadšený a já též.

Vlastně sním o to že by to jednou vyšlo v nějaké aktualní edici. Jedna z knih co mi formovala dětství a trávil jsem s ní mnoho chvil. Zajimavé je že mě oslovila dokonce až v roce 2000, kdy mi ji táta sehnal v antikvariátu. Velká udalost pro mě taky byla když jsem jeden z obrázků z Kuby našel v pohlednicovém originále.

Jirinamac
26.11.2017

Knížku dostala tehdy má 4letá dcera od babičky k vánocům. Prý, když nemůžeme cestovat, tak alespoň prstem po mapě. Ku podivu v ní opravdu ráda listovala. Poutavé a pěkné obrázky se jí líbily a i já v ní ráda četla. Dneska by asi neobstála.

čika
28.05.2017

kultovka z detstva

MayB2
20.01.2016

Nikdy jsem se snad v textu nedostala za Západní Berlín. Ale obrázky jsem vydržela prohlížet nekonečně dlouho.

jana.hud
28.11.2014

Nad touto knížkou a Altasem světa jsem v dětsví strávila hodiny a hodiny a snila o tom kam všude se jednou podívám. Nádherně ilustrovaná.

tomalakis
29.09.2014

Hrdinou této knihy je úžasný Jiří Kalousek. Nádherné a osobité kresby jsou to jediné, proč je tahle kniha tak skvělá. Nikdy ale nepochopím, jak mohl projít tak příšerný text. Koho napadlo dát do dětské knihy tak nudné povídání okleštěné jen na strohá fakta. Jediné, co je tu ke čtení, je krásná předmluva Jiřího Kalouska.

mira.l
22.09.2014

Dneska by už ta knížka, v podobě, v jaké vyšla v 80. letech, asi ani pro děti moc aktuální nebyla, ale živě si pamatuju, jak jsem ji tenkrát v roce 1988 moc chtěl, a přemlouvání rodičů bylo docela dlouhé, ta knížka tenkrát stála celých tuším 115 Kčs!!:), a to bylo v době, kdy se dětské knížky kupovaly za 18, 20, 30, málokdy za víc jak 50 korun opravdu dost. Už si ani nepamatuju, jestli jsem to uhrál na narozeniny nebo Vánoce,ale dosáhl jsem svého a pak se dlouze kochal:).

Josef Šubrt
česká, 1929 - 1976

všechny knihy autora

Kniha S malířem kolem světa je: