Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú přehled

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329852/bmid_ti-co-odchadzaju-ti-co-zostavaju-x9x-329852.jpg 4 999 999

V tretej časti Neapolskej ságy sa z dievčat Eleny a Lily stávajú ženy. Lila, ktorá sa v šestnástich vydala, má malého syna, opustila manžela a výhody, ktoré jej prinášalo manželstvo, a pracuje ako robotníčka vo fabrike. Elena odišla zo štvrte, skončila vysokú školu a vydala úspešný román. Otvorili sa jej dvere do sveta vzdelaných ľudí. Obe ženy sa snažia prebúrať múry väzenia, ktorým je život v biede, nevedomosti a podriadení sa. Plávajú v mori príležitostí, ktoré priniesli sedemdesiate roky. A predsa ich stále spája silné puto, ktoré nemôžu preťať žiadne vonkajšie okolnosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Storia di chi fugge e di chi resta , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú. Přihlašte se a napište ho.

Lole
11.03.2024 5 z 5

Vztah Lilly a Eleny, konečně nabírá za mě více než jen dětské přátelství a líbí se mi že přichází otázka jestli toto je přátelství? Chybí tam závislost a touha být jedné z nich ve stínu, ale opravdu se chtěj porazit. Konec je jízda. Nino jako by se stával svým otcem pomalu...
Za mě skvělé odehrané a konflikt mezi Pietrem a Lenu byl taky dobře vykrelený. Líbí se mijak přichází liberální pohled do jejich vnímání. A celé je to cítit 70 a 60 léty. Velmi se těším na další knihu.

Kenykeny
11.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Pro mě zatím nejlepší díl. Mistrně vyjádřené emoce všech postav, včetně dětí.
Silný konflikt mezi životní láskou a věrností rodině.

L.Helena
19.09.2023 4 z 5

Audiokniha
Zatím mě každý díl baví o něco víc, než ten předešlý. Asi jsem si na této sérii vypěstovala závislost, protože hned musím jít na závěrečný díl.

Sokolník, Lesk soumraku a další knižní novinky (7. týden)

12.02.2023

Žebříček nejprodávanějších e-knih (říjen)

04.11.2017

Velký knižní čtvrtek - 19. října

16.10.2017

Džentlmen nie je krásny bežne, džentlmena si všimneš, je výnimočný.

Keď má úloha, ktorú si dáme, neodkladnosť vášne, neexistuje nič, čo by nám mohlo zabrániť doviesť ju do konca.

Každé rozhodnutí má svůj příběh, spousta okamžiků našeho života se tísní někde v koutě a čeká na své vyústění a vyústění nakonec přijde.

Kniha Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú v seznamech

v Právě čtených22x