koupit eknihy

Elena Ferrante

italská, 1943, webkoupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanouGeniální přítelkyněPříběh nového jménaPříběh ztracené holčičkyPláž v noci

Autor

Elena Ferrante (* 1943, Neapol) je pseudonym italské spisovatelky a překladatelky z němčiny (např. Christy Wolfové) Anity Rajaové. Matkou Anity Rajaové byla Golda Frieda Petzenbaum (nar. 1927), narozená v německém Wormsu jako dcera polských Židů, kteří emigrovali v roce 1937 z nacistického Německa do ... celý životopis(zdroj: česká wikipedie)

Komentáře (1)

pinussilv
01. června

Jak první tak druhý díl tetralogie mě pohltil. Byla jsem vtažena do Itálie, byla jsem svědkem vyprávění o osudech dvou dívek z jedné čtvrti. Zcela barvitě se mi před očima odvíjely obrazy prostředí i události. Autorčina vynikající vypravěčská schopnost mi dala téměř smyslově vycítit barvy, zápachy i vůně jak Neapole, tak prázdninového domu, kde se děj odehrává. Touha dívek, jejich životní směrování a hlavně italská atmosféra, která byla zcela hmatatelná, bylo ještě to působivější než italské filmy s Mastroianim a Lorenovou či Kmotr. Byla tam italská vášeň, lítost, hrdost, láska, mafie, temperament, touha vymanit se.... Zkrátka doporučuji a už se těším na další díly.