koupit eknihy

Elena Ferrante

italská, 1943, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Příběh ztracené holčičky

Příběh ztracené holčičky

Závěrečný díl neapolské tetralogie Geniální přítelkyně odkrývá další osudy Eleny a Lily. Obě jsou dospělé, mají muže, milence a svou kariéru. Jejich vztah, někdy hluboký ... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Geniální přítelkyněPříběh ztracené holčičkyPříběh nového jménaPříběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanouDny opuštění

Komentáře (3)

Přidat komentář
ddkk
17. dubna

Elena Ferrante je kritikou řazena mezi největší žijící italské autory a týdeník Time ji v roce 2016 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Její romány Tíživá láska a Dny opuštění se dočkaly filmového zpracování (1995, r. Mario Martone a 2005, r. Roberto Faenza).

ddkk
27. ledna

Skutečnou identitu Eleny Ferrante, která je mimořádně úspěšná v mezinárodním kontextu, zkoumali lingvista Michele Cortelazzo a statistička Arjuna Tuzzi, kteří použili metodu kvantitativní analýzy opakovaných lexikálních prvků při srovnání 150 románů a 40 současných autorů. Cílem bylo zjistit, kdo se skutečně skrývá za pseudonymem Elena Ferrante. Setkání účastníků průzkumu se konalo 07.9.2017 na univerzitě v Padově pod názvem „Kreslení profilu Eleny Ferrante“ , kde se diskutovalo o výsledky výzkumu.
Na základě této analýzy uvedli, že manžel Anity Raja, Domenico Starnone, je pravděpodobným autorem Ferrantiných děl.

pinussilv
01.06.2017

Jak první tak druhý díl tetralogie mě pohltil. Byla jsem vtažena do Itálie, byla jsem svědkem vyprávění o osudech dvou dívek z jedné čtvrti. Zcela barvitě se mi před očima odvíjely obrazy prostředí i události. Autorčina vynikající vypravěčská schopnost mi dala téměř smyslově vycítit barvy, zápachy i vůně jak Neapole, tak prázdninového domu, kde se děj odehrává. Touha dívek, jejich životní směrování a hlavně italská atmosféra, která byla zcela hmatatelná, bylo ještě to působivější než italské filmy s Mastroianim a Lorenovou či Kmotr. Byla tam italská vášeň, lítost, hrdost, láska, mafie, temperament, touha vymanit se.... Zkrátka doporučuji a už se těším na další díly.