cmelda87

LevhartLevhartJ. Nesbø

Moje první prectená kniha od tohoto autora. Chvilku mi trvalo,než jsem "najela" na jeho styl. A trošičku mě mátlo to propojování a odkazování na Sněhulaka, ale líbilo se mi to. Celkově. Určitě si časem přečtu další.

Před bouříPřed bouříD. Chamberlain

Líbila se mi. I když o trochu míň, než ty osttní, které jsem od této autorky prozatím četla.

ÚplňkÚplňkR. Honzák

Úzká brožůrka bohatá obsahem vešovaných postřehů z doby dřívější i nynější, odlehčených laskavým humorem, jež je panu Honzákovi vlastní :-)

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Možná někomu připadne, že je tam až moc sexu a vztahových zápletek, ale takhle to přece mezi lidmi chodí všude, nebo ne.? Rozhodně tam nebylo nic neuvěřitelného a i to je na stylu psaní Patrika Hartla to dobré. Jak bylo napsáno v závěru. Tato knížka mě rozesmála i dojala. Líbila se mi :-)

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

Moje první přečtená knížka od Patrika. Okamžitě mi sedl jeho styl. Všechno ze života, nic přehnaného. Pohodové čtení pro každého. Moc se mi to líbilo. Už mám nachystané ty další a těším se! :-)

07.12.2018

Zpěvavý pes / Konečně, má drahá...Zpěvavý pes / Konečně, má drahá...J. H. Chase (pseudonym)

Mám přečteno "Konečně má drahá." Dobře se to četlo. Moje první kniha od J.Ch. Chase - nebylo to špatné :-)

17.11.2018

Touha tulipánůTouha tulipánůL. Klassen

Možná se mýlím, ale připomíná mi to Chatrč. Akorát, že tento příběh je popisován z pohledu a prožitků ženy a není tolik rozsáhlý. Ale taky se mi líbil :-)

14.11.2018

Prokletí minulostiProkletí minulostiM. Brent (pseudonym)

Moje první kniha od tohoto autora. Dobře napsané. Zajimavý příběh o odvaze, vnitřní síle a soudržnosti. Sympatická hlavní hrdinka a její přátelé.

26.10.2018

Všichni žijemVšichni žijem' v blázinciR. Honzák

Jsem tolik nadšená a plná dojmů, z knihy a hlavně z osobnosti Pana Honzáka, že momentálně nejsem schopná všechno přesně formulovat tak, jak to v sobě mám. Zatím jen tedy, jedno velké, DĚKUJI!

26.09.2018

Bláhovost láskyBláhovost láskyM. Pedlerová

Dobrý příběh. Snad jen ta část, kde Diana stále řeší, jak je to mezi Maxem a Adriennou, mi přišla až zbytečně dlouhá.

20.05.2017

Dokonalý cizinecDokonalý cizinecR. Knight

Knížka mě velice překvapila. A je to další z těch, které mě přesvědčily, že dočíst do konce se vyplatí. Líbila se mi.
A i kdyby byla o ničem, tak by se mi taky líbila, protože to byl vánoční dárek od milovaného mladšího brášky, který mi tím udělal velkou radost :-)

01.03.2017

Levandulová zahradaLevandulová zahradaL. Riley

Moje první knížka od této autorky a naprosto mě uchvátila. Celá. Dlouho jsem nečetla něco tak pěkného, napínavého a čtivého. Kdyby na konci autorka neuvedla, že příběh je smyšlený, i bych byla schopna uvěřit tomu, že byl podle skutečnosti, jak dobře byl napsaný.
Těším se na další knihy této autorky :-)

31.12.2016

Čmeláci v srdciČmeláci v srdciP. Hülsmann

Za mě: Pěkná knížka, příjemné čtení! :-)
Ano povětšinou hlavní hrdinka působí, že se neustále točí v ufňukaném kruhu, ale díky tomu má čtenář možnost sledovat její postupnou změnu a dozrávání. Tímto zároveň tento příběh reálně vykresluje životní příhody, které mohou potkat kdykoliv, kohokoliv z nás. Několikrát mě u toho napadlo: " Ano, to znám , nebo jsem to taky zažila (rakovina, atd). A občas to člověka mezi řádky, přivede k myšlence: "Jak bych se k tomu postavil/a já?"
Ale taky tam byly i veselé příhody, kterým jsem se fakt od srdce zasmála - Lenin pohovor, maminčin boj se zmrzlou kachnou!, atd ... :-D
Z postav si mě nejvíc získal Ben :-) a Otta.
A že je celou dobu jasné, jak příběh dopadne? To je snad u většiny románového čtení ;-)

08.10.2016

Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuA. Martin-Lugand

Dlouho se mi nestalo, že bych měla knížku tak rychle přečtenou. Zvládla jsem ji v kuse asi za dvě hodiny. Četlo se to celkem svižně, nicméně mám z té knížky zvláštní pocit. Nějak ten příběh v sobě nejsem schopna přijatelně zpracovat. Nejvíc se mi tam asi líbil Félix a Postman Pat :-)
A co víc k tomu říct? Šťastní lide čtou a pijí kávu mi více věcmi připomíná Levandulový pokoj, ale ten se mi líbil mnohem mnohem víc.

14.05.2016

Prázdné křesloPrázdné křesloJ. Deaver

Ty brďo! Něco mi to říká - mám pocit, že už jsem to kdysi četla, ale pořád si to jaksi nemůžu vybavit .. :-(

22.02.2016

Hořkosladké verše z mého nitraHořkosladké verše z mého nitraJ. Houdek

Budeme rádi za jakýkoliv Váš nápad, na jaké akci by se mohli prodávat Sbírky básní od Jana Houdka.? Výtěžek by mu aspoň částečně pomohl k další léčbě v Klimkovicích.
Jinak jsou tyto knihy za 125 Kč stále k dostání ve Žďáře n.S. v Čokoládovém ráji u Hany Pokorné, nebo v Jihlavě v OC na Březinkách u Miluše Lodinové. Z celého výtěžku bude financována další léčba. Všem, kteří si knihu zakoupili a přispěli tak na dobrou věc, moc děkujeme!

10.02.2016

Dívka, která se dotkla nebeDívka, která se dotkla nebeL. Di Fulvio

Knihu už jsem měla nějakou dobu doma, ale nevím proč mi trvalo tak dlouho, než jsem po ni sáhla
(číst několikset stránkové bichle mi problém nědělá). A ve 3h. ráno jsem ji dočetla! Jsem mile překvapena :-) Hlavně proto, že historické romány nejsou "mým šálkem" .. Ale kniha mě dostala a já musela číst dál a dál. Autorův styl psaní se mi líbí. Čtenář si tak lehko dokáže vše představit, vybavit a vžít se do děje i do postav. V tomto příběhu je krásně ukázáno, že je důležité mít cíl, nevzdávat se svých snů, neztrácet svou motivaci. I přes všechno zlé a špatné se tu snoubí víra, naděje a láska. Což vede k odpuštění a změně v jednání, vztahu k sobě, k druhým, ale i v životě celkově.

02.10.2015

Muž, který sázel stromyMuž, který sázel stromyJ. Giono

Před nějakou dobou se stala mým favoritem a asi už navždy zůstane moji milovanou knížečkou. Elzéard Bouffier zůstane v mém srdci.
Vždycky, když potřebuju pohladit po duši, anebo naopak, když je mi dobře a nechci se nechat něčím zatěžovat, tak si ji přečtu.
Už jsem měla několik "kolibříků" této knížky, ale vždycky jej někomu daruju a koupím si dalšího :-)
Vřele doporučuji všem a jsem toho názoru, že tento příběh by měl být povinnou četbou na všech školách!
Kéž by mezi lidmi bylo více takových charakterů, jako Můž, který sázel stromy ..

12.09.2015

Padlí anděléPadlí anděléA. M. Greeley

První půlkou jsem se prokousávala a sama sebe jsem přesvědčovala vydržet a dočíst. To se vyplatilo. Druhá půlka už se četla líp, byla jasnější a napínavá. Zajimavé téma příběhu.

12.09.2015

Hafni! a jiné povídkyHafni! a jiné povídkyM. Petrlová

Tak jsem si po nedělním obědě lehla, že si přečtu jednu dvě kapitolky .. A ani ne za hodinu jsem měla přečtenou celou knížku. Líbila se mi :-) Taková nenáročná právě pro ten nedělní oddech, třeba.. :-)

30.08.2015

Půlnoční zátokaPůlnoční zátokaN. Roberts

Tahle knížka byla moje první od této spisovatelky. Možná je to červená knihovna, ale je to taková hodně dobře čtivá oddechovka. A i když to bylo hodně napínavé, tak se tam neztrácely vtipné pasáže, které to všechno příjemně oživily. A i proto se mi knížka tak líbila :-)

23.08.2015

Hra na schovávanouHra na schovávanouJ. Patterson

Napínavá knížka s překvapivým koncem. Díky rozdělení na krátké kapitoly se dobře a rychle četla.

14.06.2015

Soukromé životySoukromé životyD. Chamberlain

Další kniha od této autorky, která je pěkná, napínavá, plná zvratů, ale hlavně zase dobře čtivá.

18.05.2015

MlčeníMlčeníD. Chamberlain

Ve 3h. ráno jsem to dočetla! Úžásné! Přesně tohle miluju - a i Mlčení je pro mě právě z těch knížek, které vtáhnou, nemůžete přestat číst, příběh pohltí až do samého konce, kde už asi na 100% víte, jak to teda dopadne. Jenže to si jen myslíte, protože byť i poslední stránka Vás dostane a zůstanete překvapení. A ještě nějakou dobu po dočtení musíte na ten příběh a osoby v něm myslet. Mě u toho až napadlo, jestli je to opravdu jen příběh, nebo se to stalo doopravdy.? :-)

21.04.2015

Nikomu ani slovoNikomu ani slovoH. Coben

Parádní kniha! :-)

06.01.2015

Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaZe mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaP. Brzáková

Nic lepšího jsem za poslední dobu snad nečetla. Vážně úžasná knížka! Doporučuji.

25.08.2014

V melounovém cukruV melounovém cukruR. Brautigan

Podle této knihy byla zpracována táborová hra.(asi rok 2003).
Můj poslední dětský letní tábor, který jsem si užila jako účastník.
A díky perfektnímu zpracování a dobrému podaní tehdejšími vedoucími mám na tento příběh pěkné vzpomínky.
A ještě trochu toho "melounového cukru" doma ve skleničce na památku :-)

10.06.2014