Dny opuštění přehled

Dny opuštění
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100047/bmid_dny-opusteni-dQ1-100047.jpg 3 301 301

Román, jehož hlavní hrdinkou je překladatelka Olga, se odehrává v Turíně, kde Olga žije v malém bytě s manželem Mariem, dvěma dětmi a psem. Děj začíná v okamžiku, kdy manžel, zdánlivě bezdůvodně, od rodiny odchází. Olga si zprvu nedělá starosti, nepochybuje, že se Mario opět brzy vrátí. Postupem času však naděje na manželův návrat mizí. Olga v noci nemůže spát, sleduje pornografii, která se jí během dne promítá do života. Pomalu přestává zvládat základní činnosti, ztrácí se ve světě vzpomínek na rodnou Neapol a smyšlených představ. Byt se jí stává vězením… I ve svém druhém románu se Elena Ferrante noří do duše ztrápené ženy. Probírá s ní její vzpomínky i smyšlené představy, pomáhá jí najít cestu z bezútěšné situace. Kniha byla roku 2005 zfilmovaná italským režisérem Robertem Faenzou. Jednu z hlavních rolí si v něm zahrál i oblíbený hudebník Goran Bregovic.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

I giorni dell'abbandono , 2002


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dny opuštění. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (75)

katpas76
18.05.2024 2 z 5

Audiokniha
Podprůměrný příběh, nesympatická až protivná hlavní hrdinka.

Yaney
05.05.2024 3 z 5

Kniha se mi nečetla jednoduše i když byla velmi dobře napsaná. Nějak jsem se nebyla schopna ztotožnit s hlavní hrdinkou, a s jejími činy, které v knize popisovala. Navíc jako matka mi některé pasáže s dětmi vyloženě vadily. Ale bylo to velmi obnažující, a šlo to až na dřeň, hodně depresivní čtení ale se světlem na konci.


s.macuska
22.09.2023 3 z 5

Oceňuji syrovost, se kterou je příběh napsán. Nelehká životní situace a zklamání přináší absurdní a iracionální představy. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. A to kniha dobře vystihuje.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dny opuštění v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených405x
ve Čtenářské výzvě36x
v Doporučených5x
v Knihotéce91x
v Chystám se číst116x
v Chci si koupit23x