Nočný film

Román mladej americkej autorky Marishe Pessl označilo viacero prestížnych amerických denníkov za najlepšiu knihu roku 2013. Investigatívny novinár Scott McGrath prechádza hlbokou osobnou krízou: jeho súkromný život je v troskách a jeho úspešná kariér a spľasla ako bublina. Obvinil tajomného režiséra Stanislava Cordovu z perverzných a kriminálnych činov a jeho právnici novinára mediálne zdiskreditovali. Keď sa však jednej upršanej októbrovej noci nájde v manhattanskom sklade telo Ashley Cordovovej , režisérovej dcéry, McGrath je presvedčený, že nejde o ďalšiu tragickú náhodu, spojenú so zdanlivo prekliatym rodom. Hoci o Cordovových temných a znepokojujúcich filmoch tlač už kadečo popísala, o samom režisérovi sa vie iba málo. McGrath sa rozhodne preniknúť hlbšie do jeho desivého, hypnotického sveta, aj keď riskuje, že tentoraz môže prísť i o rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234477/nocny-film-234477.jpg 3.971

Night film (2013)

Horory, Romány, Thrillery
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Nočný film

Hendrychova.K
28.05.2018

Kniha je hodně zajímavá, v druhé půli velmi napínavá. Akorát ten konec. Úplně jsem s ním spokojená nebyla. Druhá půlka ve vás vyvolává, že máte čekat wow efekt, ale pak během deseti stránek se konec jaksi rozplyne.

jelad
29.12.2017

Noční film stojí na tajemné postavě Stanislase Cordovy, údajně geniálního režiséra takzvaných nočních filmů - temných obrazů ze dna lidského bytí a duše. Cordovovy snímky měly prostřednictvím své brutality a surovosti, skrze střet s hnusnou stránku lidskosti, otevřít člověka - a napomoci mu dostat se z okovů společnosti a z omezenosti, do které jej automaticky po narození staví civilizace. Mystérium Cordova ale bohužel povětšinou nefunguje. Autorka vytvořila jeho zajímavý obal, nikoli obsah. „Vzhled“ postavy vymyslela zdatně, skrze děj a příběh knihy se však čtenář nedostane k ničemu jinému, nežli k plytkému vyprávění o vzývání ďábla a vraždění „neviňátek“, které pak ale ovšem závěrem vycházejí stejně naprosto mylně, tudíž hlavní postava zůstává i nadále v temnu a čtenáři z ní nezbývá v podstatě nic.
Děj je navíc značně rozbředlý, kniha nemá hloubku ani tempo, kolovrátkovité opakování jednotlivých domněnek a faktů se táhne na stránkách stále dokola a dokola. Neustále přirovnávání „něčeho“ k „nějakým“ artefaktům masové kultury je otravné a odhaluje tak spíše hru na dojem, nikoli autorčiny volné asociace.

FiliaNoctis
07.08.2017

Skvelé. Tlieskam. Slovo "vysokooktánová" sa k tejto knihe hodí výborne. Temný, rozsiahly príbeh o vybájnenom režisérovi, géniovi balancujúcom na hrane alebo Pánovi temnôt a jeho (ne)šťastných blížnych a človeku, ktorý po stopách jeho príbehu nachádza puzzle do nekonečnosti výkladu svojho i našich životov. Knihu dopĺňajú atmosférické fotografie, niekedy pomerne desivé a nemo dopĺňajú čitateľove zatajenia dychu :)

Robbins
11.06.2017

Po Vybraných okruzích z mechaniky pohrom jsem neváhal pustit se i do Nočního filmu. Nebyl jsem zklamán, právě naopak. Skvělá fabulace, narace i jazyk. Asi si to dám ještě jednou, až bude víc času.

tweed
15.03.2017

Spíše 4,5 než 4 z 5*.
Čtení Nočního filmu je naprosto návykové. Knihu jsem brala do ruky kdykoliv jsem mohla a to i když jsem měla čas akorát tak na jednu stranu.
U thrillerů mi obvykle vadí, když postavy dělají hlouposti, vy se musíte plácat do čela a kdykoliv někoho postihne tragédie, jen si pomyslíte - dobře ti tak, kreténe.
Tady jsem postavy v hlavě vůbec nevyzývala k tomu, aby někam nechodily nebo něco nedělaly. Naopak jsem doufala, že budou následovat každou - byť sebemenší - stopu do jakkoliv zvláštních míst. Zkrátka mě zajímalo, kam vše povede a bylo mi to dražší než cokoliv jiného.
Autorka především skvěle zahalila tajemstvím jednu z postav - režiséra Cordovu. Vlastně jsem se velice brzy začala téměř považovat za jeho kultovní fanynku a každý střípek, který s ním měl něco společného, jsem nadšeně vítala.
Pro mě příjemné vybočení z mého běžného čtecího výběru, část hvězdičky ubírám akorát za zbytečně prodlužovaný konec.

Simona02
15.01.2017

Knihu som si prečítala na základe odporúčania a musím priznať, že to vôbec neľutujem. Ako už bolo spomenuté, rýchlo sa človek ponorí do deja a príbeh je naozaj zaujímavý. Jediné čo by som mohla vytknúť tejto knihe, resp prekladateľovi je celkom veľké množstvo chýb/ preklepov v slovenskom preklade.

NikaMirka
14.10.2016

Nejprve jsem chtěla dát pět hvězd. Kniha pro mě byla senzací, jelikož je napsána jiným stylem. Líbí se mi vsuvky v podobě autentických stran z internetu, časopisů apod. Neuvěřitelně to zajímavé a skvělé :)...ale, konec byl pro mě naprostým překvapením. Čekala jsem něco...hmmm, no prostě pecku a to se nekonalo, ještě byl pak zbytečně natahovaný a prodlužovaný, což prostě není na pětku, ale jen na čtyřku.

Lucithor
06.08.2016

Když jsem přečetla asi polovinu knihy, bylo mé hodnocení tak na 2*. Charakteristiky osob nebyly zvlášť dobře propracované a často mi přišly situace, které přicházely absurdní. Vyprávění působilo podivně splácané a už jsem přestávala věřit, že by mohla autorka něco kloudného vybalit.
Druhá půlka mne zaujala mnohem víc, chvílemi jsem si říkala, že ve psaní pokračuje někdo jiný. Prvky okultismu až s hororovým nádechem mne bavily a autorka nakonec ukázala docela dobrý potenciál.
Z knihy jsem měla příjemný dojem, nicméně stále je to taková jednohubka na sobotní zamračený den.