Môj dedko Rýchly šíp

Môj dedko Rýchly šíp https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209569/bmid_m-j-dedko-rychly-sip-ofx-209569.jpg 4 4 3

Rinka trávi prázdniny so starými rodičmi na dedine. Nie sú to len také obyčajné prázdniny, ale pravé indiánske. A ani starí rodičia nie sú len tak hocikto, Sokolie oko a Rýchly šíp totiž bývajú v indiánskej osade, namiesto strašiaka do maku majú totem, s kamarátom Bosou nohou fajčia fajku mieru a z Rinky sa stane Odvážna srnka. Rýchly šíp má pre svoju Odvážnu srnku pripravené množstvo dobrodružstiev. A tak Rinka zistí, čo to znamená zakopať vojnovú sekeru, prečo je dôležité nevyzradiť indiánske tajomstvo, a aj to, ako sa z Kačacieho rybníka môže stať more. Knihu ilustrovala Eva Švrčková.... celý text

wiix
wiix
06.02.2017 4 z 5

Milé, hravé, iné. Niektoré vety prišli vtipné iba mne, deti tie slovné hračky chápali tak prirodzene a o to lepšie sa mi to čítalo, malo to akési skryté kúzlo.

čika
čika
14.11.2015 4 z 5

naozaj mile, netreba sa bat, ze detom bude indianska tematika cudzia, kniha ponuka naopak vela nametov na dalsie "rozvedenie" a hranie, vizualne krasna, necudo, ze ocenena ako najkrajsia kniha roku.

Venezia
Venezia
20.06.2014 5 z 5

Milá a vtipná knižka o indiánskom lete malej Rinky. Škoda len, že má tak málo strán. Milé sú ilustrácie v štýly detských kresieb, alebo sú to detské kresby? Len dúfam, že knihu budú čítať aj dnešné deti, Indiáni už nie sú tak in, ako kedysi. Škoda.

Marta Hlušíková
slovenská, 1952