Víla Jazmínka a škriatok Vendelín

Víla Jazmínka a škriatok Vendelín https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251168/bmid_vila-jazminka-a-skriatok-vendelin-jFi-251168.jpg 5 6 3

Keď sa víla Jazmínka znesie na drobnom semienku odkvitnutej púpavy z tatranských kopcov až k Železnej studienke, začína sa jej veľké dobrodružstvo. Objavuje nepoznané miesta – jaskyne, čistinky a lúky, ba čo viac, v lese nájde nových priateľov. Lesní škriatkovia sú nielen láskaví a vľúdni, ale tiež múdri, a tak sa zvedavá víla pri nich aj veľa naučí. Čo robiť pre to, aby les zostal čistý a zvieratká v ňom spokojné? Ako sa správať ekologicky? Ktoré bylinky liečia a kde rastie plesnivec? Odpovede na tieto otázky a množstvo rád a nápadov objavíte v príbehu o tom, ako víla Jazmínka a škriatok Vendelín spoločne zachránili les.... celý text

Luciluc
19.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka čtená dceři. Tuto trochu atypickou knihu jsme si vypůjčily z knihovny. Kromě příběhu o víle Jasmínce, která přicestovala z Vysokých Tater na Železnou studánku na chmýří z pampelišky, zde najdete „herbář“ (popis rostlin a jejich léčivých účinků), návody (jak si vyrobit stojánek na tužky, přání), informace ohledně recyklace a jak využít například starý svetr, jaká zvířata žijí v Tatrách, co má obsahovat krabička poslední záchrany (tzv. KPZka), je zde i recept na nepečené kuličky nebo si můžete zahrát hru na zadních deskách knihy. Knížka hodně cílí na ochranu přírody a snaží se ukázat, jak i malými věcmi můžeme přírodu chránit (např. používat látkové tašky a vlastní krabičky,...). Byl mi sympatický skřítkovský pár Oliver a Ola. Kniha to byla zajímavá, ale nečekejte pohádkový a magický vílí příběh, ten je totiž na úkor edukativních informací dost osekaný a mnohdy na mě působil dost rozkouskovaně a moc nenavazoval. Ilustrace jsou hezké, kapitoly tak akorát dlouhé. Recept jsme s malou obměnou vyzkoušely a doporučuji ho, stejně jako knihu, pokud hledáte trochu jiný formát pohádkové knížky a vaše dítě je milovníkem víl, skřítků a přírody. 3,5 *

Shashlick
31.12.2021 5 z 5

Spíše než naučná má kniha za cíl v dětech vybudovat vztah k přírodě.
Jen tedy jedná věc. Vím, že se jedná o slovenskou knihu, ale text mohl být upraven na Česko a jeho krajinu.

čika
02.06.2015 4 z 5

Popri pomerne jednoduchom príbehu táto útla knižočka celkom príjemne zamestná malého čitateľa a jeho rodiča rôznymi návodmi, hrami, receptmi či jednoduchými poznávačkami, zameranými na ochranu prírodu a tradícií našich predkov. Veľkým plusom sú nepochybne ilustrácie Katky Ilkovičovej. Milé.

ekologie pro děti od 5 let environmentální výchova

2014  90%Zatúlaný Gombík