CiaKawlone CiaKawlone komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Do téhle série jsem se vyloženě zamilovala. Kdo to nečetl, neví o co přichází. Je to strašně sladké a prostě moc dobře napsané. Celá ta scenérie i historie krásně vykreslená. Řadím rozhodně mezi lepší YA fantasy, co jsem četla. Když jí dočtete, rozhodně budete chtít víc. Hurá na 2. díl!

08.07.2020 5 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

I tahle kniha pro mě byla zábava. Přečetla jsem jí poměrně rychle. Od literatury tohoto rázu nelze očekávat nic hlubšího. Tohle je, ale takové jaké má být, lehké a lehko stravitelné.

27.06.2020 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Nejoblíbenější díl z téhle série. Oliver se zdá jako hrozný podivín v předešlých dílech. Tady je vidět, že je vyrovnaný a chytrý muž, který býval na vysoké taky trochu děvkař. S Lolou k sobě prostě mají blízko i bez mileneckého vztahu. Nechybí nic, co by kniha tohoto typu měla mít!

24.06.2020 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tuhle knihu čtu už asi po čtvrté. Byla to první kniha, co jsem od tohoto autorského dua přečetla a uhranula mě natolik, že jsem neváhala, když jsem sahala po dalších. Rozhodně se plánuji k ní ještě vrátit. Možná je to tím, že mě to pojí láskou k Paříži nebo že hlavní postava podle popisu je sakra můj typ. Možná není tak dobrá jako Božský Bastard, ale rozhodně mě uchvátila.

16.06.2020 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Z téhle série asi nejslabší, ale zároveň nejdojemnější. Tucker je takový velký otazník od 1. dílu a půlku knížky mi přišel takový neslaný nemastný. A Sabrina, no ta holka je trochu "pako". Druhá půlka ale nabrala otáčky a pak už nejde je nemít rád. Taky mi trochu vadilo to vrácení se v čase, ale jen ze začátku. Jsem ale ráda, že to neprovázelo celou sérii. Je to šťastný a krásný konec. Určitě stojí za přečtení, už jen proto, aby jste věděli jak všichni dopadnou.

11.05.2020 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Kniha mě bavila a nejprve jsem nevěděla co si o tom myslet. Ale nakonec jsem nebyla zklamaná. Myslím, že je to velmi čtivé a rozhodně se nebudete nudit.

15.09.2019 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Kniha mě bavila, hlavně protože byla vtipná. Oproti ostatním knížkám tohohle žánru napsaná celá z mužské perspektivy. To ji činí vyjímečnou. Přečtená jedním dechem. Vzala jsem si ji na dovolenou náhodou a na to odpočinkové čtení u moře splnila účel.

24.08.2019 5 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Knihu hodnotí z pohledu vlastního já před pár týdny či měsíci, kdy panická ataka velmi negativně ovlivňovala můj život. Často velmi vystihuje cestu za "uzdravením" chcete-li za pochopením sama sebe. Osobně mi kniha často právě proto přišla vtipná - mnoho kontrastů a hrozných patových situací, které v tomto stavu vidíme jako absolutně neprůchozí. Doporučila bych knihu i těm, kteří si těžkým obdobím právě prochází a hledají cestu k vnitřnímu míru, protože Vám ukáže, že v tom nejste sami, a že tak jak se cítíte vy, se teď cítí někdo stejně. Možná vedle v bytě.

07.06.2024 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Kniha se mi moc líbila, hlavně protože místy vystihovala přesně moje pocity. Jednou se k ní jistě vrátím.

20.04.2021 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Tento díl byl nejspíš mým nejméně oblíbeným, protože mě teda překvapil i když to čtu asi po čtvrté. Nechybělo nic, co od této literatury očekáváte. Lehké čtení na krásné, ale i ošklivé letní dny. Plné emocí, sexu a zaplétání osudu.

23.06.2020 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Za mě, tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla moc hezky napsaná a snadno se dalo vžít do situace Samanthy. Z počátku mi vadilo, že se jednalo o vymyšlenou zemi, později s popisem mi to přišlo velmi krásné. Knížku jsem zhtla za dva dny a moc se těším až začnu s 2. dílem.

28.12.2019 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl poutavý od začátku až do konce. Líbilo se mi, že autorka se snažila udržet zdání středověkého místa a ačkoliv byla kniha místy dost brutální, byla to hezká nakonec i romantická pohádka. Vytkla bych ovšem tu konzistentnost příběhu. Časové linky nebyly úplně dobře odděleny a v jedné kapitole se sešel rozdíl i několika měsíců bez jakkéholiv oddělení. To mi dělalo trochu problémy. Pak taky věk. U Jeleny a ostatních sirotků to bylo jasné. Za to u Valeka, Randa a spol nebylo příliš poznat kolik jim tedy přesně je. Rand dlouho vypadal jako jen o trochu starší než Jelena, potom zase o hodně starší a potom zase ne tolik starý. Valek vesměs taky. Z knihy to pak plyne jakože pro milostnou zápletku se autorka rozhodla z ničeho nic a původně to měla vymyšlené úplně jinak. Stejně tak příběh Randa mohla více rozvinout a o jeho kulhání nám něco povědět.
Hned se vrhám na další díl a doufám, že bude tak čtivý, jako ten první.

05.11.2022 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tento díl byl teda nářez. Rozklíčovalo se tam hodně věcí a bylo vidět spoustu zadních vrátek a nerozklíčovaných tajemství. Z konce však člověk měl pocit, že je to opravdu konec. O to víc mě překvapila skutečnost, že se blíží vydání dalších dílů. Děj byl totiž dost zakončený oproti předešlým knihám. Rozhodně tuto sérii zařadím do svých oblíbených, přestože první díl jsem četla s otevřenou pusou a neustále mi v hlavě jelo "co to sakra je?!". Přečtení stálo za to. Moc mě to bavilo a zvažuji četbu ostatních knih od autorky. Rozhodně je tato kniha snadné čtení jako ty předešlé, a stejně tak je hrozně zvrhlá a řekla bych i trhlá avšak čtivá.

03.07.2022 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

No rozhodně nepopírám, že by to nebylo zajímavé. Mám ale pocit, že mě autorka tahá za nos. Čím víc čtu, tím míň toho vím. Pokud je to záměr, tak tleskám. Ve stoje! Tento díl mi přišel lepší a zároveň uhozenější než ten první. Řikám si, co přijde příště. Každopádně se aspoň začalo něco odkrývat, což sebou nese další a další otázky. Všichni zdejší hrdinové nepochybně trpí nějakou duševní poruchou a nejen Deamon. Kniha je ale napsána čtivě, což mne nutí sáhnout po dalším dílu, který je opět čtenářskou jednohubkou.

27.06.2022 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha byla napsána čtivě, ale často jsem se musela vracet, abych vůbec chápala o co že jde. Madi je celkem naivka a to mě dost vytáčelo. Čekala bych nějaké rozvedení děje v průběhu, ale přišlo mi, že celá tahle kniha byla tak spíš úvod. Nebylo to úplně špatný, ale geniální zase taky. Uvidíme jestli můj názor nezmění další díly.

27.06.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha jako taková mi připomíná sérii "Božský". To by nebylo nic špatného. Mám ráda tuto tématiku a hezky si u ní odpočinu. Bohužel mi to celé přišlo hrozně plytké. Nejspíš to bude tím, že mě příliš neoslovil hlavní hrdina. Bude to nejspíš nedostatečným popisem jeho osobnosti i vizáže. Příliš mi nepřirostl ani styl psaní, a proto si dám od dalších knih v sérii trochu odstup.

05.02.2022 3 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Tento díl mi připomněl, že není všechno zlato, co se blýská. Rozhodně je tento díl stejně dobrý jako ty předešlé a příběh se ubírá velmi zajímavým směrem. Tento díl byl pro bratrstvo plný změn a událostí, které je doslova trochu nabouraly. S chutí se pustím do dalšího dílu.

01.07.2021 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Tenhle díl jsem četla s odstupem. První část o Gideonovi a Savanně mi přišla celkem zmatečná. Za to taky strhávám hvězdu. Hodně mi vadilo přeskakování z minulosti do současnosti. Druhá část knihy o Eastonovi a Hartley se mi ale líbila, jako předešlé díly. Snadné čtení, které ale zároveň ukáže, jak hodně se sourozenci od sebe liší a v čem jsou si velmi podobní.

02.04.2021 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Tato literatura je prostě dovolenkové čtení. Rozhodně mě to nezklamalo. Po komentářích typu "je to podobné 50 odstínům" nebo "je tam příliš sexu" jsem se docela bála. Jenže tato literatura je založená na sexu a popis mi přišel dobrý, stejně tak jako příběh. Hlavní postavy jsou zakomplexované a v tom je rozdíl mezi 50 odstíny a touto sérií. Sama jsem zvědavá, co bude dál.

05.08.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Musím říct, že ze všech dílů jsem se u téhle asi nejvíc nasmála. Jensen mi přišel jako příliš velký egomaniak. A uvědomění si, že k Pippě něco cítí bylo velmi na rychlo. Zároveň se mi líbí jak to se všemi dopadlo. Je to lehké na čtení a dá se zhltnout hned.

06.07.2020 5 z 5