Christo Christo komentáře u knih

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Ani tak romantika, ale emoce a naivita je to, co se mi na tomto příběhu líbí.

27.12.2017 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Ani kvůli ději, ale spíš kvůli pocitu být znovu dítětem, jsem si rád tuto knížku přečetl. A nezklamala.

16.09.2017 4 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Čtivé, ale ne hloupé. Asi jsem touto knihou objevil výborného autora, který se pouze zdá být kýčovitý kvůli děsným obálkám knih.

06.09.2017 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Druhá část byla ó dost lepsi

04.07.2017 5 z 5

Jih proti Severu I Jih proti Severu I Margaret Mitchell

Čím je vztah delší, tak se bohužel romantika kamsi vytrácí....existují světlé výjímky s přímou úměrou...stejně tak knihy...ale není to tento případ...kdyby kniha byla kratší, tak bych si jí určitě více zamiloval...

09.03.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Necetl jsem to ani s prilis velkym casovym odstupem, ale tento zaverecny dil mi dal hodne zabrat si pamatovat postavy i dej s predeslych dvou dilu. U me drzi prim Silo a dalsi dva dily uz jedou na setrvacnost dobre nastartovaneho rychliku do uzasneho postapokaliptickeho sveta.

13.02.2017 4 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Po velkém zklamání Pěti neděl v baloně jsem rád, že jsem jsem dal šanci Sandorfovi. Udělal jsem dobře, protože jsem s ním strávil úžasné vánoční svátky. Jen nevím, zda je lepší Tajuplný ostrov či Matyáš Sandorf a to je poklona.

26.12.2016 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

" Těžké čísti mezi řádky, když nelze čísti ani tyto řádky."

06.11.2016 2 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Cim delsi King,tim lepsi.Cim vice jsme s postavami,tim vice s nimi soucitime a proto je kniha ctivejsi.Ale u povidek to neplati.Bohuzel.

10.08.2016 3 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Pro milovníky Kmotra skutečná nutnost. Další chuťovka od tohoto mistra žánru.

30.12.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

"Všechny ty zasraný fláky začínají v E." King už E dur dlouho nezahrál...

20.07.2015 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

S humoristických knih asi špička, ale z pohledu širší, světové beletrie musím hodnotit jako průměrný čtenářský zážitek. Alespoň pro mě.

10.05.2015 3 z 5

Úžasný začátek a předzvěst velkolepého příběhu plného magického surrealismu. Místo toho jen časem stereotypní surrealismus. Škoda...

06.04.2015 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Povinnost a následné očekávané uspokojení pro fanouška, lehčí průměr pro čtenáře detektivek a zákaz pro ty, kteří nic od Kinga nečetli. Je to takové literární cvičení a změna žánru, kterou přijímám jako sběratel jakoukoliv limitovanou edici. Edice je zajímavá tím, že vybočuje a také tím, že je dočasná a v limitovaném počtu. A to myslím i touto detektivkou, kde pevně doufám, že se spíš King navrátí k tlustým románům lidských vztahů a k osudům sympatických hrdinů.

15.02.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Lákalo mě heslo „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ Ale po celém přečtení, musím říct, že ani tento thriller za to nestojí. Počkejte si na film, ten bude lepší už jen tím, že bude kratší. Ale jako knížka je to ztráta času, jakožto jakýkoliv knižní thriller.

01.02.2015 3 z 5

C C Tom McCarthy

I za 29 Kč v Levných knihách je to drahá kniha. Vzala mi spoustu hodin, které jsem mohl věnovat jiné, zajimavější a kvalitnější knize. Můj zlozvyk vždy dočíst knihu mě tentokrát (a to se mi dlouho nestalo) velmi potrápil.

01.01.2015 1 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Strašidelné tím, že takových omezených Cleggů může na světě být víc. A pokud jo, tak ne tak bohatých, aby si to mohli dovolit. Díky bohu.

22.10.2014 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Milý a duchaplný příběh. Nemám rád rasismus, diskriminace, jak v životě, tak jako témata v románech. Přes (díky bohu) neaktuálnost a nepotřebnost těchto morálních témat je kniha hezky napsaná.

17.08.2014 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

První třetina vyprávění je absolutní špička v humorných knihách, kde knihy typu Stoletý stařík, nesahají tomuto skvostu ani po kotníky. O dost horší ale už je vlastně zbytek knihy. Škoda, že kniha není kratší a kvalitativně vyváženější.

03.08.2014 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Až už příliš rozšiřující se do ještě epičtějších rozměrů než bylo asi zprvu myšleno...příliš postav, míst a linek, ale na druhou stranu dávají tušit, že budou v závěru celé ságy skutečná jatka....:-)

26.06.2014 5 z 5