Dva roky prázdnin

Koupit

Jeden z nejúspěšnějších románů Vernových, který stále poutá mladé čtenáře toužící po dobrodružství. Vypráví příhody patnácti chlapců-školáků zanesených bouří na pustý ostrov a bojujících na něm o svůj život.

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49241/big_dva-roky-prazdnin-SjS-49241.jpg 4.41227
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Deux ans de vacances, 1888

Kniha Dva roky prázdnin

Kory98
předevčírem

"Vzhůru na palubu, dálky volají, vítr už příhodný vane nám. Tajemné příběhy nás teď čekají, Tvým domovem bude oceán...." Touto nádhernou písní, v podání "pana" zpěváka Karla Černocha, začínal jeden krásný seriál pro děti a mládež natočený v roce 1974 (jak mi prozradil Google). A v době mého dětství ho dávali i v naší televizi. Přiznám se, že od té doby jsem ho neviděla, ale vzpomínky a celá písnička, kterou jsme si jako děti zpívali mi utkvěla v hlavě. Knihu jsem četla, přiznám se až dnes, v dospělosti, ale i tak jsem si ji moc užila. Je to kniha o pravém přátelství a to pro mě v životě hodně znamená. Protože jsem se do Databáze přihlásila později než začala Čtenářská výzva, snažím se splnit si postupně i výzvy předcházející. Tako knížka se mi hodila k tématu kniha, podle níž byl natočen seriál. Měla jsem původně vybrané dvě jiné, ale jsem ráda, že moje volba převážila :-)

Čmeláček

Jak já jsem jako malý kluk toužil mít dva roky prázdnin! A nikdy to nevyšlo :))).

Tobihaj007

Kniha Dva roky prázdnin patří mezi mé nejoblíbenější.

Má velice zajímavý, tajuplný a napínavý děj, pojednávající o dětech, které ztroskotaly na neobydleném ostrově a společně se snažily přežít, řešit vážné situace a dostat se zpět ke svým rodinám.

Tato kniha se lehce liší od většiny knih Julese Vernea, a to tím, že úplně nejde o science fiction, nýbrž o dobrodružství dětských hrdinů, ale i tak autor zužitkoval své vědecké a technické znalosti například v situaci, kdy mladí hrdinové z materiálů dostupných na ostrově vyrobí výbušninu.

Kniha byla velmi čtivá a určitě doporučuji všem, kteří ji ještě nečetli.

ErikaKej

Nádherná knižka môjho detstva ku ktorej ma priviedol moj tatinek. Aké dobrodružstvo. Odporúčam

former3980

NOVÝ ZÉLAND/TICHÝ OCEÁN. Tak ja som čítal knihu s iným obalom, tú zo slovenskej série, ale snáď som tu dobre. Jedna rada pre toho, kto ju nečítal - dajte si ju po Tajomnom ostrove. Asi by bolo zaujímavé porovnať ako zvládnu bežný život dospelí a detskí stroskotanci. Hoci pri deťoch od 8 do 15 rokov som sa celú knihu čudoval, čo všetko vedeli. Možno len sci - fi alebo vtedy boli deti už také vyspelé. Hlavne, aby nestroskotali tie dnešné, ktoré nevedia ani zaliať čaj... Kniha sa dobre čítala. Ja som po nej siahol po dočítaní Pätnásťročného kapitána, ktorý bol určite lepší. Ale obe sú také "adult children story". Pri Verneovi ma vždy zaujalo, ako vynechal úplne bežné životné potreby na ostrove ako sex alebo záchody (snáď niekam to museli chodiť robiť). Vlastne to sú knihy pre mládež... Dobrých 80 percent.

Kontryhelka

Nádherné, nezapomenutelné knihy dětství. Příběhy, které oslovovaly spoustu generací dětí, jak knižní zpracování, tak filmová. Za mně parádní dobrodružství, na která se s láskou vzpomíná celý život. Srdeční záležitost. Nejmilovanější kniha a ještě krásnější seriál vysílaný v 80 letech., který působil jako zjevení.

Turlogh

Pro mě osobně nejlepší ze všech románů od Julese Vernea, dobrodružství skupiny mladých hochů, kteří ztroskotají s lodí na neznámém ostrově a je jenom na nich a jejich společných schopnostech, zda přežijí a vrátí se jednou domů ke svým blízkým....
Toto vydání je navíc doplněno nádhernými kvaši znamenitého malíře Zdeňka Buriana. Co k tomu dodat? Prostě pecka. Howgh.

Klarkare
15.12.2021

Zo začiatku ma kniha vôbec nebavila, takže som ju ani nedočítala. Ale na druhý raz - napínavá a dobrodružná kniha!
Príhody týchto 15 chlapcov boli zväčša veľmi zaujímavé.
Páčili sa mi ich pomenovania častí ostrova - Medvedia skala, Rodinné jazero....
Takže na to, aký bol u mňa z knihy prvý dojem, ma príjemne prekvapila a zaujala.